| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu un baiat de 1 an jumatate si ne iubim foarte mult dar de ieri ne-am certat si mi-am inchis telefonul si nu i-am mai raspuns nici la mesaje(exact ce nu suporta).
Cearta a inceput de la un majorat la care trebuie sa merg. Mai demult am fost la un majorat al unei prietene pe care el nu o suporta,el era plecat si mi-a zis sa stau doar o ora si sa plec. M-a dus tatal meu si el avea putina trebuie si cand se ducea acasa ma lua si pe mine si tatal meu a intarziu si am stat acolo vreo ora si jumatate si de acolo am inceput sa ne certam(el e si gelos), mi-a zis ca am facut asa ca stiam ca el nu e acasa si nu poate sa vina dupa mine, mi-a zis ca l-am luat drept prost...etc si a ramas cand nu poate el sa mearga cu mine la o petrecere nici eu sa nu mai merg,am zis ok. Zilele trecute m-a invitat fina mea la majoratul ei impreuna cu parintii mei(s-a certat si cu fata asta) si cand a aflata ca trebuie sa merg a luat foc. Ca el nu merge si nici eu nu ma duc daca el nu merge(daca eu nu merg o sa ma cert foarte rau cu parintii mei din cauza lui si nu e prima data, nu mi-as dori iar sa fiu certata cu ai mei din cauza lui). Cand ne-am certat atunci mi-a zis ca poate la finamea merge daca nu face acasa. Acum iar a inceput sa-mi zica ca l-am luat de prost, ca zic ca el si fac ca mine. Dar vad ca pe el nu-l intereseaza ca eu o sa ma cert iar cu parintii mei...de aceea nici nu i-am mai raspuns. Azi mi-a dat un mesaj ca eu deschid telefonul,vad mesajele si il inchid si ca va urma sa vorbim noi,pana atunci nu parea chiar asa,il loc de alexandra imi spunea ale cum imi mai vorbeste el de obicei si in ultimul mesaj mi-a scris alexandra si de atunci nu am mai primit nici un mesaj sau vreun apel de la elsad Ma doare foarte tare ca suntem certati,ma doare ca nu ma mai cauta, as vrea sa-l sun, sa trec cu vederea ca pe el nu-l intereseaza ca ma voi certa cu ai mei iar. Dar ma gandesc ca degeaba il caut daca nu am o solutie la problema asta..il iubesc foarte mult, la fel si el dar nu stiu ce sa faccrying

Spuneti-mi ce sa fac? Imi puteti spune o solutie daca stiti?cryingcrying

9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dăi Papucii! Dacă de acum are asemenea pretenţii, ce va fi mai târziu? Într.o relaţie puţină gelozie nu strică, dar nu exagerată! Tu nu vezi că el încearcă să te manipuleze, vrea să se impună, vrea să-ţi strici relaţia cu părinţii! Cum vine chestia :nu mergi la majorat chiar dacă esti însoţită de părinţi, e o aberţie ş-o ipocrizie să-ţi impună aşa ceva! Să fii iubită maxim!

| Aleqa a răspuns:

Tu stii ce simti. Vad ca il iubesti. Dar vad ca nici nu te merita... In ziua de azi, exista multi baieti gelosi si nerespectuosi, egoisti si prosti.
Mai bine l-ai intreba ce e cu adevarat important pentru el : tu sau gelozia.
Lasa iubirea ca o sa ajungi doar sa suferi daca el e gelos din orice rahat.
Crede-ma.

| neutrino a răspuns:

Mai usor cu iubirea aceasta...S-a suparat? Sa fie sanatos, relatiile au oricum un sfarsit, nu trebuie sa te ploconesti la el. La varsta ta nu-ti trebuie prieteni gelosi care sa faca pe stapanii. Plangi intr-o seara, trezeste-te a doua zi, spala-te pe ochi si porneste din nou pe drumul tineretii. Fara el.

| Vix999 a răspuns (pentru neutrino):

Foarte bine spus.

| Ciumpi35 a răspuns:

Daca e gelos inseamna ca te iubeste.dar e prea gelos daca nu te lasa sa mergi la un majorat mai ales in familie.eu zic sa va intalniti si sa discutati problema. sper ca team ajutat.succes!

| oOoBrBoOo a răspuns:

Pai daca te iubea cu adevarat avea incredere in tine si nu iti zicea el ce sa faca si cum sa faci si nu ar lasa sa va certati si nu tiar comanda unde sa mergi si cat sa stai dupa parerea mea ori e cam prostut si prea posesiv si crede ca el are mereu dreptate ori simte ca te pierde si nu mai stie ce sa faca ca sa te tina lnaga el si sa nu te ia altul incearca sai areti ca nu o sal lasi niciodata singur si ca il iubesti mult si explica-i ca sa nu mai fie gelos ca nu are pe ce sa tu o sa ramai lnaga el.

| Deea0419 a răspuns:

Te inteleg foarte bine asa este si iubitulmeu, foarte gelos nu suporta sa inchid sau sa nu raspund la mesaje.Solutia cea mai buna ar fi sa il suni sa ii spui ca ese ceva important si sa va intalniti undeva. Vorbesti serios cu el si ii spui cat de mult il iubesti si tot ce simnti pentru el iti ceri scuze si dai sa-l saruti si mai mult ca sigurr o sa-i treaca daca te iubeste cu adevarat:* fa ce ti-am spus si ai sa vezi ca o sa meargabafta:*

| Domnu a răspuns:

Eu iti spun sa te impaci cu el si sa te enervezi si uh la fel ca sa vada cum este big grin sper ca te-am ajutat

| divinitate a răspuns:

Eu nu as sta cu un baiat care nu are incredere in mine. daca acum face asa cu tine, mai incolo ce o sa faca? o sa te bata si o sa te tina inchisa in casa numai pentru el.o relatie se bazeaza pe incredere in primul rand