| anonimouse231532 a întrebat:

Stiu ca nu este categoria potrivita, dar am nevooie de un raspuns rapid!

Eu am 14 ani si buletin, voi merge cu sora mea in Turcia ea are 21 ani, pot iesi din tara doar cu ea fara parinti sau am nevoie de o procura de la notariat de la ambii parinti! si cam cat ar costa, Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nevoie de o procura obligatoriu de la tutorii legali. Nu costa foarte mult. Depinde de notariat happy

Distracție plăcută in Turcia! Funda?; x

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ca să mergi în Turcia ai nevoie de pașaport, nu de buletin!
Și de o declarație notarială de la ambii părinți, desigur.

| anonimouse231532 explică (pentru mihai69):

Turcia face parte din europa!

| mihai69 a răspuns (pentru anonimouse231532):

Așa, și ce-i cu asta?!?
PS Europa se scrie cu „E" mare.;)
PS2: Intrarea pe teritoriul Republicii Turcia pentru cetăţenii români este permisă cu următoarele documente de călătorie româneşti:
* Paşaport diplomatic;
* Paşaport diplomatic electronic;
* Paşaport de serviciu;
* Paşaport de serviciu electronic;
* Paşaport simplu;
* Paşaport simplu electronic;
* Paşaport temporar.
Paşapoartele menţionate mai sus trebuie să aibă o valabilitate de minimum 150 zile la momentul intrării în Turcia şi să dispună de cel puţin o filă goală.
---- http://www.mae.ro/travel-conditions/3753