| maya_1276 a întrebat:

Sunt cu un baiat de 5 luni, eu il iubesc enorm de mult si am facut multe pentru el, dar el inca din prima zi m-a mintit, am aflat si mi-a promis sa niciodata nu ma v-a mai minti... i-am acordat mii de sanse, si inutil nu stiu ce sa fac il iubesc dar nu suport mincina, am ajuns la capatul rabdari m-am saturat sa isi bata joc de mine si de sentimentele mele... ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| RyanGeorge a răspuns:

Te inteleg prin ce treci, de curand am trecut si eu peste asta (aproape), e greu dar odata tot se umple paharu si simtim ca explodam, eu am fost cu o fata 3 ani de zile impreuna si sau intamplat multe dar am pus capat relatie din acelasi motiv, ma mintea mereu si nu suportam asta, chiar daca o iubeam(si inca o mai iubesc dar cu timpu trece daca nu ma gandesc), nu stiu ce sa zic, e urat sa iti spun sa te desparti de el si apoi tu sa suferii, vorbeste cu el din nou mai serios si spune-i ca e pentru ultima oara cand mai face asa ceva daca nu pui capat relatiei chiar daca il iubesti dar numai suporti ...vezi cum reactioneaza dupa fata se vede daca ii pasa sau nu.
Numai bine

3 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Daca intr-adevar nu suportzi minciuna banuiesc ca din prima zi ii dadeai papucii!

| Castiel a răspuns:

Si eu am trecut prin asta,defel cam ce ti-a spus ryan,singura solutie este sa mai ai o discutie ii spui ca te desparti de el (dar nu cred, pana nu o pateste nu se lasa) si fii foarte serioasa, si daca tot te inseala despartete de el si dai indiferenta (daca in 2 saptamani nu te cauta si nu te implora sal ierti etc inseamna ca nu merita deloc si nu te iubeste (( anyway daca te minte in continu oricum...)) )Daca o sa vina la tine si o sa te implore sal ierti iarta-l, mai dai 1 sansa si daca tot asa face dai indiferenta maxima,numa te baga cu el,dai ignore peste tot,sterge pozele din pc,sparge pozele din casa cu el daca ai vruna deci stergi orice amintire cu el, archiva depe mess (daca ai) cu el etc tot tot ce iti aduce aminte de el acum, primele 3 zile/1sapt va fi greu dupa va incepe "procesul de regenerare" si sa gandesti mereu negativ adica el a fost procu de te-a mintit si nu te-a respectat si ve itrece cu timpul il vei uita, eu si acum (a trecut 9 luni) inca mai ma gandesc la ea cu toate ca nu prea o mai iubesc mai mult o urasc-.- bafta

| MeMyseIf a răspuns:

Nu vreau sa par needucata sau dura, dar...cu ce sa te ajutam? Poate sa-ti cadonam vreo programa educationala care s-o introduci in capul lui? O programa datorita careia ai putea sa-l schimbi si sa-l transformi in ceea ce vreai tu ca sa fie.Tu te auzi pe tine cum zici:"INCA DIN PRIMA ZI".Nu ai ce sa faci, fiindca oamenii nu se schimba si daca cineva a reusit cumva sa schimbe pe cineva asta a insemnat o colosala MUNCA.Tie la ce bun asta? Lucrul dat demonstreaza ca nu te respecti si crede-ma ca daca nu vei incepe cit de curind sa te pui pe tine pe primul loc, cu timpul iti va fi si mai complicat decit acum(din toate punctele de vedere). Bafta!