| tinutza_6709 a întrebat:

Stiti cumva daca o minora se poate duce la ginecolog fara sa fie insotita de un adult?

Răspuns Câştigător
Laur
| Laur a răspuns:

Pana la 16 ani trebuie insotite de un adult, dupa 16 ani pot merge si singure.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Conform legii, nu (poate s-a schimbat si varsta a scazut la 16 ani). Dar majoritatea ginecologilor isi pun cariera si libertatea in pericol, acceptand sa consulte toate femeile care le cer acest lucru.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Da.sigurwinking bafta!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Trebuie insotita de un adult.

| marsy a răspuns:

Sh de ce nu! Se poate duce sh fara adulti!

| Encore a răspuns:

Ntz ntz ntz ce-ai facut mai?laughing
Normal ca te poti duce kiss

| MisterKat a răspuns:

Eu stiu ca nu se poate duce...
Stiam ca Laura Andresan a propus o lege prin care minorele sa poata sa mearga si singure la ginecolog.
Citeste aici : http://www.google.ro/......tp?/search

O seara buna!
Daniel.

| PauLa.M a răspuns:

Nu se poate. am fost singura la 16 ani si mi-a cerut sa fiu insotita de un adult. dar nu trebuie neaprat unul din parinti. eu am putut merge cu o prietena. acum depinde si de problema. oricum merita sa incerci sa te duci cu o prietena majora happy bafta

| urbanghost a răspuns:

Da, eu stiam ca se poate... si ai grija ce faci! happy Bafta!happy

| sweety_1169 a răspuns:

Da se poate, colega mea s a dus si are 17 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oops! ai dat-o-n bara.naspa,din cate stiu eu, nu; trebuie sa fie insotite, asa ca..., laughing rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca da, mergi, nimeni nu te intreaba de esti insotita sau nu, spune tot ce ai pe suflet si va fi bine, vei primi raspunsurile pe care le cauti

| h4ckzor3_8804 a răspuns:

Da se poate duce... have fun in continuare laughing