| AnNéVidoff a întrebat:

Sunt cu prietena mea de un an si aproape jumatate si avem 15-15 (ani )fiecare.
Cam de cand a inceput liceul a inceput si calvarul...
Eu mereu fac ceva,mereu gresesc cu ceva si ea mereu e distanta si rece cu mine (nu ma mai alinta,nu nimic).
Imi zicea ca o sa ne vedem zilnic si ultima data cand am vazut-o a fost aseara, in vis...sad
Am iesit cu ea acum 3 saptamani! sad
Acel moment cand ajungi sa iti visezi persoana iubita de mai multe ori decat o vezi in realitate! laughing)...sad
Zilnic ne certam,zilnic e rece cu mine!
Poate este si vina mea pentru ca dramatizez ca o virgina proasta...
Ea este la un liceu mai bun si zilele trecute mi-a zis ca nu ca nu are timp,atat ca are alte prioritati,mai iese cu prietenii si altele...
Mereu de cand a inceput liceul are fite si figuri,ca eu ziceam ca la liceul ei nu se invata si se invata bine (am auzit si eu la cineva si am zis sa ii spun si ei...),mereu cand prinde ocazia ma face prost si ma trateaza de doi bani pentru ca "ea s-a impus prima"! sad
Nu ma pot impune,ar insemna sa fiu nesimtit ca ea! Nu pot sa o fac fraiera inapoi...
Ea imi spune ca ma iubeste si mi-a zis acum ceva timp ca si daca sa spunem ca nu am mai fi impreuna,ea tot ma va iubi... dulce...
Nu stiu ce sa mai zic,eu mereu o iert,mereu sunt bun cu ea si mereu ii zic ca ma deranjeaza comportamentul ei...
Eu nu m-am schimbat cu nimic (cred),doar simt ca ea s-a schimbat si faptul ca e la un liceu mai bun o face sa aibe aere si altele...
Cum sa ii zic frumos ce simt,ce sa fac?
Am ajuns in starea sa o visez ca imi da mesaje frumoase si calde sau ca o tin in brate si o pup...e grav...
Incep sa uit cum arata,bine ca am poza ei de profil (e grav) laughing).sad
Nu stiu ce sa mai zic,mereu am iertat-o, m-a si inselat odata si am aflat de la prietenul care si-a cerut iertare si ea cu scuza:"El m-a pupat..."...ma simt oribil...dar mereu iert si imi asum, pai no?
Se ia de mine ca stau prea mult pe telefon doar pentru ca ii raspund repede la mesaje pentru ca il aud si imi spune ca o sa o pierd dar nu si de ce...cum fac sa schimb ceva,ce sa schimb sa fie bine? :?
A,si mi-a atras atentia ca de ce vreau sa ma schimb doar pentru ca asa vrea ea...sad
Ce pot face,simt ca mor de durere...
Funda,vot, calificativ...

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Stiu ca e greu, dar e clar ca ea s-a schimbat in sens negativ si nu mai are niciun sens sa astepti dupa ea. Nu prea e valabila chestia asta cu lipsa de timp, daca era asa, si-ar fi gasit timp pentru tine. Hai, 2-3-4 zile mai zici, dar 3 saptamani deja dovedesc o detasare totala mai ales ca spui ca sa iasa cu prietenii are timp. Renunta la ea, deja isi bate joc de tine.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal sa se intample cand ai relatii la 15 ani. E imatura, rea, fitoasa, ceea ce este absolut normal la 15 ani. Tu esti imatur, nepriceput, speriat, ceea ce iarasi e normal la 15 ani. O relatie la 15 ani este calea cea mai sigura spre suferinta.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Voi sunteti tineri, la varsta voastra NU ar trebui sa va preocupe relatii serioase cu implicare de sentimente, fata a ajuns la liceu si-a dat seama ca mai exista si alti baieti in afara de tine, iar tu la liceul tau ti-ai dat seama ca exista si alte fete in afara de ea. voi sunteti la varsta la care trebuie sa zburati din floare in floare, deja e plictisitoare relatia asta o puteti considera incheiata, voi nu trebuie sa va comsumati pentru relatie, daca vedeti ca relatie scartaie, nu va mai ganditi cum sa o rezolvati, va retrageti elegant si sa vedeti de viata. si trebuie sa va pregatiti de facultate, unde va asteapta paradisul

| sofisis a răspuns:

"Nu ma pot impune, ar insemna sa fiu nesimtit ca ea! Nu pot sa o fac fraiera inapoi..." - nu, e mult mai ok sa te lasi calcat in picioare doar asa..pentru ca asa are ea chef.
De ce toti aveti impresia ca e te impune inseamna a jignii. Fals. A te impune tine mai mult de lipsa de reactie decat de reactia in sine. Fii indiferent, fii rece, nu mai pleca capul niciodata cand ea iti cere asta fara motiv.
Daca ea vrea sa fie permanent in PMS...las-o in treaba ei si fa-ti program separat.

| MidnightR a răspuns:

Deci in 3 saptamani s-au intamplat toate astea? Inselatul, indiferenta, reprosurile?
Mda, imi pare rau de tine.

| Pufoseniiee a răspuns:

Cu regret iti spun, desparta.te de ea, nu imi vine sa cred cum te joaca pe degete, te.a inselat, n.ai cum sa inseli daca iubesti, nu ai cum sa saruti gura pe care candva o sarutai cu mult drag. Fitele si aerele sunt firesti unei " domnisoare ", cam toate pustoaicele si.au luat aerele astea si nu e bine, nu e bine de loc. stiu ca doare ca trebuie sa te desparti de o persoana care a insemnat totul candva pentru tine, dar gandeste.te si scuze, este o t*rfa, cum sa inseli, cum sa zici ca n.ai timp de iubitul tau pentru ca iesi cu prietenii? Ok, nu se lasa prietenii adevarati pentru iubit, dar nici chiar sa iesi cu prietenii in fiecare zi, iar pe iubitul tau sa il lasi sa te astepte aproape o luna sa va vedeti?
Sfatul meu prietenesc este sa ii dai drumul, ea va regreta cand aerele nu.i vor mai merge, te va vrea inapoi, fii barbat si refuz.o.
Toate cele bune iti urez, si fii puternic!