| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat si de cateva luni vorbesc cu o fata care mi-a devenit una dintre cele mai bune prietene. La inceput am fost indragostit de ea, dar mi-am dat seama ca nu vreau nicidecum sa o pierd, de aceea nu i-am marturisit niciodata si am incercat sa opresc acest sentiment. Uneori, in ultimul timp, i-am mai marturisit cat de mult inseamna pentru mine si cat de mult o apreciez. Dar acest lucru a distantat-o de mine tot mai mult, nu mai este ca inainte si vorbim foarte rar de la o vreme. Nu i-am spus ca sunt indragostit de ea, nu i-am spus ca vreau sa fim impreuna, doar niste aprecieri care credeam ca le va intelege avand in vedere ca suntem prieteni. Ce as putea sa fac in acest caz?

2 răspunsuri:
| Printesa10TM a răspuns:

Spune-i ce simti. Daca nu simte la fel spune-i ca vreti sa fiti din nou prieteni ca inainte. Si sa nu lasati acest lucru sa va strice prietenia! Bafta!

| Ađrian90 a răspuns:

Spune-i că o placi. Daca te refuză, asta e. Probabil ai aşteptat prea mult şi ea şi-a găsit pe altcineva. Dar oricum, merită să încerci. Spune-i că o placi boss.