| octa2021 a întrebat:

Stiu ca a mai fost pusa intrebarea si de altii, asa ca o adresez si eu.
Cum v-ati cunoscut cu iubitul/iubita?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pe internet

| Freya1 a răspuns:

Pe actualul iubit il stiu de cand am fost mica si eram la bunici mei la tara si el la ai lui.
El ma placea pe mine dar nu mi-a spus iar eu il consideram o simpla cunostinta pe care o vedeam in fiecare vacanta si fara sa stiu ca ma ajuta si imi poarta grija din umbra (era sa patesc niste lucruri nasoale dar el a fost acolo si fara sa stiu la momentul ala m-a ajutat mult) pana eu am suferit o depresie si am decis sa nu mai merg iar el o data ce nu ma mai vazut a hotarat si el sa nu mai mearga asa ca am uitat unul de altul si timp de 7 8 ani nu ne-am mai vazut nu am mai vorbit pana acum 4 cand ani cand am dat unul de altul pe Facebook am vorbit ne-am sfatuit si mi-a recunoscut tot ce a simtit pentru mine si faptul ca ma revazut acum ia rascolit din nou gandurile si sentimentele si ca ar vrea sa pastam legatura ceia ce am si facut pana am inghegat o relatie in adevaratul sens al cuvantului.Acum suntem impreuna si incercam sa ne facem un viitor

| TanteMarianne a răspuns:

Nu-l cunosc, nici macar nu stiu daca exista big grin

| anamaria82726 a răspuns:

Din pacate majoritatea relatiilor din ziua de ani se creeaza pe Facebook dar nu poti iesi cu oricine doar fiindca e frumos, nu ar fi ceva de viitor. Nu o sa iti zic doar din experienta mea, ci si din a unor prietene:
1)am avut relatii cu colegii de clasa\de scoala
2)daca ma invitau sa ies cu ei si prieteni de ai lor clar se gasea unul macar cu care as fi compatibila
3)daca iesi cu,, gasca,, clar o sa pui ochii pe cineva
4)o prietena si-a facut iubit si la sala...de ce nulaughing
Sunt multe variante, desi e greu sa gasesti o relatie perfecta

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Din greseala. laughing gresise nr de telefon si imi daduse mesaj mie. Am vb cu el de plictiseala si sta in apropiere. Ne-am vazut si totul a mers super.

| Elena2106 a răspuns:

La facultate, inca sunt cu el impreuna de 3 ani

| Crista456 a răspuns:

Buna!

Pe "minunatul" meu fost l-am intalnit intr-o tabara de vara,a fost dragoste la prima vedere din partea mea, dar se pare ca nu si din partea lui, in fine am incercat sa fac pe indiferenta da nu mi-a prea iesit, stii cum este, cand te loveste dragostea nu prea ai ce sa faci si e culmea ca aproape mereu te indragostesti de cine nu trebuie laughing

| Andreeaa20 a răspuns:

Pe Facebook m-am uitat in lista de prieteni a unei colege si acolo am vazut mulți băieți am trimis cereri de prieteni si am luat legătură cu unul din ei care mi-a placut cel mai mult de acolo