| iamAlexandra00001 a întrebat:

Sunt amantă și îmi place, dar le fac celorlalți rău, mai precis iubitelor lor. Nu știu cum am reușit, dar de aproape un an am cunoscut numai băieți care aveau deja relații serioase. Totul a început în octombrie 2015, când la ziua celei mai bune prietene, am cunoscut un tip cu prietenă de aproape un an, am început să vorbim, ne-am văzut de câteva ori și am ținut-o tot așa 9 luni de zile, până când, dintr-o prostie, a aflat prietena lui că vorbește cu mine. Am discutat cu ea și cam atât, de atunci nu am mai vorbit cu tipul respectiv. Ce-i drept, ne-am atașat unul de celălalt, dar el nu voia să renunțe la ceva stabil pentru ceva nesigur, cu toate că-și dorea ceva nou. De curând, am cunoscut un alt băiat, prin intermediul unei foste amice și acesta având pe cineva, de data aceasta de doi ani de zile. Nu se mai înțelege cu prietena lui și s-au despărțit, dar ea este depresivă și a avut BAC-ul și s-a împăcat cu ea ca să o ajute să termine totul cu bine și să dea admiterea la Medicină. A fost sincer și destul de clar cu mine: nu se va despărți de ea până nu termină cu admiterea, dar nu vrea să mă piardă nici pe mine și mi-a zis să aștept puțin, căci va fi spre binele amândurora. Ea oricum va pleca la facultate în alt oraș. Știu că nu trebuie să-mi clădesc fericirea pe necazul alteia sau să aștept o despărțire a lor ca eu să fiu fericită, dar am ghinionul de a mă atașa de persoane "luate". Știu că greșesc că nu renunț, dar nu pot. Și îmi place, îmi place tocmai pentru că știu că primesc mai multă atenție decât actuala iubită. Cine a mai trecut prin așa ceva sau trece, vă rog, un sfat. Ce ar fi mai bine să fac? Nu vreau nici să le fac lor rău, dar mă gândesc și la fericirea mea și știu că nu m-ar lăsa el să renunț, pentru că mă vrea. De asta sunt sigură.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cui nu i-ar placea sa fie amanta?
bine, trepanatelor geloase si disperate dupa o relatie cu ala, si care au trepanalitati de mustrari de constiinta.

e mult mai palpitant sa fii amanta.
e misto sa ai secrete si sa te ascunzi.

in plus, femeile merita sa sufere, deci daca tu esti amanta, sunt sanse ca aia sa afle ca este inselata.
atunci, sa vezi satisfactie imensa.

deci nu gresesti cu absolut nimic.
cand ti se pune pata pe cineva, nu trebuie sa-ti pese ca e cuplat ssau casatorit.

toti barbatii prefera amantele in detrimentul aleia cu care e oficial.
dar absolut toti.
cine nu recunoaste, e un ipocrit colosal.
asta cu, sa renunte la aia oficiala ca sa nu o mai insele...e si asta o cretinitate imensa.
ca pana la urma, si in aia are un interes...sa-i slugareasca, sa dea bine in familie si in anturaj ca are pe cineva, si ce mai are el nevoie.

ce e oficial e boring.
o amanta reprezinta un refugiu, unde este el insusi, unde i se ofera ce nu are parte acasa, unde are nevoie de liniste, unde nu e futt la cap de o faptura trepanata.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru anonim_4396):

Excelent raspuns

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, dar omul e facut sa aiba o diversitate sexuala ca societatea, religia ne minte asta e altceva, suntem ipocriti din cauza educatiei primite, societati

19 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Ce faci tu nu este de condamnat, respect asteapta dupa ce plangacioasa pleaca la facultate (va vedeti pe ascuns pana cand pleaca) dupa iti faci de cap cu iubi ei fiindca se vor desparti dupa ce ii trece depresia si va strabate cearsafurile campusului universitar

| Steam321 a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Ești comic cu străbătutul cearceafurilor ești obsedat de aventriculara sa fiu sincer

| Steam321 a răspuns (pentru Steam321):

Aventriculara=aventuri

| RAY a răspuns:

