| Linna a întrebat:

Cum sa-l uit?cryingAm stat cu primul baiat pe care l`am iubit cu adevarat. l`am mintit dar acum o saptamana am aflat ca el m`a mintit si mai mult si am aflat de la prietenul lui cel mai bun. l`am intrebat de ce mi-a spus si mi-a raspuns ca nu mai vrea sa vada cum sufar dupa el, ca pe el in doare in cot de mine sh cu si-a batut joc de mine mi-a spus ca nu sta unde credeam eu ca sta.ca nu are atatea banii cat spunea ellaughing dar cel mai grav lucru.cu mai sta cu alta fata.Sh m`am convins cu asa e. sta cu alta laughing am suferit enorm de mult dar m`am hotarat sa-l uit.am stat cu 3 baietii dupa ce m`am despartit de el. le-am trimit la toti cate un sms de despartire.sh le-am explicat ca nu mai pot continua pentru ca ii sarut pe ei si ma gandesc la celalalt pe care l`am iubit.sad acum sunt singura si ma gandesc la el.la toate clipele frumoase sigh crying am promis cu nu mai o sa vars o lacrima pentru el dupa ce mi-a facut. da nu pot crying ieri m`a sunat sa`mi spuna ca el a incercat in tot acest timp sa ma faca sa sufar pentru ca aveam prea multe fite cu el straight face x(;(. Nu inteleg dc? de ce persoanele pe care le iubesc nu am parte de ele si isi bat joc de mine? sh pe cei care nu ii suport nu mai scap de ei?sad cum sa il uit? Pe altu nu mai pot iubi. m`a ranit el prea multsad dar tot la el imi sta gandu. ajutati`ma.stiu ca in voi macar pot avea in credere cu voi nu o sa imi intoarceti spatele sa`mi spune`ti sa`mi gasesc altucrying Ajutati`masad

5 răspunsuri:
| dydy22 a răspuns:

Incearca sa ai tot timpul o ocupatie, incearca sa iti faci pe altcineva

| zanesiprintese a răspuns:

"Cei pe care nu-i suporti" de fapt sunt persoane calora nu le dai atentie.winking

| ● Ďعw a răspuns:

Pai intai incearca sati ocupi timpu cu ceva in asa fel incat sa il uiti.si ar fi bine sa incerci sa-ti gasesti persoana potrivita si daca nu esti sigura ca baiatu pe care l-ai cunoscut e potrivit si ca nu o sa te iubeasca asa cum doresti si nici tu pe el nu te mai combina pentru ca observi cati face rau deoarece iti aduce aminte de cel pe care l-ai iubit. sper ca o sa-l uiti pentru ca e urat ca cineva sa-si bata joc de cei pe care ii iubesc. da baiaeti nu prea inteleg asta...mult succes in conthappysper sa-l uitiwinking:*si app mersi ca miai rasp la intr p care o aveam postata:*

| mistikk a răspuns:

Nu gandii asa toate au un inceput dar nimeni nu poate sti cum se termina daca inceputul tau a fost cu acest tip care te-a mintit nu inseamna ca se va termina tot cu el viata ta vei gasi si persoane care chiar stiu sa te aprecieze pentru ceea ce esti eu sper ca aceasta poveste cu sfarsit urat sa te intareasca sa nu mai pui prea mult suflet in relatiile astea asa am patit eu dupa ce am fost tradata prima data am incetat sa mai cred in baieti in vorbele lor si in oameni in general fii tare si fii si putin rea pana la urma asa este cel mai bine viata nu s-a terminat merge inainte si o sa intalnesti oameni mai javre sa o zic pe romaneste decat prietenul tau asta este doar o etapa a adolescentei crezi ca este cineva care nu a trecut macar odata in viata prin asa ceva /? dar nu a murit nimeni totul are un sens si totul merge mai departe succes sper sa nu te mai gandesti la el kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-a spus cineva ca fetele frumoase isi bat joc de baieti modesti, si baietii fitzosi isi bat joc de fetele cuminti.
Poate la tine a fost altfel. Poate chiar avea-i prea multe fite si baietii sa stii ca urasc astfel de fete. Cel putin eu unul da, si multi amici imi impartasesc opinia.
in alta ordine de idei, cum adica ai stat cu 3 baieti dupa ce v-ati despartit deodata? sau pe rand? oricum ai dat dovada de lasitate trimitand un sms care sa anunte despartirea.
Nu vreau sa te critic foarte mult dar poate unele fete primesc ceea ce merita: suferinta.
Cu siguranta nu o sa primesc fundita, dar gandeste-te inainte sa te joci de-a dragostea si de-a minciunile.
Sfat ca sa uiti de el: sa devi foarte activa: fa sport, iesi cu prietenii, nu te incuia in casa pentru ca vei suferi mai mult si timpul parca va sta pe loc.
De asemenea nu incerca sa gasesti un alt baiat. Nu vei reusi.
Asa imi doream si eu o alta fata decat cea cu care am incheiat relatia, si ma gandeam ce calitati sa aiba respectiva: sa fie inteligenta, sensibila, romantica, atenta etc, si la sfarsit constatam ca doar enumeram calitatile fostei prietene...
Succes pe mai departe!