| Sara2 a întrebat:

Sufar dupa un baiat, sunt 7 luni de zile de cand nu l-am mai vazut si nu mai stiu de el si pur si simplu nu il pot uita, plang sufar, am incercat sa fiu cu altcineva si nu pot sa tin la nimeni, mai tare fac si pe altii sa sufere si nu mai vreau sa se intample asta, credeti ca e mai bine sa ma calugaresc ca sa nu mai sufere nimeni? alte remedii pentru uitare stiti?

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, se zice ca timpul vindeca toate ranile, unele rani sunt foarte adanci si necesita mai mult timp.Insa,nu trebuie sa iti pierzi incredere in tine si speranta ca il vei uita si ca vei intalni pe cineva care sa te iubeasca si pe care sa il iubesti.
Poate nu ai intalnit inca persoana potrivita care sa te ajute sa uiti pe acel baiat.Am trecut si eu prin ce treci tu si stiu ca e un chin, insa viata merge mi departe, sigur l-ai iubit enorm din moment ce dupa 7 luni nu l-ai uitat, oarecum e normal, cand iubesti o persoana foarte mult, greu uiti si greu treci peste. E nevoie de mai mult timp, unele persoane isi revin foarte greu si retraiesc mereu ce a fost si uita sa vada prezentul, ci traiesc din trecut, amintirile sunt de asemenea in suflet si... e greusad.
Totusi, nu privi in urma, viata e frumoasa si trebuie traita.Numai bine.

| Zenithf a răspuns:

sad
Saraca fata...
Este cam dificil acum, 7 luni de suferinta trebuie sa-si fi lasat o amprenta teribila. Tu trebuie sa te tratezi pentru a scapa de suferinta si pentru a uita. Si nu cred ca este bine sa te calugaresti.
Pentru a usura suferinta ta este ceaiul de hamei (ceaiul, nu berea), el are efecte sedative si te va linisti. Pentru a te ajuta sa uiti iti trebuie activitate: apuca-te de un sport - inot, volei, citeste carti, invata, intra intr-un club de speologie, sau alpinism sau alte cluburi, in general, sa fi cat mai activa si sa combini placutul cu utilul. Am zis ca nu cred ca-i bine sa te calugaresti, dar ai grija si de viata spirituala.
Domnul sa fie cu tine

| Didy_4281 a răspuns:

Incearca sa il uiti este fff greu. mai sunt si alti baieti frumosi:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti si iubire da si obsesie la tine pentru acel baiat, incearca sa te imprietenesti cu mai multi baieti dar doar ca amici sa stai in preajma lor mai mult si pote cu timpu o sa ajungi sa iti placa de vreun baiat si sa incerci sa treci peste acel baiat care ti-a cam pus capachappy
nu stiu ce ai putea face daca zici ca nu poti sa il uiti, asa a fost si la mine dar eu am incercat cu alt baiat si acum am ajuns sa il iubesc foarte mult si nu ma mai gandesc la acel baiat

| agent000 a răspuns:

Sa te calugaresti nu e o solutie... dar nici sa stai cu altcineva, uneori poate fi mai rau, si eu am trecut prin asta, am suferit 2 ani si ceva dupa un baiat si ca sa-l uit m-am hotarat sa ma intalnesc cu altcineva, dar am scapat de dracu si am dat de taso :d
cel mai bine e sa stai singura o perioada, fara iubit, dar sa iesi, sa te distrezi cu prietenii si o sa fie mai usor...si gandeste-te ca ti-a facut si rau probabil, aminteste-ti de momentele urate, chiar nu merita sa suferi pentru nimeni.
fii tare si ai grija de tine ca o sa treci peste>big grin

| dIANA_9227 a răspuns:

Explica mai mult.ati avut o relatie? ati avut o relatie la distanta? sau e pur si simplu un baiat din oras?