Tu nu esti tarfa pentru ca nu isi inseli iubitul nici curva ca nu o faci pe banii o faci din placere sau ca simti ceva emotional, de vina e el el este o tarfa masculina nu o iubeste eu cu un asemenea personaj nu mi-as face iluzi ceea ce a facut cu aia va face si cu tine, daca isi place sexul asta e atat timp timp cat nu inseli pe vreun barbat e ok, eu spun ca barbatul e de vina pentru ca el inseala, adevarul e ca omul e divers deci a spune ca barbatul trebuie sa stea cu o singura femeie e nebunie curata in termeni biologi, un sfat numai visa cu ochii deschisi nu e un serios e doar o curva masculina atat

| LoveSleep a răspuns:

Nu știu care e problema ta generala, dar legata exact de ultimul caz, nu cred că e foarte mult de gândit și nu necesită remușcări și alte tâmpenii.
Cei doi voiau oricum să se despartă, rămâne cu ea până la admitere pentru că nu vrea ca despărțirea să-i afecteze bla, bla. Tipul e chiar ok, tu nu i-ai despărțit, aveți binecuvântarea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestiunea în sine ar trebui discutată cu un om avizat, de exemplu un psiholog. Nu de alta, dar se pune altă întrebare, și anume: Ce nevoie psihologică îți satiface faptul de-a fi cu o persoană care are deja o relație stabilă?, iar ca să îți răspunzi la această întrebare, e nevoie de o altă întrebare: Ai fost înșelată? Cât de rău te-ai simțit? E posibil ca acest comportament să fie unul patologic, ca subconștientul să reacționeze defensiv în fața unei răni din trecut, astfel că tu iei tipi "luați" ca un fel de mecanism de apărare mental, tot una urmărind un fel de răzbunare inconștientă. Întreabă-te sincer de ce faci asta, iar când ai să afli răspunsul o să fi capabilă să cauți o relație în care tu să numai fi a 3 a roată.

| KaterinaРомановский a răspuns:

Ce sa faci? Sa nu te legi niciodata la cap cu o relatie! Chiar tu ai zis, e mai palpitant sa fii amanta, cea care castiga in detrimentul sotiei/iubitei inselate!

| Steam321 a răspuns:

Aha dar am sa îți pun si eu o întrebare
pentru ce te vrea arați bine? Sau ce ca nu înțeleg

| iamAlexandra00001 explică (pentru Steam321):

Mă vrea ca iubită. Și da, arăt bine. happy

| Steam321 a răspuns (pentru iamAlexandra00001):

Bineînțeles ca tu zici ca arati bine dar eu cred ca nu ai forme deloc șî ăla erost ca se uita după din astea urâte asta e românia o tara de rahat femei urâte etc

| Steam321 a răspuns (pentru iamAlexandra00001):

Și tu nu ți la el? sau numai el te vrea

| iamAlexandra00001 explică (pentru Steam321):

Nici nu știu de ce mă obosesc să-ți răspund, dar nu mă pot abține. Ți-aș lăsa aici un Facebook să vezi cu cine stai de vorbă, dar nu ăsta e scopul meu, să te fac pe tine să salivezi happy.

| PsihoSex a răspuns (pentru iamAlexandra00001):

Aratatul bine nu concorda mereu si cu a avea/oferi super satisfactii, mai ales de lunga durata! Dupa epuizarea senzatiei de noutate, oare ce ramane?! Noua ne place sa mangaiem forme faine, dar in afara de asta, repet, ce ramane?! Amintiri?! O amanta are si bune si rele, depinde de multe variabile, mai ales ca e atat de usor sa simulezi...

| Steam321 a răspuns (pentru iamAlexandra00001):

Pai asta zic și eu ca sunt foarte pretențios și mă uit numai după din astea sexy dar ăla
e fraier ca se uita după din astea urâte ca tine și fii atenta în românia nu exista femeiî
frumoase

| Steam321 a răspuns (pentru iamAlexandra00001):

Aaa și draga mea Alexandra toate femeile se considera frumoase dar de fapt ele sunt urate cu spume eu nu mai din astea am văzut în Romania

| Lawliet14 a răspuns (pentru iamAlexandra00001):

Aoleu!

| Ionlau a răspuns:

Daca vrei sa ne **** sa raspunzi la mesaj