| Anonimow a întrebat:

Sunt cu prietena mea de 2 ani jumate....eu am 18 ea 17 ani.In tot acest timp noi nu am facut sex pe motiv k ea nu vrea straight face, deja m-am plictisit si totul a devenit o rutina.Stiu ca ea tine la mine dar ma gandesc sa ma despart de ea, nu prea vreau sa ii zic in fata ca vreau si eu mai mult k nu vreau sa ma considere un nesimtit.Niste sfaturi cum sa ma despart de ea fara sa o ranesc? Dau funda, mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
| DejaVuDoc a răspuns:

Urat, atatia ani sa stati impreuna si sa te desparti doar ca vrei tu sa iti satisfaci niste nevoi? Si daca o sa faceti sex toata ziua aia nu mai e rutina? Daca ea te iubeste si tu vrei sa o parasesti faci o greseala, in loc sa stai linistit vrei probleme, mare inginerie, nu ai parte de sex, si ce? E sfarsitul lumii?

10 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Deci 2 ani nu inseamna nimic pentru tine? Las-o sa se gandeasca...Vezi daca ea facea ceva cu tine si tu apoi o paraseai ii cadea cerul in cap.Vezi,asta demonstreaza ca nu ti la ea, nu mai poti astepta. Bine ca nu a facut nimic cu tine.Tie iti este usor sa te gandesti la despartire...Dar te gandesti ca ea te iubeste? Ca nu te poti satisface tu nu-ti convine, dar sa o ranesti pe ea da.Eu cred ca te poti abtine pana va fi pregatita psihic.
Spune-i frumos...Stii,nu vreau sa par un nesimtit, dar suntem de 2 ani impreuna...as vrea si eu sa trecem la urmatoarea etapa, nu-ti fie frica.

| Adry05 a răspuns:

Sincer, dacă nu te consideră ea, te considerăm noi un mare nesimţit. Dai cu picioru într-o relaţie frumoasă de 2 ani jumate doar pentru că ea nu vrea sex? Pe bune, eşti foarte nesimţit. Nu mă lua în nume de rău, dar ăsta e adevărul. Cine ştie, poate că şi tipa vrea, dar ii este ruşine să zică. Mai bine întreab-o dacă şi ea vrea mai mult. Dacă nu, înseamnă că nu e pregătită. Pe bune, vrei să renunţi la o fată calumea, şi după să te alegi cu toate piţipoancele care nu ajung doar în patul tău, şi să nu ştii cum să mai găseşti o fată ok? Treaba ta, dar o sa ajungi să zici că numai există femei bune din cauza asta.winking

| OoBunnyoO a răspuns:

Si crezi că dacă te desparţi de ea pentru că nu faceţi sex şi fără să ăi spui, te va face mai puţin nesimţit decât dacă i-ai spune? Eu zic să îi spui ce simţi. Înţeleg că eşti la o vârstă la care ai anumite nevoi şi că ea nu este pregătită. Dar dacă ăsta este singurul motiv pentru care vrei să te desparţi de o fată care te iubeşte, nu mi se pare un motiv suficient de bun. Crezi că merită să dai o relaţie atât de lungă pe câteva minute de plăcere? Dacă tu crezi că se merită, n-ai decât, dar măcar ai curajul şi spune-i în faţă motivul. În astfel de momente este mult mai bine să ştii adevărul. Plus de asta dacă îi spui, ea o să aibă două opţiuni fie o să facă sex fie nu acceptă şi vă despărţiţi. Cred că dacă i-ai spune adevărul pentru tine este win/win, oricum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paraseste-o cât mai repede că merită ceva mai bun

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scurt si la obiect, ai votu meu

| Raiiiisa a răspuns:

Ea ar trebui sa se gandeasca si la tine pentru ca si tu ai unele nevoi, iar daca ea nu se va implica in acest subiect tu vei merge probabil la alta, si asa relatia voastra se va destrama intr-un final.Ar trebui sa vorbesti cu ea si sa ii spui cum sta treaba, sa o intrebi de ce nu vrea(poate ca are o nelamurire sau acea frica), pentru ca in 2 ani de relatie trebuia sa aveti macar o discutie pe acest subiect, daca nu ar fi momentul in care sa ii spui de fapt ce iti doresti tu.Nu face prostia de a te desparti de ea, inainte de a purta o discutie pentru ca s-ar putea sa-ti para rau mai incolo.Acum ramane la aprecierea ta cum o sa procedezi.

| Kidooooo a răspuns:

Trebuie sa astepti sa fie si ea pregatita nu numai tu, si ar fi foarte urat sa te desparti de ea doar pentrru simplul fapt ca tie iti arde de sex.Deschide si tu odata subiectul asta si intreab-o de ce pentru ca pana la urma trebuie sa stii si de ce nu vrea.Dar nu o obliga sa faca asta daca nu e pregatita.

| Anonimow explică:

Nu cred ca este numai nevoia asta...este si faptul ca nu o mai iubesc ca la inceput, inca tin la ea dar iubirea nu mai e la fel.

| Andreeashine a răspuns:

Se vede clar ca tu nu o iubesti..nu inteleg de ce ai mai stat 2 ani jumate cu ea?

| BiuHope a răspuns:

Esti un prost. Atat am de spus. Desparte-te cat mai repede de ea, merita ceva mult mai bun decat tine!