| Andreiu68 a întrebat:

Pot scapa din friendzone? Eu am 18ani si plac o fata de 16ani, sta in grupul meu de prieteni si fata pe care o plac e din acelasi cartier cu mine si ne cunoastem de mici.Anul trecut in septembrie fata aceasta imi facea avansuri( ma pupa,statea in bratele mele, imi facea semne pe gat etc) si eu m-am indragostit efectiv de ea. Dupa o saptamana i-am spus fetei ca vreau o relatie cu ea dar m-a refuzat din motive banale ( ca suntem din acelasi cartier, ne cunoastem de mici, ii sunt ca un frate pentru ea si nu ar putea)Fata s-a retras din grupul meu de prieteni dar mai sta din camd in cand. Pot sa am oare o relatie cu ea dara m-a refuzat odata din motivele astea? Vreau sa stiu cum pot scapa din friendzone, daca se mai poate. FUNDA

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halelel maica sfanta tensiuneeaaaaa nu se poate un baiat de 18 ani a devenit catelusul unei muscoase de 16, jalnic, unde sunt baietii cu tupeu?

| RAY a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Devenim metrosexuali pe zi ce trece

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru RAY):

Da frate au ajuns femeile sa ne puna capra in loc sa le punem noi pe ele, cand vezi asa cazuri turbezi

| RAY a răspuns:

Din zona aia numai iesi,o data ce o fata te vede ca pe o surioara acolo ramai, prieteni intre sexe opuse nu exsista, barbati vad sex in sexul opus, femeile vad surori masculine, iubiti asta e diferenta

| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa ai cu ea o discutie axata strict pe tema privind inceperea unei relatii de dragoste si iubire reala, una similara cu cea existenta intr-un cuplu inchegat. Doar procedand astfel vei afla in mod cert, inechivoc, care ii sunt adevaratele sentimente si intentii privind relatia in continuare dintre voi. Succes!

| WaterDrop a răspuns:

Ea te testa zicand acele lucruri si tu ai picat testul, grav. Daca nu si-a gasit deja pe cineva, arata`i ca ai mai multa incredere in tine si ca o vrei cu adevarat indiferent de ce spune ea.Nu exista friendzone ci doar imaturitatezone laughing
Explicatia ta ridica cateva semne de intrebare totusi: pupa = sarut?, semne pe gat = unghii?, etc. =? Clar era atasata de tine la un anumit nivel, insa aceste detalii pot face diferenta.

| Andreiu68 explică (pentru WaterDrop):

,,Pupat"-ma pupa pe obraz,,, semne pe gat"-ma musca de gat si sugea in acelasi timp ca sa se imprime smenul pe gat.Statea in bratele mele fata sa ii zic nimic, ma lua de mana cand mergeam pe strada/la brat, ma alinta, ma mangaia pe cap, piept, abdomen, imparteam tot ceea ce isi lua de la magazin

| WaterDrop a răspuns (pentru Andreiu68):

Si mai ai dubii? Du`te la ea si spune`i ca nu vei accepta un refuz orice ar fi, indiferent de situatie.Fii mai sigur pe tine si pe ce vrei in viata asta, ce dracu.

| 16Gabriela a răspuns:

Baiete, tu deja ai o relatie cu ea laughing) si e chiar dulce..nu e ceva official, dar ai o relatie cu ea, daca continui si tu sa ii arati prin fapte ce simti, se va ajunge in punctul in care nu mai trebuie cuvinte ca sa va intelegeti :3 Tu doar ai incredere. fata te place, nu te vede ca pe un frate, si nu esti in friendzone. nu trebuie sa mai iesiti cu grupul..iesiti singuri, si nu te da la ea din start, doar..fi tu..ca cel mai probabil asta ii place la tine. P.s. sa imi spui cum a fost prima iesire doar intre voi smug