| viorelmuresan a întrebat:

Sunt cam timid am 17 ani si as vrea sa imi incep viata sexuala. Ce ziceti este prea devreme? Si nu stiu cum sa ii cer prietenei mele sa o facem...Ma gandeam sa intreb aici astept sfaturi va rog. Si cateva metode prin care sa o conving sa faca sex cu mine.

Răspuns Câştigător
| Rebecca a răspuns:

Nu. Nu e prea devreme. Cu prietena ta : Deschide subiectul usor, intreab'o daca ar fi pregatita acum, sau peste ceva timp sa isi inceapa viata sexuala cu tine. Daca zice nu, inchide imediat subiectul, fara sa o presezi. Daca zice Da, discutati despre loc, timp, metode contraceptive. Bafta!

9 răspunsuri:
| Sigmund a răspuns:

Intreab-o in mod subtil, pornind de la o discutie oarecare, un lucru minor, si intreab-o mai intai la ce varsta ar fi dispusa sa-si inceapa viata sexuala.

| cosmina16 a răspuns:

Pai prietena ta cati ani are si de cat timp sunteti impreuna?
eu zic sa nu faci presiuni asupra ei
daca vrea vrea da nu asteapt-o

| viorelmuresan explică:

Ea are 16 ani si de asta imi e frica pentru ca tin foarte mult la ea si nu vreau ca asta sa o afecteze in vreun fel o iubesc foarte mult suntem de 2 ani impreuna

| viorelmuresan explică:

Bine cum vrei sa ii zici...sex...dragoste ti-am spus sunt incepator si sunt timid.

Răspuns utilizator avertizat
| Ancestralsoul a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii si daca ea este pregatita in cazul in care e virgina. Daca nu este nu trebuie sa o convingi, trebuie sa isi doreasca asta, mai ales ca e un moment foarte important in viata unei tinere, iar daca e facut prost acest inceput poate avea urmari interioare nu tocmai placute pentru ea.De ce atata graba? Nu inteleg, e un concurs, castigi ceva daca incepi mai repede? Oricum o discutie trebuie purtata intre voi. Puteti sa va simtiti bine pentru inceput si fara sa faceti sex.Si cat de mult o iubesti daca vrei sa faci sex si nu dragoste, sex face oricine.

| lo_7929 a răspuns:

Nu cred ca poti cere cuiva asa ceva...si de sex.ai timp toata viata.sincer,nu stiu ce e cu graba astastraight face

| angy_3059 a răspuns:

Nu te culci cu noi, te culci cu ea, de ce nu o intrebi?

| mihai_5937 a răspuns:

Buna, incearca sa vorbiti despre asta, inceputul este mai greu dar nu ai de ce sa te temi si daca ea este pregatita pentru asta vorbele o sa vina de la sine si nu o sa fie probleme. bafta!