| Ancutza2000Anca a întrebat:

Ce ziceti noi copiii nu meritam mai putine teme de vacanta, sa nu ne stresam atat, ne cade parul din cap..prea multe teme...carti de citit, la mate...etc.Sunteti de acord cu mine? Da, scuze dar aceasta categorie e cea mai vizitata.

Răspuns Câştigător
| Fatanumarul1 a răspuns:

Faza e ca nu pari mai mare de a 7a, dar sunt de acord cu tine, nu in totalitate, dar sunt. In primul rand in vacanta trebuie sa te relaxezi, sa te distrezi nu sa faci exercitii la matematica! vacanta e vacanta. Unii profesori nu inteleg. unii sunt exagerati, adica si eu am avut niste profi naspa..mna, ce za zic thinking stai chill oh go on eu inca nu am inceput sa fac nimic, de pe zece septembrie incep sa recapitulez si chestii de astea. big grin deci stai calma. In fine, daca ai parinti care nu te lasa sa respiri thinking adica eu cunosc o fata care nici macar in weekend nu o lasa sa iasa din casa straight face! mai sunt unii care daca nu ai numai noua si zece te pedepseste si chestii de genu'. straight face altii care iti interzic sa iesi din casa noaptea, altii care nu te lasa la calculator mai mult de o ora, doua. exista tot felul de parinti. Eu am avut noroc, m-au lasat sa fac ce vreau si zic astia ca daca te lasa sa faci ce vrei ajungi un nimeni, cu note proaste, etc. FALS! conteaza ce ai in cap! am mai avut si eu niste vanatoare de note prin clasa si ce fac cu notele alea? thinking NIMIC! deci asa unde ramasesem, deci sunt de acord cu tine, elevii trebuie sa respire mai ales in vacanta. fundita?; 3

| Fatanumarul1 a răspuns (pentru Fatanumarul1):

mai vorbareata de felul meu. :3!

| Ancutza2000Anca explică (pentru Fatanumarul1):

Si eu happy

13 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

De ce te stresezi?
Ce e atâr de greu să citești o carte? Ar trebui să fie o pasiune nu un lucru pe care-l faci din oblibație.
Baftă!

| Ancutza2000Anca explică (pentru Musique):

Da dar ar trebui sa primim putin timp liber si nu ma streseaza o carte dar mai multe da.

| iStarry a răspuns:

Da sad Dupa ce ca au atatea pretentii in timpul scolii(anul trecut am fost a 9-a si la ora 12 noaptea cand profa sforaia de zguduia peretii eu invatam formule la chimie straight face)vor ca si in timpul vacantei sa citim 10 romane si sa facem o groaza de exercitii la mate.O vacanta este luata ca sa uitam de toate grijile din timpul scolii, sa ne relaxam, dar cu temele astea este ca si cand am avea scoala in fiecare zi de vacanta sad. Macar in vacante sa ne lase in pace!

| prizeFTW a răspuns:

La 12-13 ani iti cade parul din cap? Oho, stai asa.Clasele 1-6 sunt apa chioara.Din a 7-a in sus cand o sa dai de chimie, civica ce-o sa mai zici? Sau la liceu? Ce carti ai de citit? Cateva carti de maxim 200 pag.Da' noi la liceu avem romane intregi de citit in vacanta si nu ne mai plangem. Oricum sunt 25% de accord cu tine, ar trebui sa ne relaxam in VACANTA, nu sa avem teme.Adica de ce nu ne cheama la scoala daca tot avem mai multe teme decat intr-o luna de scoala? :-J

| Ancutza2000Anca explică (pentru prizeFTW):

Am trecut in clasa a 7-a

| prizeFTW a răspuns (pentru Ancutza2000Anca):

Si in clasa a 7-a te plangi? nu cred ca treci de clasa a 9-a

| Ancutza2000Anca explică (pentru prizeFTW):

Nu.dar vreau sa spun ca si profesorii si parintii ar putea intelege putin..sa ne lase putin in pace.

| prizeFTW a răspuns (pentru Ancutza2000Anca):

Asta da =D

| adry2001 a răspuns:

Da asta-i drept. bine nu zic sa nu facem cateva pagini la fiecare materie si sa mai citim ceva dar nici atatea. pur si simplu noi nu ne mai putem relaxa putin. mintea noastra e in continua gandire pe tot parcursul anului, si apropo te superi daca de intreb de unde esti? te rog raspunde-mi la intrebare.