| Geanny94 a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de 4 luni, nu stiu ce simt pentru el dar cu siguranta e ceva special. e cea mai lunga relatie a mea de pana acum si chiar imi doresc sa nu se termine.
el a avut o relatie de 1 jumate cu o fata si se comporta foarte urat cu ea.pentru el relatiile sexuale erau la ordinea zilei.acea fata avea parintii plecati in italia si locuia singura. el era mai tot timpul pe la ea.cu toate astea el se comporta urat. o injura, cand era cu prietenii o gonea aksa, le povestea prietenilor despre momentele intime dintre ei.si tot asa.

acum de cand e cu mine e schimbat:nu vorbeste deloc urat cu mine, imi spune zilnic ca ma iubeste, nu iese din casa fara mine, peste tot mergem impreuna, am fost chiar si la el aksa si i-am cunoscut parintii (cu fosta nu s-au cunoscut). ce ii spun eu aia face:nu fumeaza de fata cu mine.cand am deschis subiectul sex el m-a refuzat spunand ca nu vrea sa isi bata joc de mine, si ca e dispus sa ast cat vreau eu ca pe el nu il intereseaza...
oare chiar tine asa mult la mine? daca da. oare sa imi incep viata sexuala cu el?
(am 17 ani iar el 19)

Răspuns Câştigător
| InoKo a răspuns:

Tu stii mai bine cum e el.Noi nu putem sa intelegem asta din tot ce spui.Insa eu te-as sfatui sa mai astepti.Mai asteapta.Eu de exemplu am dubii in ce priveste el.Chiar sincer mii frica. Dar cum am spus, tu decizi, tu il cunosti mai bine.Deci vezi si tu dupa situatie. dar mai rabda, ca nu crapa pamintul. team pupat, succes.

5 răspunsuri:
| glamour a răspuns:

Eu zic sa mai astepti pana esti sigura ce fel de persoana e. nu de alta dar faptul ca ne intrebi pe noi ce credem denota ca nu ai incredere in el. mie mi se pare ok, mi se pare ca se comporta foarte frumos cu tine, dar iti zisai, mai asteapta ca nu mori, nu te arunca cu capul inainte, mai ales ca nu sti sigur ce simti pentru el, dupa mine trebuie sa simti ceva special pentru persoana cu care faci sex, nu trebuie sa faci asta ca sa fii in randul lumii sau mai stiu eu ce alte motive.

| Mihai7best a răspuns:

Relatia dinainte a fost mai mult pentru sex, cu tine se pare e pentru o iubire adevarata big grin

| ancaRjaibi a răspuns:

Mda, baiatului pare sa ii pese de tine, dar totusi mai asteapta putin.Cu totii in ziua de azi stim ca nu mai e o crima ca o fata sa isi inceapa viata sexuala la 17 ani, si nu ar fi nimic gresit din punctul meu de vedere, atata timp cat amandoi va doriti sa se intample.Incepandu-ti viata sexuala la 17 ani, nu castigi, dar nici nu pierzi nimic, atata timp cat esti atenta cu cine ai de gand sa iti pierzi virginitatea, ca nu cumva sa regreti mai tarziu.Va place-ti, aveti o relatie... dragii mei, simtiti-va bine, dar toate sa le faceti cu cap. Iar daca iubitul tau a vorbit-o pe fosta lui pe la prieteni, fi mai atenta cu el.Esti singura care poate sti daca acest baiat merita sau nu, singura care poate vedea si simti daca intr-adevar s-a schimbat in comportament si nu v-a reactiona precum cu fosta.Mult noroc

| Geanny94 explică:

Parinitii lui mi s-au parut destul de... draguti.
eu sunt o fire mai rusinoasa si nu prea am comunikt multe.
insa, am aflat de la parintii mei(se cunosc) ca sunt fff severi.

| Ancutza_8983 a răspuns:

Parintii lui cum ti s-au parut?