| DoarOSimplaIndragostita a întrebat:

Sunt confuza. Îmi place de un băiat, el a zis ca mă place și el. Ne vedem dar nu suntem încă intr-o relație deși se comporta ca și cum am fi. Vorbește zilnic cu mine, mă întreabă ce mai fac, dacă sunt bine, când sunt trista mă întreabă ce am pățit și mă face sa rad. Face aluzii la ideea de a locui împreuna și cumva ca in viitor ar putea fi ceva intre noi. Îmi spune ca e atras de mine și ca mă place dar ca încă nu se simte 100% pregatit sa începem o relație și ca vrea sa o luam treptat. Adevarul e ca și eu simt la fel ca nu sunt foarte sigura de ce simt pentru el. Însă nu ii înțeleg reacția. Ii spuneam zilele trecute ca un coleg m-a invitat la masa și ca nu știu cum sa refuz politicos pentru ca nu îl plac și sincer m-as simți stânjenită dacă as ieși cu el pana și colegial. Iar el a început sa facă mișto de asta și sa îmi spună ca mi-a zis el ca băiatul ăla mă place și ca uite a avut dreptate. Ca se bucura când se dovedește ca are dreptate. Eu tot spun ca nu mă place nimeni și el îmi spune ca nu e adevărat și acum tot glumeste ca sa ies cu băiatul asta. Și știe ca nu îmi plac miștourile de genul. As vrea sa înțeleg de ce face asta. Mai ales ca știe ca îl plac. Mă simt ca și cum ar vrea sa scape de mine, dar el zice ca nu e așa. Ca mă vrea în apropierea lui. Nu îl înțeleg dacă spune ca mă place de ce zice ca se bucura ca mă place altcineva și face mișto de asta

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Mai rar asta la baieti dar se pare ca te tachineaza doar si nu vrea cu adevarat sa iesi cu altcineva! Continuati asa, va veti cunoaste mai bine unul pe altul si nu iesi cu altcineva doar daca o va face si el. Atunci iesi si tu cu cineva doar pentru putina razbunare sa zic asa happy Devreme ce relatia nu prea e serioasa nu fi nici tu prea serioasa. Include in aceasta relatie a ta un fel de joc, fa-l cumva gelos, adica sa-i fie putin frica ca te pierde, vei vedea o schimbare majora in comportamentul lui. Poate nu chiar atunci dar mai tarziu sigur! Succes si sa fi iubita! happy

PS: numele de utilizator e unul de baiat iar tu vorbesti ca si o fata, putin confuz... happy

| DoarOSimplaIndragostita explică (pentru lpavel):

Era al altcuiva dar îl folosesc eu de aceeași numele e de băiat. Deci sa înțeleg că pare cumva gelos ca mă mai simpatizează cineva? Sau e doar așa ca ii place sa facă Glume laughing

| lpavel a răspuns (pentru DoarOSimplaIndragostita):

Da, e gelos ca te palce si altcineva happy
PS: fa-ti si tu un cont numai folosi contul altcuiva ca ne duci in eroare laughing e simplu, usor si-l faci in 2 minute atunci de ce ai folosi contul altcuiva?

| lpavel a răspuns (pentru DoarOSimplaIndragostita):

AAAA sorry n-am vazut ca ai schimbat numele... laughing

| DoarOSimplaIndragostita explică (pentru lpavel):

Practic acum persoana respectiva nu mai folosește contul și a rămas sa îl folosesc eu big grin

| lpavel a răspuns (pentru DoarOSimplaIndragostita):

Iar cand se va razgandi va trebui sa-i cedezi lui... mai bine ti-ai face contul tau! Cum am zis, e foarte usor si rapid! happy

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ori zice asta să fie sigur că-l placi pe el, să-i spui gen, ori doar se joacă cutine.

| RAY a răspuns:

Este in zona prieteniei, este catelusul tau, mai bine spune-i asta, nu sa te iubească ca prostul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa sunt bărbații români. Niste gunoaie sociale, cancere sociale. Mentalitatea asta e tipica unui cetatean român. Fugi si ia.ti un englez, francez, altceva, in niciun caz român. Imi e sila de o asa mentalitate care e la mintea cocosului ca fiind trash trash trah. Dar cu mintea romanului nu e bine sa te pui, nebunul are mereu mintea odihnita.