| Ralf1971 a întrebat:

Sunt casatorit dar relatia nu mai merge si m-am gandit sa caut o relatie extraconjugala tot cu o femeie casatorita care cauta o relatie discreta, dar nu stiu ce sa fac si cum este bine sa procedez.

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Dacă relatia nu mai merge ai doua solutii si nici una nu implica ce ai zis tu in intrebare,
1. O faci să meargă. Asta, evident, dacă iti pasă.
2. Te desparti de ea. Apoi, poti sa incepi cu cele de pe centura in ordine alfabetica.

21 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Frate mai bine divorteaza si bucrate de burlacie

| RAY a răspuns:

Ralf man nu isi bate joc de actuala sotie ca tot raul se intoarce impotriva ta, de ce nu vorbesti cu nevasta si i spui asta? sunteti maturi va comportati ca niste copii sincer inca nu sunteti dezvoltati mental nu-i de mirare in ce societate traim

| corbulalbrosu a răspuns:

La fel s-a intamplat si in cazul meu si am divortat. Amiabil. Am ramas in continuare buni prieteni.Este unica solutie/modalitate indicata de a fi adoptata de 2 persoane civilizate.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca te-a dus capul sa transformi in casnicie o 'relatie care nu merge', chiar ca esti capabil sa ai o amanta ca la carte?
Nu sustin in nici un caz inselatul in timpul casniciei, cu atat mai putin relatiile extraconjugale de lunga durata. In cazul tau, o amanta poate te-ar prosti mai rau decat esti, si ai incheia casnicia ta, ca bonus si casnicia amantei, si ai face rahatul praf.
Nu esti genul de barbat care sa aiba o amanta. Aia care umbla de la 16 ani din floare in floare si au succes pe toate planurile, aia sunt genul care isi mai fac vreo doua amante, desi chiar isi iubesc si isi respecta sotia. N-as putea fi asa ceva, dar uite, ca asa e viata lor, si le merge. Bineinteles, de la o vreme sotia se prinde, dar accepta oarecum, si atat timp cat ambii pun casnicia pe primul plan, viata le merge inainte. Barbatul trebuie sa fie inteligent si discret, sotia cel putin inteligenta.
Tu, insa, nu prea pari genul. Sa nu zici ca te jignesc, dar unul care se insoara cu una pe care n-o iubeste, si intreaba pe TPU cum faci sa ai amanta, nu e un barbat din ala.
Cum au zis si colegii, cea mai buna solutie in cazul tau este divortul, apoi cauti o femeie cu care te potrivesti. Sau ramai burlac pana la adanci batraneti, daca iti doresti doar aventuri.

| Ralf1971 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ma subestimezi fara sa ma cunosti si asta denota ca-ti place sa jignesti ca sa te simti bine.
Nu esti o persoana de luat in seama si nu pari inteligenta.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Ralf1971):

Nu jignesc ca sa ma simt bine, sinceritatea mea o face.
Si nu cred ca ne putem masura in inteligenta, atat timp cat ne demonstrezi ca esti o persoana nehotarata (necalculata), si n-ai fost in stare sa faci alegerea potrivita. Cum naiba sa-ti faci planuri de inselat, fara sa fii capabil sa le executi (altfel, repet, nu intrebai pe un site adolescentin cum se face), pentru ca te-ai plictisit de sotie?
Probabil sotia e o banala, si nici nu stii sa o abordezi. Si de aici se reflecta, din nou, inteligenta ta, la care n-as fi facut referire, daca nu te umflai tu in pene.
Iar cand faci o propozitie, cred ca ai putea sa tii minte la ce persoana ai inceput, ca daca ai scrie un eseu de bac, n-ai lua nici punctele pentru redactare.
Persoana demna de luat in seama ar fi trebuit sa fie sotia ta, daca erai barbat adevarat, macar 3. 14zda ti-ar fi dat cum trebuie, si n-ai mai fi umblat dupa amante, pe net, ca ultimul lesinat.

| Ralf1971 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Cred ca esti idioata, asa ca te ignor.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Ralf1971):

Crezi rau, nici macar nu-s femeie.
Daca asa te porti si cu femei-ta, probabil ti-a luat-o deja inainte, cu inselatul. Daca o duce capul mai mult decat pe tine. Ceea ce nu e deloc greu.

| Ralf1971 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu se scrie femei-ta, dar tu esti analfabet rau si n-am pretentii de la tine.
Te sfatuiesc sa faci din nou scoala primara si sa inveti gramatica limbii romane si apoi discutam.
Se scrie femeia ta analfabetului.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Ralf1971):

Tarane, ti-am lasat cumva o portita de a te lua de mine, si n-am observat?
"Femei-ta" se zice (sau zic eu, daca tu vrei sa pari mai academic), in limbaj colocvial. Eu cum vorbesc aici cu tine, vorbesc peste tot, nu incerc sa ma dau mai inteligent decat sunt.
Esti totusi un ratat care s-a oprit la prima tarancuta care l-a bagat in seama, si acum ca ai invatat sa-ti folosesti puta, ai vrea si tu sa mergi la 'femei', ca a ta nu ofera mare lucru, si chiar de ar oferi, nici nu stii ce sa faci cu ea. Eu am pretentii de la mine, desi nu-s (tu poti citi nu sunt, daca n-ai [nu ai] mai auzit de limbaj colocvial, si consideri ca e o dovada de analfabetism) profesor universitar, nici sa ma cert cu un soricel n-am sa stau.
Masturbeaza-te, domnu' neimplinit, o sa-ti gasesti amanta pe TPU si Google Earth, cand m-oi apuca eu de pictat borcane.

| Doub a răspuns:

Eşti un idiot.
Divorţează dacă nu eşti în stare să-ţi faci relaţia să meargă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Intr.o relatie sunt 2 nu 1, amundoi trebuie sa isi bata capul. nu devenii noname laughing

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, ai perfectă dreptate, dar ideea e că el vrea să-şi înşele soţia.

| Ralf1971 explică (pentru Doub):

Idiot si imbecil esti tu si esti o persoana de proasta calitate care nu esti capabil sa gândesti normal.

| Doub a răspuns (pentru Ralf1971):

Aşa e, tot respectul pentru oamenii care-şi înşală nevestele. ^_^
Alea persoane de calitate. blushing

| sofisis a răspuns:

Sa inteleg ca sotia are bani si te intretine?

| Ralf1971 explică (pentru sofisis):

Nu eu o intretin, dar m-am plictisit de ea.

| sofisis a răspuns (pentru Ralf1971):

Pai si daca tot spui ca te-ai plictisit de ea, de ce vrei sa o mai tii?
Daca e si saraca si plictisitoare?
De ce sa iti faci relatie extraconjugala, sa stai cu stres, pe ascuns..cand poti sa iti traiesti viata cu ce pitzipoance vrei, pe unde vrei?

| Oana92 a răspuns:

Nu e mai simplu sa divortezi? Ranesti mai putin asa...

| Lawliet14 a răspuns:

Cauta pe net sa vezi cum poti face o relatie sa mearga din nou. Si daca nici atunci nu merge, ultima solutie abia trebuie sa fie divortul. Daca mai ai si copii, nu stiu ce sa zic. Ce faci tu e nasol!

| Superdumnezeuomniscient a răspuns:

Sa divortezi (mai ales daca nu ai copii), e cel mai uman lucru pe care il poti face