| Selena08 a întrebat:

Sunt bulimica de 3 ani si prietenul meu vrea sa ii fac oral.
Mi-e frica ca vomit foarte repede si sa nu se intample atunci.

Răspuns Apreciat de Editori
| Dandinelle a răspuns:

Vorbeste cu prietenul tau despre asta, exprima-ti fricile. Impreuna o sa gasiti o solutie. Pe langa asta nu uita ca e totusi corpul tau, nimeni nu are cum sa te oblige sa faci ceva ce nu te simti confortabil.
La fel nu uita ca si tu ii poti cere oral sau altele la fel cum si el iti cere tie.
Vorbesti cu cineva, faci pasi in recuperare legat de diagnosticul tau?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu pun sa faci un targ cu el, spune-i ca-i faci oral, doar daca si el iti face tie, in acelasi timp.
Categoric va refuza si asa vei scapa si tu.

| corbulalbrosu a răspuns:

Il atentionezi si-l pui in garda pe prietenul tau in privinta temerii tale si ii si explici ca la un moment dat ar putea sa se intample si un astfel de eveniment nedorit dar mai ales... neplacut. Ca sa stie la ce se expune si ce s-ar putea intampla in cazul in care va insista in continuare. big grin

| TheGentleman a răspuns:

Dacă ești bulimică, ar trebui să renunți la sex, să te tratezi și abia apoi să redescoperi sexul

Răspuns utilizator avertizat
| Willis a răspuns:

Ar mai fi și faza că, asta trebuie să vrei tu să o faci. Să simți că îți dorești și că îți sau ți-ar plăcea. Altfel, așa să faci ceva că vrea iubitul tău, dat tu nu vrei sau nu te simți în stare, nu este bine. Dacă el este isteț, trebuie să te facă să îți dorești tu asta, nu să fie ca o obligație sau ca o dorință doar a lui.