| anonim_4396 a întrebat:

Sunt băiat și am 16 ani (fac 17 în 3 luni). Problema mea e mai ciudată deoarece m-am îndrăgostit de cea mai bună prietenă a mea, ea are 15. O cunosc de 8 ani, de 2 ani suntem cei mai buni prieteni iar de câteva săptămâni a apărut o atracție fața de ea. Noi suntem genul ăla de prieteni care vorbesc orice, și cum e vecina mea petrecem mult timp împreună, ba chiar mă trimite după tampoane când e singură acasă și nu are cine să se ducă. Și acum să vă cam ce s-a întâmplat: Eu pe ea am mai văzut-o în chiloți și sutien și deși arăta bine nu aveam nici o treabă. Săptămâna asta a fost săptămâna altfel și a fost un concurs de costume, noi nu suntem în aceiași clasă dar suntem în aceiași echipă, și am lucrat la mine acasă și când a încercat costumul s-a dezbrăcat (la chiloți și sutien) iar pe mine a început să mă doară burtă, m-am simțit ciudat. În seara aia mi-am dat filme cu ea în cap și am ajuns să cred că-i doar atracție sexuală dar nu, pentru că apoi mi-am dat seama că mi-aș dori să fiu cu ea ca iubit al ei, dar nu știu dacă ea mă place. Și... că veni timpul înstrebări: Cum ies din friendzone?

Răspuns Câştigător
| ionut332 a răspuns:

Daca n.are iubit pur si simplu zi sau fa o atmosfera romantica. Amageste.o, cand te mai trimite dupa tampoane cerei drept plata un pupic dai semne ca.ti place de ea.

2 răspunsuri:
| superuamen a răspuns:

Daca se dezbraca langa tine vrea sa te atraga, oricat de buna prietena ti-ar fi nu ar face asta mai ales de mai multe ori. sigur te place si cere atentie

| felicitie06 a răspuns:

Ce draguta e povestea ta. Eu as zice sa incerci sa fii cu ea pentru ca va cunoasteti deja foarte bine si merita sa o inviti undeva si sa faci primul pas. Stii ce spunwinking. Sa ai succes