| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat si de cateva luni vorbesc cu o fata care mi-a devenit una dintre cele mai bune prietene. La inceput am fost indragostit de ea, dar mi-am dat seama ca nu vreau nicidecum sa o pierd, de aceea nu i-am marturisit niciodata si am incercat sa opresc acest sentiment. Uneori, in ultimul timp, i-am mai marturisit cat de mult inseamna pentru mine si cat de mult o apreciez. Dar acest lucru a distantat-o de mine tot mai mult, nu mai este ca inainte si vorbim foarte rar de la o vreme. Daca ii scriu un mesaj, imi raspunde la doua zile distanta iar atunci destul de sec. Nu i-am spus ca sunt indragostit de ea, nu i-am spus ca vreau sa fim impreuna, doar niste aprecieri care credeam ca le va intelege avand in vedere ca suntem prieteni. Ce as putea sa fac in acest caz?

4 răspunsuri:
| seth2016 a răspuns:

Nu prea ai alternative. Sau astepti in speranta ca se va razgandi (putin probabil). Mai multe sanse insa ai daca iti vezi de ale tale si iti cauti o noua prietena.

Nu exista nici un praf magic cu care sa dai pe fete ca sa se indragosteasca de tine.

| BlackBi a răspuns:

Daca ai vorbit cu ea doar prin mesaje, asta se intampla cam la 90% dintre persoane, eu is printre ei. E faza ca, daca voi vorbiti doar prin mesaje la un timp nu mai aveti despre ce vorbi, sau fata si-a gasit un nou partener de vorbit. De ce nu ii zici sentimentele acum? Ce ai de pierdut, si asa ai zis ca s-a distantat macar sa stii ce parere are ea despre tine. In orice caz. cand te distantezi de cineva, cu greu il iei inapoi.

| EllyClau a răspuns:

Prin mesaje. conversatiile cu persoanele la care tii trebuie sa fie tinute fata in fata.
Normal, daca vine unul pe Facebook si se da la mine prin mesaj privat, il ignor. (a fost doar un exemplu)
Nu mi se pare normal sa vorbesti cu o persoana draga prin mesaje.da, poti sa ii dai mesaj si sa-i zici "hai la un suc" sau "hai sa ne vedem"
Normal ca sunteti distantati daca vorbiti prin mesaje, incearca sa o rogi sa iasa cu tine afara/in oras si o sa vezi ca se schimba situatia.

| Jeez_Cosmin_1996 a răspuns:

Zi ca o ai mare...FOARTE MARE...mie mi-a functionat