| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu prietenu de mai mult de 7 luni. o data am fost la el si era pe cit sa o facem ma simteam pregatita dar el a spus ca nu vrea ca eu sa cred ca el vrea de la mine numai asta si a zis ca putem sa mai asteptam.am 15 in noiembrie fac 16 si nu stiu sa-mi incep sau nu viata sexuala, ma simt intr-un fel pregatita.stiu precis ca el ma iubeste. ce sfaturi imi dati?(el de asemenea e virgin) mersi mult

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E clar ca t iubeste,daca nu a vrut sa o fac deja cu tine si iti spun ca mai rar gasesti baieti ca el,altii dupa doua saptamana iti cer(mie mi s-a intamplat asta)
Deci... daca t simti pregatita ar trebui s-o faci, sau sa ma astepti un pic, macar pana faci 16 ani
Ai spus ca va iubiti si asta e cel mai importanta
bft!

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Bravo prietenului tau! Tine-l bine,rar vezi asa ceva,el incearca sa te protejeze pe tine si procedeaza mai mult decat corect.
Asculta-l si nu-l starni, e devreme pentru sex, ai toata viata in fata...

| MMihai a răspuns:

Mai discutăm despre subiectul asta, peste 2-3 ani, mai folosește o batistă, până una -alta.

| pwp a răspuns:

La varsta asta nu e bine deloc.
mai asteapta ca nu stai in foc

| Angeline a răspuns:

Daca chiar te iubeste, nu rata ocazia, avand in veddere ca esti cam la minimul de varsta la care ar trebui sa iti incepi viata sexuala, dar dupa parerea mea e OK daca va iubiti happy

| Alexandra3012 a răspuns:

Daca te simti pregatita e totul ok :* Sa stii ca e importanta si chestia asta intr-o relatie big grin

| MikyyLOL a răspuns:

Lasa prostiile mai cresti...

| Alexandrina_1467 a răspuns:

Nu e bine sa-ti incepi viata sexuala la 15-16 ani!
Mai astepat macar vreo 2-3 ani.

| BrokenBarbie a răspuns:

Poate nu a vrut ca nu e el pregatit, daca zici ca e virgin. poate ii e rusine, emotii, chestii de genul. oricum nu o sa stai toata viata cu el, daca te culci cu el pe urma o sa te culci si cu altul si asa mai departe. avand in vedere ca in zilele astea fetele nu mai sunt virgine de pe la 12 ani, gandeste-te ce vrei tu, nu cere sfaturi ca chiar daca uni zic sa o faci si alti sa nu tot cum vrei faci

| camellia_2361 a răspuns:

Saluthappy si eu am un pr care are 25 de ani si eu am 17 happy suntem de 2 ani aproape impreuna si am facut treaba aia cu el numai dupa 1 an de relatie...pai trebuie sa fiti pregatiti amandoihappy tinand cont ca amandoi sunteti.mai asteptati putin timphappy poate el nu e pregatit!