| Deniisze a întrebat:

Sunt cu un baiat de 7 luni de zile si il iubesc foarte mult dar de fiecare data ma indoiesc de iubirea lui pentru mine...ne tot certam si ne impacam... din cauza ca l-am prins de cateva ori ca ma inseala dar l-am tot iertat si acum nu stiu ce sa fac!
Credeti ca el ma merita? sau isi bate joc de mine sad?
Dau funda... va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, daca te iubeste sau nu, doar el stie insa un lucru e cert:nu te respecta! Daca te respecta, nu te insela si era doar cu tine; e posibil sa nu tina asa mult la tine, se poate sa nu ii pese. Poate si din cauza ca i-ai permis cam multe, adica l-ai tot iertat si e cam mult, deja.Hai il ierti o data sa invete minte dar nu si a nu stiu cata oara, asta inseamna ca profita de faptul ca il iubesti si ca il ierti, dar asta ar trebui sa nu mai fie asa.
Gandeste-te bine ca meriti sa fi fericita alaturi de un baiat care te iubeste cu adevarat si te respecta, cand iubesti nu iti mai arde de altele, hai ca mai greseste omul, dar cand deja s-a intamplat de mai multe ori, e posibil sa o mai faca.Ar trebui sa faci ceva in privinta asta.Nu prea cred ca te merita...
Poate ar fi bine sa iei o pauza macar in relatie, sau sa purtati o discutie serioasa, insa ma gandesc ca a-ti discutat deja, insa el a ramas la felsad. Sau o varianta ar fi despartirea.Ma gandesc ca ar fi dureros pentru. tine, insa in unele cazuri e cea mai buna solutie.Ca sa invete minte ca nu isi bate joc de tine si ca te faci respectata.Mai sunt baieti care respecta iubitele si nu le inseala.Sti,lupul isi schimba blana dar naravul nu!

7 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Intreaba-te si tu, are rost? O relatie se bazeaza in primul rand pe incredere, iar el deja ti-a inselat increderea. Daca era o data, te intelegeam, il iubesti, s-a intamplat, l-ai iertat, desi nici asa nu cred ca ar fi fost cea mai buna idee, dar s-a intamplat de'cateva ori', deci mai bine las-o moarta.Nu te iubeste, caci daca era asa, te respecta, nu te insela cu prima disponibila.Nu are rost sa suferi cu el, nu te merita si nu stie sa se aprecieze, motiv pentru care se duce si la altele. Pune punct, nu mai sta cu el, asta daca nu vrei sa fii tinuta 'de rezerva', ca sa se asigure el ca are la cine sa se intoarca.
Ai grija de tine.>big grin

| ATHOS a răspuns:

Crezi ca este sigurul baiat din lume? Nu mai sta pe ganduri! Sunt atatea baieti tineri si seriosi care asteapta fete ca tine!

| Pacala a răspuns:

Pai daca l-ai prins ca te inseala si l-ai iertat, da, te merita si meriti sa isi bata joc de tine. Ce mai cauti cu unul care te-a inselat? Daca te inseala, e clar ca nu te iubeste. Doh.

| Lora a răspuns:

Pai daca zici ca te-a inselat o data de doua ori de trei ori si t l-ai iertat sigur o va face in continuare pentru ca stie ca-l vei ierta din nou, isi bate joc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te inseala dupa cateva luni... dar dupa catva ani?! sigur ca isi bate joc de tine

| psycho_6698 a răspuns:

Eu zic ca trebuia sa-l lasi imediat dupa ce te-a inselat prima oara. Din moment ce te-a inselat e clar ca nu mai tine la tine, probabil sta doar pentru sex.
Iesi si tu cu alti baieti, in felul asta nu o sa-ti fie asa greu sa treci peste

| ellena23 a răspuns:

Demonstreaza-i ca si tu poti face ceia ce vrei, dar fara ca el sa iti impuna de data asta. daca pana azi el te facea sa suferi de maine ignora-l si trateaza-l cu indifereata