| Anonim53220 a întrebat:

Stiu ca nu prea o sa aveti chef sa cititi, deja stiu ca o sa scriu mult dar totusi.

Deci mie imi place de o fata, dar nu asa cum vad la altii ca zic "Da, ii faina" si cand se cupleaza cu ea sunt ceva gen "eh"....imi place de ea foarte mult, o stiu de cativa ani, doar de 1 an, 2 fiind in aceeasi clasa si sa ne cunoastem putin mai ok, dar incepand cu sem al 2-lea a inceput sa imi placa foarte mult de ea, cred ca pentru ca am inceput sa vorbesc cu ea sa vad cum ii ea de fapt (inca de cand eram mai mici o consideram foarte frumoasa dar nu ma bazam doar pe asta). Chestia e ca cam la toti baietii le place de ea si cand au sansa se dau la ea, ma cam deranjeaza chestia asta dar n-am ce sa fac, dar cam toti sunt genul care numa' sa puna mana, sa incerce sa sarute (dar nu le iese).
De obicei nu sunt atras de fetele care sunt placute de multi, din moment ce e prima, nu cred ca a influentat deloc.Chiar vorbeam odata cu ea si inca un baiat care se tot da la ea si am zis ca cu o fata nu trebuie sa fii asa, sa nu fii tot timpul disperat sa pui mana, sa pupi non-stop, ele sunt mai mult pe emotional, noi baietii suntem pe partea fizica si de aia trebuie sa ne abtinem si noi putin, sa le iei si tu mai usor. Deci in momentul ala mi-a dat dreptate si a zis ca ii place mult cum gandesc si ca ii foarte adevarat, plus ca baiatul ala are prietena si i-am zis de fata cu ea ca nu e ok ce face.
Ea mi-a dat multe semne, gen ma saluta de la 100m (logic ca nu striga lol, face si ea cu mana ca omu' normal big grin ), ma cheama sa merg cu ea cand merge undeva, la magazin dupa scoala si dupa vrea sa ne plimbam, radem uneori chiar mult si tare, vorbim destul de mult, cand facem caterinca pe grupuri si asa, trimite in privat mesaje si vorbim, cand cer de exemplu tema, mi-o trimite instant (niciodata nu facea asa, doar de cand am inceput sa vorbim) si multe altele.
Problema vine acum... uneori se intampla (si am observat ca si in ultimele 2-3 zile putin mai mult) sa nu bage in seama aproape deloc cu orele fara sa fac nimic rau sau ceva, de cand imi place de ea nici nu m-am dat la altele sa zici ca o auzit ceva, putin am vorbit azi si am ras, faceam caterinca, da' eu deja nu mai inteleg nimic si ma gandesc ca vine vacanta si mi-e frica sincer sa fiu sa ii scriu, stiu ca daca nu ii scriu o sa ramana situatia naspa si daca ii scriu poate iese naspa (am eu impresia asta, chit ca ne intelegem bine).
Ce naiba sa fac? Uneori sunt momente in care ne intelegem super, uneori nici nu ma baga in seama.

2 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Te sfatuiesc sa iti iei inima in dintii si sa iti faci curaj pana nu ti-o ia altul. Fii sincer cu ea si spune-i ce simti pentru ea si poate poate... Daca nu faci acel pas acum s-ar putea sa fie prea tarziu pe viitor. Bafta!

| Anca32 a răspuns:

Indiferent de situație tu trebuie sa ii spui exact ce și cum pentru ca este o vorba "încercarea moarte n are". Ideea este ca asa nu mai stai sa te gândești ce era dacă ii ziceai etc. După vezi tu cum reacționează, poate o fi bine. Bafta multa