| Geo_2433 a întrebat:

Sunt cu un baiat de 2 saptamani, de cand a venit din Germania.Inainte sa vina doar vorbeam la tel si pe messenger.Intr-un fel eram si atunci impreuna. Imi place ca se poarta foarte frumos cu mine.Cand ma supara isi cere imediat scuze si ma ia in brate, ma alinta si ma rasfata.Si se vede ca ii pare rau.Deja m-a prezentat familiei lui si am inceput sa ma simt ca la mine acasa in cadrul familiei lui.Mama lui e o femeie de nota 10 si si-a facut o parere buna despre mine. Iar el... e atat de scump! Ne vedem in fiecare seara, iar cand suntem impreuna timpul trece atat de repede! Ma tine tot timpul de mana si cand vorbim despre plecarea lui se intristeaza(va pleca la sfarsitul saptamanii viitoare). Mi-a zis ceva de genul: "Ce voi face eu fara tine cand o sa plec?" Mama lui mi-a spus sa ma duc in Germania in vacanta de Paste. A fost ziua lui si nu m-a lasat sa ii cumpar cadou, spunandu-mi ca el este fericit ca ma are pe mine si ca nu vrea nimic altceva. Dar nu stiu daca ma iubeste sau vrea doar sa se culce cu mine. A incercat sa se culce cu mine si l-am refuzat, iar el mi-a acceptat decizia.Nu a mai incercat de atunci, dar cand suntem doar noi 2 vrea sa ajungem si mai departe de saruturi, imbratisari si mangaieri. Mi-a zis ca, pana cand nu sunt eu de acord, nu va mai incerca, dar mereu tinde spre mai mult. Mi-e teama ca relatia se va raci o data cu plecarea lui. Vrea doar sa se culce cu mine sau are si ceva sentimente? Merita sa fac pasul asta cu el?

Răspuns Câştigător
| Geo_6214 a răspuns:

Te iubeste sigur, dar de indata ce sunteti doar voi doi si incepeti sa va sarutati il ia valul, fara sa isi dea seama. Tu chiar crezi ca te prezenta parintilor daca vroia doar sa se culce cu tine?
Nu inteleg ce ai vrea sa faca pentru tine ca sa iti dai seama ca te iubeste, sa mute muntii din loc? I-ar muta sigur daca ar putea.
Eu zic sa analizezi bine ce iti spune inima si sa incerci sa faci ca ea.
La Multi Ani!

4 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Sincer nu stiu ce sa spun. E ceva normal sa vrea, adica e baiat si multi baieti sunt asa, adica au nevoi laughing. Intelegi tu.
Daca tu nu te simti pregatita, nu trebuie sa faci pasul asta. Dar daca simti ca esti pregatita si vrei...

| Cypronge a răspuns:

Buna Geo
Nu poti sti nicioadata ce e in mintea unei persoane, dar parerea mea e ca daca tea prezentat paritilor asta poate insemna ca are un sentiment real pentru tine.
Daca chiar il iubesti si doresti sa duci relatia voastra spre urmatorul nivel, folositi si un prezervativ pentru siguranta.
Daca vei acepta sa pleci in Germania ca sa il vezi ar fi bine sa ii ceri permisiunea parintilor tai si sa le spui zona in care vei pleca, nu fa greseala sa pleci fara sa spui la nimeni.

| Dεεαღ a răspuns:

Parerea mea este ca daca vroia chestia asta dupa ce a incercat si nu ai vrut putea sa se desparta de tine dar nu a facut asta si daca te-a prezentat si la parintii lui eu zic ca simte ceva pentru tine :X succes

| eDDy a răspuns:

Foarte frumos... super poveste de dragoste happy eu zic ca poti sa ii dai o sansa baiatului din cate ai spus tu el de de ne pierdut fata de alti mitocani si daca are si parinti asa intelegatori nai ce pierde. Pe mine m-a impresionat povestea happy nu stiu dc dar dai o sansa daca crezi tu cu adevarat ca merita.

La Multi Ani! si La Multi Bani!

Pa, pa

Merit o fundita? puppy dog eyes