| iAngel a întrebat:

Stiu o fata este clasa aXa, eu tot a X a, suntem in aceeasi banca, si imi place de ea, ieri s-a despartit de iubitul ei, si cand am iesit din liceu sa plecam acasa, era suparata si s-a uitat la mine si mi-a zis pa, ii place sa fie langa mine, si imi spune ca vrea sa ma duc unde se duce si ea, adica sa fim aproape, oare ii place de mine? Sau asa fac fetele pentru ca majoritatea din clasa "trag" de mine, eu sunt un tip mai timid, si imi este rusine sa ii spun ca o iubesc, ce as putea face

4 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Eu zic ca te vede ca pe un prieten caruia ii povesteste orice! Dar doar ca pe un prieten! Intotdeauna ii vei aminti de fostul ei pentru ca tu esti persoana careia ii povestea tot.Ai putea sa incerci sa-i spui ce simti, dar sa n-o ia ca pe o incercare de-a ta de-a te baga pe sub pielea ei stiind ca s-au despartit, adica sa profiti de ea.Asta ar trebui sa fie decizia ta! Tu ce simti in momentul asta c-ar trebui sa faci? Gandeste-te bine! Si fa-o!

| Youcomewithmeinhell a răspuns:

Cu timiditatea nu rezolvi nimic

| iAngel explică:

Eu s-au despartit pentru ca el era gelos si o obliga sa fie cu el

| macris a răspuns:

...hmmm, chiar daca o iubesti, si dupa cum descrii, ea te place (nu te iubeste), ar fi mai bine sa o faci incetul cu incetul sa realizeze insemnatatea ta in viata ei. As spune ca la inceput e perfect sa intri in grupul ei de prieteni, sa o cunosti cu adevarat, nu sa o idolatrizezi. Trebuie sa vezi daca e demna de sentimentele pe care le fata de ea. Te-ar putea trata mizerabil, si gandeste-te, esti coleg cu ea, in aceeasi banca, iar un "conflict" de acest gen ar putea strica relatia ta cu ea, a ta cu colegii tai. Deci mai intai sa-ti dai tie sansa sa realizezi daca visezi numai, dar si sa vezi daca ea chiar le merita. Iubitul ei era "iubit" sau prieten? Ce a fost intre ei? Poti sa o stimulezi sa-ti povesteasca, ca sa-ti dai seama ce e acolo...sau ce a fost acolo, nu trage concluzii pripite! Succes