| totEU_9066 a întrebat:

Stiu ca am mai pus intrebarea asta dar chiar vreau sa stiu daca unui baiat ii place de mine, sau este doar dragut confused? Asa sa va povestesc mai pe scurt ceea ce ma face pe mine confuza. DAU FUNDA :*
Vine in vizita la noi mereu duminica e prezent,
Primele dati cand a venit nu prea m-a interesat vorbeam enorm de mult glumeam cu el, eram ca niste amici ce incepeau sa se cunoasca, iar actualul meu prieten nu zicea nimic ca vb cu el de multe ori el zicea tine-i companie pana vin eu de la dus sau ma rog unde mergea. nah in fine nu m-a deranjat pentru ca imi placea sa vb cu el, dar de dinainte de craciun ceva parca imi spunea ca ii place de mine dar nu sunt sigura. A venit in vizita la noi prietena fratelui meu, iar el a spus "mama da ce rea e femeia asta" iar eu de acolo "'Aha deci banuiesc ca asa zici de mine " la care el. Nuuuu nici vorba esti very sweat and cute :O eu as da orice ca sotia mea sa fie ca tine, la care eu ca toanta i-am zis cum adica ca mine? el mi-a spus pai ia sa-ti spun esti foarte draguta, iti place sa comunici cu oameniii, faci mancare buna, :O, esti frumoasa fizic si la fata, esti femeia perfecta ce orice barbat si-ar dorio :S!
Acum sincer va spun ceva de fiecare data cand vine face ceva si tot ma atinge ba accidental, ba Give me five, iar cand se uita la mine se uita nu stiu cum sa va explic o privire ce ma da pe spate.Ba chiar tot timpul cand mancam sau facem ceva ma ajuta desii acualul il doare in cot ca doar eu strang masa sau doar eu fac mancare dar in fine, el asta despre care vb mereu ma ajuta, ba chiar dupa ce bea suc sau ceva isi spala paharu, el imi zice sa-mi fie mie mai usor crying Acum ce sa inteleg? e doar dragut? daca mai aveti nevoie de informatii mai dau big grin Multumesc

Răspuns Câştigător
| CapshuniK_2091 a răspuns:

Din tot ce am citit sfatu meu sau ce as face eu e ca l-as lasa pe actualu iubit atata timp cat nu te ajuta cu nimic si nici macar de ziua indragostitilor nu o avut bunul simt sati ia macar ceva simbolic. Fii mai apropiata de baiatu care te ajuta dar ai grija, nu fugi dupa 2 iepuri ca ramai fara nici unu. :* Iar aici a gresit prietenu tau, nu exista o relatie in care barbatu sa isi lase prietena/nevasta cu altu in casa si el sa plece...sincer pentru ca e normal sa se ajunga la altele happy deci in concluzie e vina actualului prieten de s-a ajuns la situatia asta, iar tu daca hotarasti sal lasi si sa fii cu baiatu respectiv, nu ai dc sa te simti vinovada.

7 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Complica waiting
la o adica daca i-ai placea, nu cred ca ai vrea sa-ti risty casnicia
dragut, da si mie mi s pare dragut.un sfat mare nu-ti pune casnicia in joc! am inteles ca esti casatorita sau cel putin stai impreuna cu iubitul.nu merita! acu u sti! sty zicala aia nu da pasarea din mana p aia d p gard!
daca ai vb cu el nici asa nu-i bine, daca ii sp ceva actualului?

| IloveME a răspuns:

Cat timp ai cu el? nu stiu dar nah.mi-ai comentat si mie la povestea mea, ma consider putin mai norocoasa decat tine.parerea mea nu merita! daca ai incerca sa vb cu "dragutzul" crezi ca i-ar sp ceva la actualul?

| oLeNNNao a răspuns:

In primul rand baiatul asta chiar tine la tine ii pasa d pers ta mai mult dk ii pasa d a lui iar prietenul tau care nu te apreciaza nu stiu ce sa zic...o femeie trebuie sa se simta mereu in siguranta iubita apreciata happy nu doar sa fie buna d :*si debig hug oh go onBaiatul d care mi'ai zis te apreciaza foarte mult e sincer, onest +are simtul umorului ce conteaza;;] crede'ma nu pierde vreamea pentru ca poate m'ai tz o sa se sature sa fie tot timpul dupa tine sigh si atunci iti vei da seama ca tu chiar il placi si ca tsi l el >big grinbig grin< :* bfttt[fNditsa] love struck?

| PinkTerror a răspuns:

In primul rand tu ce vrei? ai vrea sa te placa?

il iubesti pe cel cu care esti? ca daca da lasa-l pe asta. treci peste ca e f dragut si gnadeste-te care e faza aa si vad ca te deranjeaza ca tu strangi si pretenul nu te ajuta vb cu el. de asta se strica relatiile din lipsa de comunicare... spune-i ca ai nevoie de ajutorul lui (nu fizic ci emotional).

despre dragut nu stiu ce sa spun poate sa fie amabil sau poate ca ii place de tine dar sincer daca el se da la o tipa care este intr-o relatie (probabil cu prietenul lui ) ce il va oprii daca te place si daca sunteti impreuna, multi daca nu? sa se dea la alta parerea mea este sa te gandesti bine ce vrei nu te multumii cu ceva... dar nici nu te da pe mana cuiva doar asa... ca poate poate iese cevawinking

Have Fun

| PinkTerror a răspuns:

Din cum vb tu te-ai decis deja. tu il vrei pe dragut intrebarea este ce vei face acum... eu inca isi sugerez sa vb cu prietenul tau si sa pui piciorul in prag... spune-i ca nu accepti sa se poarte asa cu tine si fa-l sa inteleaga ca ai nevoie sa iti arate ca esti importanta pentru el.

app eu unu nu sarbatoresc VD si majoritatea pers pe care le cunosc au boicotat aceasta sarbatoare ridicola pe care am adoptat-o iubirea nu are nevoie de o zi... iubirea este in fiecare zi

| totEU_9066 explică:

Pai asta e problema, ca cu actualul am vb de 100000 de ori mereu i-am spus,, Mai noi avem o problema, nu comunicam,, iar el imi spune ca nu nimic :(, chiar si de valentine's day nu mi-a cumparat nimic si nici nu am avut o noapte super fascinanta, nici macar La multi ani de valentine''s day nu mi-a zis :(( el este mereu preocupat cu masiniile si calculatoare eu sunt cred ca pe locul 10 :( de aia intrebam de asta care nu stiu ce sa cred este foarte dragut si amabil, Acum sa va zic o intamplare ca m-a pus pe ganduri cu relatia pe care o am :(( Am fost la coafor si m-am tuns si cand am iesit bineinteles el actualul ma astepta in masina impreuna cu tipul de care zic si fratemeu. cand am intrat in masina Actualul nu a zis numik nici ca iti sta bine nici ca nu-mi sta in schimb asta de care vb mi-a zis Wowww ce frumoasa esti si ce bine iti sta asa, lasa-ma sa-ti fac o poza... :-/ iar cand am ajuns acasa nu isi putea lua ochii de pe mine :-o in schimb actualul la insistentele mele ca tot am intrebat cum imi sta a zis Bine:((

| totEU_9066 explică:

''in love'' sunt de 4 ani si ceva cu actualul iar in ultimile luni sau mai bine zis ultimul an parca eu nu mai exist in viata lui sad
iar acum asa de nazarite apare unul care sa fie prieten bun cu noi si sa vb si sa realizez ca avem acelasi gusturi sadma da peste cap crying