| LoveMuffin543 a întrebat:

Sunt cu cineva de un an si ne-am despartit de 4 ori pana acum, de fiecare data pentru ca eu am vrut. Dar ne-am impacat intotdeauna. De la jumatatea relatiei noastre, sentimentele mele au inceput sa se stearga (cred) si am inceput sa simpatitez alti baieti, sa vreau sa mint si sa ascund chestii. Ultima data ne-am despartit pentru ca am realizat ca nu ma mai sint atrasa de el. "Ciorba reincalzita nu-i la fel de buna", si pe langa asta cand stii totul despre o persoana si ea stie totul de tine, nu mai e nici un mister si nici un farmec.
Ne-am impacat tot din initiativa mea, dar am facut-o mai mult din frica. Avea tendinte serioase de sinucidere (doar eu stiam asta) si in plus mama practic mi-a interzis sa ies cu alti baieti si sa am, oricat de putin, viata sociala. Mi-a spus ca trebuie sa vad ce sa fac cu viata mea si scoala sa fie singura mea precupare.
E ceva neinrecula cu mine sau de ce dup ace ne-am lamurit problemele (sufocarea, gelozia, ambele ale lui) mie tot mai imi plac alti baieti iar nu simt nimic pentru el?
Ce sa fac… Sa ma despart de el? Sincer mi-e frica de faptul ca ceva rau s-ar putea intampla...

3 răspunsuri:
| Ioana0308 a răspuns:

Pai daca nu mai simti nimic pentru el spune-i si el poate va intelege, si spune-i sinucidete si o sa vezi ca no s-o faca pentru sunt sigura ca niciun om nu se omoara doar pentru o relatie daca nu-l iubesti nu sta langa el doar ca sa fiti poza...fa ce crezi tu ca e mai bine
funda?

| idiott a răspuns:

Cel mai ok ar fi sa vorbesti cu el pe tema asta si sa-i spui clar ca nu mai simti nimic pentru el. teoretic, acest lucru ar fi cel mai bine pentru amandoi. In primul rand pentur tine, pentru ca tu, ca fata, nu poti sta cu un baiat pe care nu-l placi, iar in al doilea rand pentur el pentru ca la urma urmei isi va da seama ca nu mai esti atrasa de el. SI tot tu vei pica de vina ca de ce nu i-ai spus pana in momentul de fata. Cel mai ok ar fi sa vorbiti si sa-l faci sa inteleaga ca intre voi doi nu mai poate exista nimic. Cat despre spusul secretelor, nu cred ca se va decurge la asa ceva din moment ce el, dupa cate am inteles, chiar tine la tine. happy bafta

| LoveMuffin543 explică:

P.S.: Sa ii "fac cunostiinta" cu altcineva nu merge pentru ca eu sunt (citez) "fericirea lui"... Nu vrea nici sa se uite la alta fata, iar oricat de rea, scarboasa si naspa as fi eu el tot ma iubeste. Parca are resurse nelimitate de dragoste neconditionata, doar pentru mine :-&. Chiar daca nu l-as pupa un an, el ar vrea doar sa stie ca E CU MINE. Restul nu conteaza.