| diaadb a întrebat:

am o problema destul de grava si am nevoie de putin ajutor.sad din ultima vreme am intrat in depresie pot sa spun., plang, imi fac rau sunt constiienta ca nu e bine, dar deja viata mea a devenit oribila confused plang in fiecare noapte, vreau sa stau singura si am inceput sa sufar. Eu am fost mereu o fata vesela plina de viata dar vacanta asta a fost...sad m-am saturat, in primul rand am iubit un baiat timp de un an, a zi la toti ca ma place dar el doar a profitat de mine. Ne purtam ca si cum eram impreuna, ma saruta si etc.:/ s a jucat cu mine si cu sentimentele mele dupa a recunoscut ca eu pentru el am fost o distractie si ca si-a batut joc de mine, cand am auzit am fost distrusa mai ales ca acum ma evita total oh go on se da la altele iar u inca il iubesc.crying dar a hotarat sa ma lase asa a s-a plictisit d emine. Asta fiin prima problema, a doua este ca eu ma sarutam cu el in secret si stia doar cea mai buna prietena care fara da ne certam a zis la toti tot ce am facut eu cu baiatul acela ( nu am facutt oricum nici mai mult decat trebuia ). Dupa unul dintre priietenii mei m-a sunat si a zis ca a aflat ceva despre mine si ca ei nu o sa mai aiba legaturi cu mine sad Au inceput sa ma faca curva, sa ma hudece, sa imi zica ca am ajuns bataie de joc.sad si sa ma insulte apoi sa ma lase.sad m-am suparat pe,, prietena mea ".sad acum am vazut c a incet incet se intorc la mine asta dupa ce m-au insultat si mi-au facut o imagine oribila.sad Mama a inceput sa zica ca e dezamagita de mine ca a auzit ce au zis aia si sa ma faca si ea curva sad, am ramas singura. Astazi un alt prietenimi zice ca a auzit ceva foarte grav si ca cineva vrea sa imi faca rau. crying am plans, am ajuns sa ma tai, si sa fiu distrusa.sad Am noroc ca am doi prieteni minunati care m-au rdicat de jos, si care au fost langa mine;( dar tot singura ma simt. Am avut atatia prieteni iar acum toti isi bat joc, si m-au lasat singura.sad in fiecare seara plang, gandindu-ma la tot.sad Gandidu-ma la toti prieteniicare ma fac curva doar pentru ca am iubit un baiat, la mama care ma insulta, la cel ce vrea sa imi faca rau, la tot sad notele nu mai sunt bune deloc, eu care inainte eram premianta. Nu stiu e sa mai ac am nevoie de sfaturi, ssunt complet distrusa :/ am intrat in depresie si nu mai suport
Multumesc enorm celor care au avut rabdare sa citeasca si care imi vor da cateva sfaturi, enorm sad dau si funda daca vreti numai dati-mi cateva raspunsuri.sad o zi buna si multumesc :^

Răspuns Câştigător
| Rakanishuu a răspuns:

Ok. In primul rand nu-ti mai face rau singura. Nu te ajuta cu nimic. Si nu mai plaange. >_<
Prietenii vin si pleaca. Iti vei face tu alti prieteni noi daca nu o sa ajungi sa te impaci cu fostii. Cat despre mama ta, e mama, o sa te ierte la un moment dat. Te iubeste, doar ca e dezamagita de tine pe moment. Deci... sa inteleg ca prietena ta a zis ca te-ai combinat cu el desi tu n-ai facut asta? Aici se complica problema... De ce n-o torturezi pana recunoaste in fata tuturor ca nu e adevarat? laughing Glumesc, dar fa-o sa spuna adevarul. E singura solutie care-mi vine-n minte la ora asta. Nu stiu. santajeaz-o cu ceva, fa-te diavolul mic din spatele ei care ii face rau din umbra, pana recunoaste. Da, merita asta. Si nu mai plange, nu mai suferii, nu mai fii trista ca nu te ajuta cu nimic. Bafta!

| diaadb explică (pentru Rakanishuu):

Mersi mult de raspuns, dar nu m-am exprimat cum trebuie. Eu u baiatul ala ne purtam va si cum am fi impreuna ( nu stiam ca el doar profita credeam a ma place ) și doar ea știa de noi ca ne sarutam si din astea. Si ea a zis la tot cartierul ca eu cu baiatul ala ne,, lingeam" la ea acasa si o puneam sa ne apere si din astea. Si acum toti ma fac curva straight face ala doar si a batut joc de mine, jur ca nu mai suport.:C baiatul ala trece pe langa mine si nici bina nu zice a zis ca si a batut joc si m a lasat. App esti super ok :3

| Rakanishuu a răspuns (pentru diaadb):

Vai, multumesc. laughing :3
Repet, nu mai fii trista. Si incearca s-o faci sa recunoasca. Poarta-te ca ultimul c*r cu "prietenii tai" si cu ea, mai ales. Daca era prietena buna de-a ta ma gandesc ca ti-a mai zis cate un secret, ceva... Sau poti sa inventezi ceva si sa-i zici mamei ei. laughing Va fi amuzant si macar o sa te simti mai bine.
Si din nou, si din nou, si din nou. fruntea sus! :3

7 răspunsuri:
| koko3475 a răspuns:

Din cate vad fetit-o, nu ai avut niciodata prieteni adevarati! cauta-i si va fi bine. Pe cei care te-au hulit, ignora-i u de-acuma. Nu te lasa prada unor idioti! U trebuie sa fii mai puternica. Si ca sa intaresc ceea ce spun, uite o vorba adevarata: Apara-ma Doamne de prieteni, ca de dusmani am eu grija! Succes!

| ElenaSA a răspuns:

Ai o viata inainte. Ai iubit si nu ai stiut cum si pe cine. Daca persoana iubita a umblat si umbla cu altele in stilul ei e bine ca nu mai sunteti impreuna.
Problema care se pune este legata de realatiile viitoare, de ce si cat oferi (iubire, informatii). Uneori e bine sa le pastrezi pentru tine-informatiile.Mai bine faci din mama ta un prieten.Cred ca nu te va trada.

| diaadb explică:

Îmi cer scuze pentru greșelile gramaticale, sunt pe telefon.:*

| Ctiberiu a răspuns:

Bun, cum sa iti spun, tu probabil nu ai mai mult de 16 ani deci de ce dracu' va faceti rau la varste din aste si de ce *** te-ai bag in atat depresie si **** din cauza unui baiat, dal dracu si dai dracu si pe aia care au spus ca esti stiu eu cum. Dai dracului pe toti ca i-o i-am dat de mult!

| sinziana14 a răspuns:

Injura-i si tu pe ei,daca nu ai ce le face,nu esti carpa lor de praf, de ce ii lasi sa te batjocoreasca? sad. Nu plange dupa jigodii,pentru ca nu merita! Mai bine uita-l, chiar daca inca il iubesti! Daca el nu a te-a putut iubi, atunci de ce ai face-o tu? Ei au vrut doar sa te faca sa suferi, iar tu ai acceptat asta > happy Fa ceva in privinta asta, nu le accepta batjocora.