| steaua12 a întrebat:

Masturbarea duce la impotenta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da, in timp.

| Dr3yga20 a răspuns:

Bai n-ar trebui mai mult de 1data pe zi. Eu personal ca o confesiune, o fac cam de 3 ori/saptamanal, dar acu depinde si daca faci sex.

| RAY a răspuns:

Nu, in nici un caz, dar cu limita nu exagerat

| Azµre a răspuns:

Duce la multe, începând cu probleme de natură psihologică.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii asculta pe cei rautaciosi, nu duce la nimci grav DOAR daca nu faci exces, poti ajunge un psihopat care prefera laba in loc de o gagicutza, iti recomand sa o faci maxim de 2 ori pe saptamana, maxim de 2 ori, poti maxim de 2 ori pe luna laughing dar cel mai bine e sa nu faci exces, deci maxim 2 ori pe saptamanahappy

| TTTeofiLLL a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios eu dau aproape in fiecare zi.ce greu o sa imi fie sa ma las straight face

| M1hai a răspuns:

Din cate stiu eu nu, dar nu trebuie facut exces, prin masturbare elimini posibilitatea aparitiei cancerului la rinichi happy

| epurasu a răspuns:

Nu!

| andreiush25 a răspuns:

Ma tu fa cand simti...dar sa nu faci in exces...nu dauneaza cu nimic

| FirstplaceXXX a răspuns:

Sunt doar amagiri chestiile astea. Pt un barbat e foarte sanatoasa chestia asta. Chiar e recomandata de specialisti. Dar ai grija sa nu devii dependent happy.

| manuemanoil a răspuns:

Si impotena e tot un mit de ****, nu duce doar nu fa in exces. Cati ani ai si de cate ori o faci?

| darialdoctorlav a răspuns:

La orbire, nu la impotenta!

| TeAjut12 a răspuns:

Nuu nu duce, poti da incontinu doar te seaca de vitamine din corp si n-o sa mai fi energic big grin

| steaua12 explică:

Adica cam de cate ori pe zi ar trebuie sa fac normal? ca sa nu devin impotent mai tarziu

| steaua12 explică:

Adica maxim cat sa ma masturbez adica maxim cate zile sau nu stiu

| ClaudiaMaria01 a răspuns:

Mnuh eu ma masturbez de 4 ori pe zi e santos