| aniohetova a întrebat:

As cam avea si eu nevoie de niste ajutor intr-o situatie.De ceva vreme imi place foarte mult de un baiat, cam de 1 luna de zile si practic ne-am apropiat destul de mult, am ajuns sa iesim afara mai in fiecare zi, se poarta frumos cu mine si vad ca nu stiu cum sa zic, a inceput sa ma pretuiasca asa, mi-a povestit de vechea lui relatie, care s-a dovedit a fi o poveste foarte trista, se simte bine in compania mea si ne place amandurora sa iesim afara impreuna, dar el nu stie ca mie imi place de el. Nu stiu cat sa mai astept, poate pentru el sunt doar o simpla prietena, poate nu stiu, dar cred ca daca ar fi fost sa-i placa de mine pana acum, ar fi dat un semn ceva, pentru ca are un temperament foarte direct, nu se fereste sa zica anumite lucruri si asa.Imi place de el mult, dar nu stiu cat mai pot fi doar Prietena pentru el.Nu pot sa-i spun ca imi place de el, practic nu pot, sunt o fire extraordinar de timida si incapatanata si nu pot sa-i spun.Parerea voastra care ar fi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa il intrebi daca ar mai avea curajul sa mai fie cu cineva daca relatia anterioara s-a incheiat prost sau nu stiu incearca sa-l iei mai de departe sau sa vorbesti despre tine si despre relatiile care le-ai avut sau daca nu ai avut, ca ti-ai dori una...sau poti sa incerci sa ii spui ca iti place de un baiat si nu stiu cum sa-i spui si ca il intrebi pe el fiindca e apropiat de tine si ii asculti parerea, fara sa-i spui ca este vorba despre el, iar cand crezi ca e momentul potrivit, spune-i ca il placi asa cum te-a sfatuit el sa-i spui baiatului respectiv, poate ti se pare ciudat dar va parea uimit de curajul tau crede-mawinking Bafta!

4 răspunsuri:
| Eu4EverX a răspuns:

Te inteleg perfect am fost in aceeasi situatie : eu il placem si el la fel dar nu aveam nici unul curajul sa recunoastem si eram cei mai apropiati prieteni. El era o fire directa dar totusi nu a indranznit sa imi spuna ca ma place, si cu atat mai putin eu care sunt foarte timida...am fost prieteni un an si ceva. dupa care am avut o relatie foarte frumoasa si scurta... iar acum nu il mai am ca prieten si imi pare extrem de rau.

Eu zic sa te gandesti bine daca merita sau nu sa va stricati prietenia avand o relatiewinking

| roksy a răspuns:

Daca chiar nu poti sa-i zici, arata-i prin gesturi discrete ca il placi si daca e baiat destept o sa-si de-a seamawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa il intrebi daca ar mai avea curajul sa mai fie cu cineva daca relatia anterioara s-a incheiat prost sau nu stiu incearca sa-l iei mai de departe sau sa vorbesti despre tine si despre relatiile care le-ai avut sau daca nu ai avut,ca ti-ai dori una...sau poti sa incerci sa ii spui ca iti place de un baiat si nu stiu cum sa-i spui si ca il intrebi pe el fiindca e apropiat de tine si ii asculti parerea,fara sa-i spui ca este vorba despre el,iar cand crezi ca e momentul potrivit,spune-i ca il placi asa cum te-a sfatuit el sa-i spui baiatului respectiv,poate ti se pare ciudat dar va parea uimit de curajul tau crede-ma winking Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Am nevoide de niste sfaturi...si as vrea sa vb.Id-ul meu este:ioana_baby_blu3. Sper sa ma ajuti.Multumesc!