| DaNiEla98Elena a întrebat:

TPU! Am avut o relatie de 11 luni cu un baiat, cea mai lunga relatie si pentru mine si pentru el, am fost prima fata cu, care a avut intr-o relatie pe facebook, m-a prezentat alor lui. Ne-am despartit din cauza geloziei mele si a certurilor care erau aproape zilnic din cauza ca mi-e nu imi prea convenea nimic si ma suparam. Regret ca am gresit si ca am facut asa, mi-am dat seama prea tarziu, mi-a mai acordat o a doua sansa, zicandu-mi ca e ultima si sa profit de ea, dar m-am suparat pentru ca in ziua de Pasti a fost la club cu o tipa pe care nu prea o suport si ea s-a bagat in seama si asa. El mi-a zis ca nu e asa, ca sunt doar amici si atat, am vorbit si cu tipa si pana la urma el a avut dreptate. Fostul nu mai vrea sa ne impacam, am incercat sa ii explic ca il iubesc, ca faceam greseli, ca sunt constienta de ele, acestia mi-a zis ca daca sunt tot asa insistenta cu impacatul il indepartez si mai mult. L-am intrebat ca daca nu a-si mai face face ar mai fi sanse, iar el mi-a raspuns nu. Nu il inteleg, stiu ca inca mai simte ceva pentru mine, aseara am vorbit cu el pe facebook si in acelasi timp vorbeam cu o amica la telefon, nu stiu cum a venit vorba si i-am zis ca vorbesc la telefon, el a zis: a, e bine, dar stii ca trebuie sa vorbim mai putin, eu: da, stiu asta. Adica era gelos?( nu stia cu cine vorbesc la telefon) Imi pare rau ca s-a treminat asa repede, mi-as dori sa ma impac cu el, a-si face orice am ajuns la acel sentiment de iubire si mi-e greu fara el, pe 26 mai ne vedem pentru ca am fi facut un an, dar dupa nu cred ca va mai vrea sa ne vedeam, asa mi-a zis el. Ajutati-ma va rog! crying

5 răspunsuri:
| TheRealDaniel a răspuns:

Nu cred ca mai este cale de impacare, lucrurile merg inainte si viata, asta este o experienta din care ai ce invata, toate au un scop si nu trebuie sa-ti para rau, vei mai avea iubiti. Este normal sa suferi, asa este la inceput, o sa treci peste toate, nu mai fi insistenta, el incearca sa te uite si din cate imi dau seama incearca sa-si continue viata, asa ar trebui sa faci si tu. Sper ca ti-am fost de folos. O zi buna!

| KaterinaРомановский a răspuns:

Gelozia e o boala si una grea! Dupa cum bine stii, bolile se trateaza la specialisti, deci o discutie cu un psiholog ar fi mai mult decat benefica. El te va ajuta sa vezi situatia si din alt unghi.

Desi acum iti e frica si ai promite orice sa nu il pierzi de tot, cand va fi iar cu tine si iti va zice "ma duc la o cafea cu o colega" sigur vei lua foc! Vei simti cum ti se urca tot sangele la cap, vei face scenarii cum o atinge pe aia, cum flirteaza cu ea si automat ii vei zice ceva, chiar daca nu vei face scandal, tonul vocii si privirea te vor da de gol.
Stii cum o poti opri? Tu singura? Pierzand de tot persoana cu care esti, apoi cu siguranta nu vei mai manifesta gelozie cu urmatorul...

| Sfatuitoarea a răspuns:

Dupa parerea mea cand va vedeti in mai ppti sa iti ceri scuze si sa ii spui cat de mult ti la el si daca nu merge il iei de mana si il saruti.

| DaNiEla98Elena explică:

Am incercat sa nu-l caut, dar nu pot, mi-e frica, ca el sa nu ma uite, pentru ca nu ma cauta, tot eu dau mereu prima msj

| HiddenWorld a răspuns (pentru DaNiEla98Elena):

Da-i puțin timp.Eu cred că o să îi treacă. Lasă-l puțin singur.Nu mai fi nici tu aşa posesivă, probabil asta a fost cauza.Succes!