| Baiattt a întrebat:

Ma ajutati si pe mine va rog frumos. Eu sunt foarte timid si este un singur motiv pentru care nu reusesc sa scap de timiditate :
Nu-mi prea imi place cum arat.

Si din acest motiv nu am curajul sa ma bag in discutie cu fetele sa ma duc la ele pentru ca poate o sa isi bata joc de mine. Din cauza motivului deja nici nu prea ies in lume sad. Tot incerc sa nu mai fiu timid ca ce are daca ma fac de ras sau etc dar daca ma fac de ras ma fac si in jurul pritenenilor si cum o sa suport.

De ex : Daca cineva ar arata aproape ca un chinez sau japonez dar nu este si sar duce la fete sau la fotbal si o sa zica cei cu chinezu asta sau etc? sau cu o fata sa-i zici te iubesc si ea zice de ex : eu nu ca nu-mi place ca arati ca un chinez etc.

Deja am ajuns din cauza asta sa stau mai mult acasa decat afara si cand ma duc la scoala stau cu o fata in banca si habar n-am ce sa ii spun. Ca deja ea imi zice de ce esti asa de tacut ca nu scoti nici o vorba. Da habar n-am ce sa ii zic si aproape nici cu baietii... si de asta nici din clasa nu prea pot iesi ca 1. o sa isi bata joc de mine altii de ex.
2. Daca nu o sa isi bata joc habar n-am ce sa le spun sad fetelor sau baietilor din alta clasa sad Pe langa ce is timid nici nu prea stiu ce sa vorbesc cu ei.

6 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Ia id-ul meu.
anda_18_ale

Vorbim mai multe pe messenger.

Bafta si o seara frumoasa!love struck

| alexaaa a răspuns:

Buna! iti faci mult prea multe complexe.sunt multi baieti HIDOSI care nu le pasa de cum arata si sunt foarte comunicativi.nu-ti face griji.nu te condamna la singuratate. ei, daca vad ca nu vb cu nimeni, nu iesi nicaieri si esti ff timid, te vor lua la misto si mai mult.ai incredere in tine.este cel mai important lucru.nu zic ca aspectul fizic nu conteaza. dar sunt sg ca poti face ceva in privinta asta.stai linistit.de ex: poti incepe sa te imbraci mai cool, iti poti face o frizura mai cool.sunt multe lucruri la tine care, daca nu iti plac, le poti schimba.trebuie doar sa fii atent.nu te inchide in tine. daca vei incepe sa vb cu prietenii tai, colegii tai, cu fetele, vei vedea ca nu ai de ce sa iti faci atatea complexe. e normal sa vrei sa arati bine, dar daca te vei simti bine in pielea ta+putin efort=vei vedea ca lucrurile se vor schimba pentru tine.vei fii mai sociabil, vei avea mult mai multa incredere in tine, si lucrul asta va schimba parerea celorlalti despre tinehappysper ca te-am ajutat!happy

| Sun life a răspuns:

Poi 1 ar rtrebui sa te tunzi si tu mai la moda.sati dai prin par cu un pic de gel sau cu placa/. sa te imbraci mia cool.cum se poarta si sa inveti sa socializezi.sunt pe net diverse moduri de a afla cum sa comunici. pur si simplu deschizi un subiect. ce faci? cum ar fi daca? sau ce parerea ai despre? trebuie sa incepi discutia cuvintele vin de la sine.Iti doresc mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti place cum arati? Fa o schimbare de look! Indrazneste sa faci o schimbare, vezi ce iti place si incearca! Astfel Ii vei impresiona si pe cei din jurul tau cu noul look! Si nu mai pune la suflet tot ce spun unii, nu te lasa doborat de ei! Sunt doar niste cuvinte, tu stii bine cum esti si de ce esti in stare, nu lasa niste cuvinte care nu sunt adevarate sa te faca sa suferi! Ai mai multa incredere in tine, vorbeste cu ei despre filme, carti, jocuri, despre ce iti place sa faci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! si eu eram foarte timid intre 6 si 14 ani ...Acum am 17 ani si:::de la 14 ani mi-a zis un prieten sa nu mai fiu timid, si asa am facut :am inceput sa fac in public pasiunea mea (sa fac flick flak, roata, backflip, frontflip etc>>) Acum tot felul de baieti ma baga in seama... Sper ca ti-am fost de ajutor! Bye!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omule nu-i nimic si eu aduc putin a asiatic(in special parul si ochii) dar acest lucru par sa nu intereseze pe nimeni din jurul meu.plus ca fetele sunt innebunite de tot felul de japonezi, asta ma face sa ma simt mandrubig grin.reusesc sa intru in vb cu oricine prin ras.nu e persoana care sa nu fi auzit de toti inaptii astia care apar pe la tv, pe care eu ii imit cu succesbig grin, dar asta nu inseamna ca ma prostesc, ci doar ca incerc sa fiu de gasca.gandeste-te la cateva lucruri pe care nu ai curaj sa le faci si incearca sa le pui in aplicare.asa scapi de vechiul "tu" si devii eliberat de complexe. iar in ceea ce priveste fetele, nu-ti face griji, incearca doar sa fii diferit de restul cocalarilor si vei vedea ca asta le atrage.succes!