| badboyyy a întrebat:

Sunt a 9a si la bal mi-am invitat si iubita si a vrut sa vina la inceput.am mers am luat ceva haine etc., acum i-am spus ca o sa spun si numele ei ca sa il treaca aia pe lista. dar ei nu-i place numele de fam al ei. si nu vrea sa mai vina doar ca sa nu se fac de ras straight face si mi-a spus sa o trec cum ma cheama si pe mine, cam aiurea. pentru ca ce ar zice ceilalti si a zis ca altfel nu vine straight face Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Bellatris a răspuns:

Este posibil ca oricat ai incerca sa o faci mai increzatoare, ea tot sa nu se simta in largul ei. Este si normal.

Fii dragut cu ea si fa-o sa inteleaga ca atat timp cat va fi cu tine, nu are de ce sa nu se simta in largul ei si ca va veti distra garantat. Daca nu, spune-i ca o lasi sa iti faca ce vrea ea, pe un ton glumet sau o alta tachinare de-a voastra. O va inveseli. happy

8 răspunsuri:
| Lorrain a răspuns:

Pune pe lista numele tau. daca vad prietenii desi nu cred nu-i problema le explici problema si ce e mai importnt pentru tine:balul de clasa noua impreuna cu iubita sau faptul ca te-ai face "de ras"in fata prietenilor carora oricum poti sa le explici? gandeste-te 2 secunde :*

| Ballet a răspuns:

Buna xD
Ma amuza intr-un fel treaba asta. Poate vrea sa creada lumea ca sunteti casatoriti xD.
Explica`i si tu situatia. O sa spuna toata lumea ce am zis mai sus. Colegii ei nu stiu cum o cheama? Ce e asa jenant?
Eu zic sa nu pui numele tau. Sa nu vina. E mai urat sa pui numele tau si sa spuna toata lumea, inclusiv profesorii ca vreti sa va dati in spectacol ca voi vreti sa va casatoriti etc.
In fine, faci cum vrei. Pana la urma, lumea rade de orice, nu?

Succes ^^

| Destinee a răspuns:

Wow.pai ce nume de familie are de este atat de grav?!?laughing.in fine! ar trebui sa ii spui ca nu conteaza numele ci sa va simtiti bine...si spune-i ca este foarte important ca ea sa vina la bal pentru tine, si sa lase chestile astea ca sa o treci cu numele tau si asa mai departe!big grin
Sper ca te-am putut ajuta!:*

| badboyyy explică:

Aolew mai vreau raspunsuri va roog worried

| badboyyy explică (pentru Destinee):

Nu e cine stie ce numele dar asa e ea mai toanta thinking nah acum...dar e maxim de inapatanata x(~

| gohsty a răspuns (pentru badboyyy):

Eu zic sa vorbesti cu ea si ii zici ca nu trebuie sa ii fie rusine.Adica ce nume are? Eu am calin si e de la un nenorocit de tata care l-am avut si am avut si eu complexe pe tema asta ca mereu imi aduceam aminte de el dar acum nu le mai am.Nu o sa poata renunta mereu la tot si sa nu mearga nicaieri din cauza numelui. Daca dupa aceasta discutie nu merge, trece un alt nume si apoi numele ei pe care o strigi (x ana de ex x fiind numele care nu i place).Si in ce priveste pretenii stai calm nu o sa rada sau cv...altceva nu prea vad ce... poti sa nu te duci la bal si sa mergi cu ea undeva dar asta ar fi un sacrificiu cam urat.caci e primul bal.

| Bellatris a răspuns:

Dar pune numele tau, oricum nu cred ca va fi verificat. Si parca este mai fun sa apareti cu acelasi nume. Nu crezi? Nu este deloc aiurea, ia-o ca pe o gluma. happy

| badboyyy explică:

M-a sunat si sa razg a zis ca o face pentru mine raised eyebrows dar totusi dc doar pentru mine.nu as vrea sa se simta prost :-s.cum sa o fac sa fie mai increzatoare ca se v-a distra sau nu stiu?