| VivianneMnt a întrebat:

Hei TPU, daca esti minora, e obligatoriu sa fii insotita de mama atunci cand mergi la ginecolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| powergirl a răspuns:

Nu numai sa ai bani de consultatie care cam costa depinde de ginocolog intre 50-150 lei cam asa e

| Flaviucu a răspuns:

Doar de un adul mi se parethinking

| AnnaAnnne a răspuns:

D a este obligatoriu sa fie insotita de unul dintre parintii tai din pacatesad si asa este si bine, dar in cazul tau daca ai ceva de ascuns fata de ei...nu stiu daca te poate insoti si un vecin sau un prieten, o prietena ei fiind minori

| VivianneMnt explică (pentru AnnaAnnne):

Nu am nevoie, dar imi povestise cineva, minora fiind, ca a trebuit sa mearga cu mama ei si ca nu se aplica confidentialitatea doctor-pacient, daca e minora..si mie se parea aiurea

| AnnaAnnne a răspuns (pentru VivianneMnt):

Da si mie...

| lSummerl a răspuns:

Nu neaparat de mama poate fi un vecin sau o prietena de minim 18 ani

| Anna333 a răspuns:

Da este. De mama, tata, bunica, o sora mai mare ce vrei tu dar sa fie.
Dar nu trebuie sa stea cu tine in cabinet. Si doctorul iti da dreptul la intimitate.