| justeddie a întrebat:

Buna Ziua!
Am 16 ani iar luni(29.06.2009) o sa plec impreuna cu mama mea si cu sora mea in Bulgaria in vacanta
Am si pasaport care expira pe 7.august.2009 si am inteles cum ca cu 6 luni inainte de expirarea pasaportului nu ai voie sa iesi din tara.
Am procura semnata de ambii parinti(tatal meu fiind plecat in Spania) cum ca am voie sa calatoresc oriunde si oricand in strainatate insotit de mama mea.
Deci daca am urmatorele acte:procura la notariat semnata de ambii parinti+pasaport(chiar daca expira pe 7.august.2009) si buletin pot sa ies din tara?
Va rog mult sa ma ajutati!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

In Bulgaria se merge cu buletinul asa ca nu-ti face probleme si Vacanta Placuta!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In Bulgaria du-te cu Cartea de identitate, fiindca intr-adevar nu poti in tara in alta tara cu pasaportul tau.

| dulshe a răspuns:

Pai poti sa te duci cu buletinul, pentru ce iti mai trebuie pasaport? Mama si sora mea, merg mereu cu buletinul(eu nu pentru ca mai am 2 luni pana imi fac buletinul)

| Abcfunny a răspuns:

Mergi cu Buletinul si daca nu ai cu certificatul de nastere