| AnNéVidoff a întrebat:

Buna TPU
De cand a inceput liceul,eu si prietena mea ne certam constant,s-a schimbat in totalitate.
Suntem la doua licee diferite,ea unul mai bun si eu tot la unul bun,dar al ei este mai cu "renume".
De cand sunt in relatia asta, adica 1 an si,mereu ea a fost "baiatu"...
Eu veneam si o luam in brate la scoala si peste tot,o alintam,ii spuneam ca o iubesc si altele...ea,era tocmai opusul!
Nu stiu cum,dar ea mereu a fost calda prin mesaje in special,adica daca vorbeam nu ma alinta,mai rar,ii era rusine sau nu stiu,dar prin mesaje,ea mereu a fost calda si buna cu mine,relatia a avut si hopuri dar mereu am lasat de la mine!
Acum a venit liceul,yaaay,cel mai mare ra**t din viata mea!
Inainte de liceu,intr-o zi,mi-a spus cat de tare crede ca o sa ma duc dupa alte fete,ca o sa ma culc cu ele,ca pe ea o sa o las si altele!
Mi-a spus tot ce credea negativ despre mine,mi-a spus ca sa nu o stresez cu relatia ca si cum ar fi una serioasa,ca o sa mai am zeci si altele!
Nu imi spune multe lucruri si nici nu ma lasa sa vin la liceu la ea!
Simt ca mor de durere,daca ii spun,imi zice sa vorbim mai tarziu,nu are timp,se supara si mai rau o indepartez!
Iar daca nu ii spun si tin totul in mine,se departeaza!
De cand a inceput liceul ma trateaza urat,ma ia drept prostul ei,nu imi spune la cat iese ca sa nu ne vedem, ne vedem doar daca are ea chef si orice doar daca o intereseaza sau are chef! ...nu mai stiu...
De cand sunt in relatie cu ea a fost minunat,am fost alaturi unul de celalalt,mereu am iertat-o,chiar si cand s-a sarutat cu altul (un sarut nu foarte lung,argumentat ca cica ala era beat si a pupat-o), am indurat tot si am facut totul ca sa fie bine...eu mereu am fost genul care cand iubea,era romantic,visator si eu mereu imi doream sa iesim,sa ne tinem de mana,sa ne spunem lucruri si mereu ii spuneam declaratii de dragoste,mereu dadeam mesaj primul...
De cand a inceput liceul s-a schimbat,are fite pentru ca este la liceu de prestigiu,nu are incredere in mine deloc,a luat si masuri,unele lucruri nu le mai facem pentru ca sa vada ea ca relatia dureaza...
Eu mereu am fost cumintem,mereu i-am zis unde sunt si mereu am ascultat-o,am zis ca stie mai bine!
Ea luna asta imi zicea sa nu ies cu x,iar luna viitoare iesea ea cu x si cu altii...
Eu mi-am dorit ca in viata asta sa intalnesc pe cineva care sa ma iubeasca la fel cum iubesc eu,sa fie fidela,sa imi spuna lucruri,sa fiu totul pentru ea cum este ea pentru mine si credeam ca alaturi de ea o sa fie bine,dar usurel cred ca o sa ne despartim iar eu o sa fiu distrus...
Ce sa fac?
Eu inca astept si sper ca o sa fie bine,ca o sa ne impacam si ca voi suporta eu tot inca o perioada si gata, apoi o sa fie mai bine si o sa fie minunat din nou!
Astept raspunsuri si scuze pentru cat ati citit si toate greselile gramaticale.

Funda+vot+nu va uit!

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Relatia voastra deja ...nu mai exista.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Are 15 ani, e normal sa fie schimbatoare, imatura, fitoasa. daca te implici in relatii serioase la varsta asta, e absolut normal sa suferi si sa nu ti se raspunda pe masura. Nu poate fi bine, fiindca totul a pornit rau, sunteti niste copii care se joaca de-a adultii. fetitele de 3 ani fura trusa de machiaj a amamei si se mazgalesc pe fata convinse ca au facut o mare opera de arta. Adolescentii de 15-16 ani se implica in relatii convinsi ca vor fi serioase, fidele si vor rezista pana al adanci batranete. Nu e nici o diferenta. Ia si tu o pauza, prin clasa a 11-a te poti gandi la o relatie, pana atunci vei mai creste si tu, vor mai creste si fetele. Vei intelege, de exemplu, ca o fata prefera sa moara decat sa se lase sarutata de un baiat daca il iubeste pe altul, ca ar fi in stare sa isi rupa o mana, un picior, sa se lupta pana la sange ca sa evite sarutul. Una care se lasa sarutata nu are sentimente de un oarecare pentru nimeni, nu e de luat in serios.

| ladyMillion a răspuns:

Baiatule, in primul rand, abia ai inceput liceul. Esti inca un boboc care abia incepe sa infloreasca. Daca acum nu merge o relatie, nu inseamna ca as se va termina lumea: cu tine singur. O sa intalnesti inca multe fete, diferite in felul lor si fiecare in parte te va invata ceva nou si vei descoperi mai bine ce anume apreciezi la o fata si ce nu apreciezi. Din cate am citit mai sus, fata despre care ai povestit nu te prea apreciaza. S-a obisnuit cu ideea ca tu o sa fii mereu acolo pentru ea si ca isi poate permite orice. E un reflex care se dezvolta pentru ca tu ii permiti. Nu spun ca e rau felul in care actionezi pentru ca nu e nimic mai frumos decat sa alinti o fata si sa fii romantic cu ea si sa faci totul ca sa o faci fericita, dar fata aia trebuie sa merite, trebuie sa te trateze in acelasi fel. O relatie trebuie sa fie mereu in echilibru. Partenera ta a ajuns la liceu, a inceput sa cunoasca persoane noi, baieti noi...profita de ocaziile care se ivesc... Fa si tu la fel si taie-i putin impresia ca te are la picioare. Mai departe, o sa realizezi daca mai merita sau nu sa pierzi timpul cu ea. O sa iasa la iveala doar dupa ce o sa incepi sa o tratezi si tu asa cum te trateaza. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca ea are ceva de ascuns din moment ce nu te lasa sa mergi la ea la liceu si nu iti spune si cand iese, si te banuieste si pe tine tocmai pentru ca ea face anumite lucruri de care nu vrea sa aflii tu. La urmatoarea intalnire vorbeste deschis cu ea, spune-i ca, daca ea nu are incredere in tine relatia voastra nu are cum sa dureze prea mult, sau tu vrei sa continuati astfel? Incearca sa nu o mai convingi de nimic, daca nu are incredere, nu are, poti sa-i explici de 100 de ori ca banuielile ei sunt nefondate.

| RaduManole a răspuns:

Da-o ba in **** mea ca este adolescenta tipica

| Honeyyy a răspuns:

Scuza-ma ca te intreb, si sper sa-mi raspunzi big grin Ce varsta aveti amandoi?