| Roxanne121 a întrebat:

Sunt cu un baiat de 2 ani. El ma iubeste enorm de mult dar acum aproape un an eu m-am indragostit de un amic de al lui care e cu 2 fete, cu una e de 10 ani si cu cealalta de 5 ani. Acum 2 luni am facut sex cu el, si mi-a spus ca i-a placut foarte mult, ca sunt cea mai frumoasa fata cu care a fost. Dupa aceia nu ma mai sunat pana acum 2 saptamani cand m-a rugat sa ne intalnim iar sa vorbim. Am mers la intalnire si m-a dus in apartamentul unor rude sau ceva de genul asta, oricum nu mai era nimeni altcineva acasa si am facut iar sex. Si data trecuta, si acum, eu i-am facut lui sex oral dar el nu mi-a facut mie deloc, iar el nici macar nu se chinuie sa isi scoata pantalonii iar apoi se imbraca iar si ia distanta si dupa aia imi zice ca vrea iar, nici macar nu ma tine in brate dupa sex, dar imi repeta continuu ca fac sex foarte bine, ca sunt frumoasa, ca il innebunesc, dar mi-a pus o intrebare ciudata, daca poate sa ma mai cheme din cand in cand! Mi s-a parut ciudata intrebarea lui.
Problema e ca eu sunt indragostita de el si as renunta si la iubitul meu pentru el, iar peste un an eu voi pleca din tara, si as vrea enorm de mult sa vina cu mine. Si as vrea sa vorbeasca mai mult cu mine, niciodata nu ma suna, sau nu ma intreaba ce fac sad Il doresc enorm de mult, dar oare el ar renunta la tot ce are aici si sa fie cu mine?

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Placute sunt sfaturile acelora care nu cunosc pe Dumnezeu! Dar te intreb: tu de cine ai procedat corect -fata de tine, fata de prietenul tau, fata de prietenul prietenului tau, sau fata de Dumnezeu? Raspunsul este: de nimeni. Te-ai lasat tarata de placerile inimii. Mi-e teama ca ai inceput viata cu stangul; iar cararea pe care ai apucat te va duce la ruina -nu vei putea mai tarziu sa iti faci o familie, deoarece iti place sa cauti mereu ce este mai bun, chiar cu riscul de a-ti insela partenerul de viata! Caci cine isi inseala prietenul -mai inainte de a se desparti de el- isi va insela si sotul. Este aceasta o lege a firii; ba inca sunt convins ca exact cum ai procedat acum, tot asa a procedat si mama ta in tineretea ei.
Te sfatuiesc sa cauti ce spune ratiunea, si nu ce spune inima. Ca vezi sau nu, ca simti sau nu, ca vei crede sau nu, sa stii ca ai pacatuit impotriva lui Dumnezeu; si nimeni sa nu se astepte ca aceia care nu asculta de El, Dumnezeu va binecuvanta astfel de relatii. El spune:
"Nu va inselati: "Dumnezeu nu Se lasa sa fie batjocorit." Ce seamana omul, aceea va si secera." (Galateni.6:7) Un lucru este sigur: cine desparte prietenii, si prietenia lui va fi despartita. Si ceea ce simti tu pentru acel baiat nu este dragoste, ci pasiune; aceasta va rezista pana la o vreme. Si cat de mult ai tinut la el, mai devreme sau mai tarziu il vei urâ cu mai mult. Cauta sa indrepti lucrurile acum cat se mai poate. Asculta de Dumnezeu si iti va merge bine.

| AndyLavy a răspuns:

Nu ar renunta la nimic pentru tine, pentru ca nu are sentimente pentru tine, te foloseste doar cand se plictiseste de ce are, si doar pentru sex. Deschide ochii si nu te mai lasa injosita in halul asta

| motan444 a răspuns:

Esti proasta si profita de tine
asa iti trebuie macar lasa baiatul ala in pace cu care stai daca esti vagaboanta nu il mai chnui si pe ala
Fraiera

| Said16 a răspuns:

Curvo!

| AndreeaBanateanu1996 a răspuns:

Parerea mea este ca baiatul doar vrea sa se simta bine! Isi bate joc de tine, iar tu nu faci decat sa il ajuti! Incearca sa il uiti!

| anghelniuta a răspuns:

=D tu glumesti da?
Cum poti sa iubesti o persoana care pur si simplu doar te vrea in pat?
El doar te foloseste cind prietena sa nu-i ofera nimic, te suna pe tine stiind ca tu esti mereu gata s-o faci cu el. Trezestete la realitate el niciodata nu tea iubit si nici nu te va iubii da in legatura ca sa renunte la tot pentru tine nu, nu va renunta.
Pa, succes happy

| Bendurlea a răspuns:

Ingerashule unde stai ca vreau si eu sa te intalnesc sa iti dau si eu ceva sa nu ma uiti?

| Skittless1997 a răspuns:

rolling on the floor Draga scuza-ma dar sincer esti proasta? Nu iti dai seama ca doar vrea sa te fu ta? Doamne da prosti mai sunt uni doar te foloseste.