| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat si am 12 ani si am parul mare sa zicem asa si imi cade parul... ce trebuie sa fac ca sa nu imi mai cada.Skz de categorie dar e cea mai vizitata.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tunde-l.Sa vezi ca nu iti mai cade.

| 354 a răspuns:

Acum doi ani si mie imi pica foarte mult parul, dar cauza la mine era anemie aveam o foarte mare lipsa de fier. Probabil si la tine asta este cauza sau poate folosesti gel de par fixativuri care iti afecteaza parul.O metoda buna stiu ca ar fi gazul sau sa te tunzi foarte scurt si asa ti se va regenera parul asa am facut si eu si a functionat Succes :d

| airam a răspuns:

Ar trebui prima data sa te tunzi foarte tare, pentru ca as aparul se va indesa, dupa care sa folosesti ceva tratamente naturistehappyun remediu foarte bun pentru caderea parului este sa il speli cu apa in care fierbi niste nuci verzi si frunze de nuchappy acest proces repetat pe o perioada mai lunga te va ajuta sa nu mai ai probleme cu caderea paruluiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu folosesc geluri sau fixative sau placa. si daca ma tund imi sta foarte urat deci urat raw.

| marcelinio a răspuns:

Si eu am avut problema asta, cred ca problema era din cauza fixativului, si a placi cu care imi intindeam parul la cel putin 2 zile. Poate e greu sa iei o decizie asa repede sa te tunzi, asa imi era si mie dar, va trebui sa renunti o perioada la geluri si fixative si la placa eventual daca o folosesti si sa iti tai macar varfurile parului.La mine a dat rezultate