| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca masturbarea excesiva la barbati duce la impotenta.
Insa la femei are consecinte negative?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La femei duce adesea la scaderea libidoului si la imposibilitatea obtinerii orgasmului la penetrare (se obisnuiesc cu ritmul propriu de masturbare si nu pot obtine orgasm altfel).

4 răspunsuri:
| XK a răspuns:

Pai duce la imposibilitatea obtinerii unui orgasm, la scadea placerii in timpul actului sexual. Si atunci cand nu mai ai niciun fel de activitate sexuala peretii vaginului se stramteaza, asa ca pentru o placere mai mare a barbatului la primul numar dupa o perioada de timp ar fi de preferat ca femeile sa renunte la masturbarewinking

| Papusik a răspuns:

La femei poate duce la lipsa orgasmului fiindca se satisfac singure si partenerul nu mai poate sa o faca sa ajunga la orgasm orcat s-ar chinui el.

| nighter a răspuns:

Ca orice lucru facut in exces, bucurii probabil nu aduce. Decat de moment.

| razvascump a răspuns:

Nu nu duce la ipotenta si nici la femei, e doar autosatisfacere... si dinpotriva e pozitiva indeparteaza canceruwinkingtongue fara nici un fel de gluma eu sunt genu care citesc
:X
mult despre tot