| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu un baiat de 9 luni
Eu am 15 ani el are 20 happy
Ne cunoastemd e 2 ani si il vroiam foarte mult era perfectiunea intruchipata pentru mine si nu vorbesc de chesti de genul : "avea 1.80. patratele si brunet cu ochii albastrii" de fapt in acei 2 ani in care am vorbit la telefon zi de zi ore intregi nici macar nu stiam cum arata stiam doar ca el e baiatul pe care il vreau pentru tot restul vietii mele.Ne-am cunoscut pe FB nu aia poze cu el doar cu, cantareti rap asa ca am inceput sa las diferite comentari la poze si asa mi-a cerut numarul de telefon.Am aflat ca ne potrivim aproape prea mult uneori nici nu imi venea sa cred ca nu mi-a cerut deja macar o intalnire(avea sa o faca da a fost prea tarziu)Mai tarziu aveam sa inteleg ca ceea ce il determina sa nu faca absolut nici-un pas in priinta unei posibile relati era varsta mea fragena 13 ani el avea 18 ani se ocupa cu alte chesti ce pots a spun e ca trafica anumite chestii si ca era genul care merge la toate petrecerile unde era si Mary Jane bine-inteles nu coffe facea sex cu oricine care avea un vagin si 2 sani avea nevoie doar de un cui o liniuta 3-4 prezervative si multa "vrajeala" bineinteles ca nu vrea o relatie cu o fata de 13 ani ce absurd mi-se pare asta acum laughingEram foarte apropiatii stiam totul despe el aveam incredere unul in celalalt si el nu e genul care sa aiba incredere in oricine aveam pana si parola lui de la mess, fb si de la toate siteuri-le pe care avea cont ii aveam pana si contul de la CS si Warcraft laughing Si intr-o zi l-am rugat sa dea comanda de un album pe numele lui pentru ca eu nu aveam buletin si nu puteam sa il ridic de la oficiul postal asa ca l-am sunat si l-am intrebat daca a primit confirmarea de la comanda si mi-a spus ca ii verific e-mailul l-am verificat dar am vazut o conversatie si nu m-am putut abtine era cu iubita lui (despre care eu nu stiam absolut nimic) era din alt oras se cunosteau de 6 ani erau impreuna de 2 ani se vazusera doar de 2 ori in fine intre ei 2 nu merge totul prea bine in acea conversatie se cam certau da ea ii spunea intr-un ca il iubeste oricum nu m-am putut abtine si i-am spus apoi el mi-a explicat ca ea are un hadicap si ca i-a fost mila de ea oricum eu nu ii puteam cere lui explicatii pentru ca nu eram nimic mai mult decat prieteni la cam o luna s-au despartit ea il inselase...si sa apropriat mai mult de mine bineinteles nu dadeam semne ca il plac cu toate ca eram inebunita dupa el (inca nu stiam cum arata) trecusera deja un an de cand ne-am cunoscut asa ca m-a invitat in oras.el nu stia dar eu eram deja cu cineva, pasiunea pentru el inca ramasesera exact ca la inceput poate ca chiar mai mult nu vroiam sa stie ca eu sunt cu cineva asa ca nu i-am spus si am acceptat sa ne intalnim dar am amant intalnirea in ultimul moment bagand o scuza stupida oricum asta aveam de gand sa fac de la inceput apoi dupa un an si jumatate a trebuit sa merg la prietenul meu la servici..lucrau impreuna nu stiam inca cum arata asa ca nu mi-am dat seama ca e el dar el ma stia asa ca s-a ferit de mine sera..pe mess a fost o mare cearta se luase de mine ca ne stim de 2 ani si ca nu i-am spus ca sunt de un an cu cineva eu am inceput sa iii reprosez ca nici el nu mi-a spus de tipa aia oricum ne-am indepartat oae cum si intr-o zi prietenul meu vasuzera tot ce am vorbit cu el si fara sa-mi spuna i-a dat ignore.Probabil ca el credea ca sunt suparata pe el si nici nu ma mai sunat si eu am crezut despre el accelasi lucu si intamplarea a facut ca dupa jumatate de an de la asta mi-a lasat un mesaj pe fb ca artistul nostru preferat Cedry2k va avea concert in oras si daca vreau sa merg cu el iar eu ca o iubita buna ce sunt laughing l-am sunat pe prietenul meu (care uraste rappul) si l-am intrebat daca vea sa vina cu mine la concert si mi-a spus ca isi baga ceva in Cdedry2k ca daca era concert Inna mergea asta m-a facut sa ma despart de el (am fot impreuna cam un an si ceva ..nu l-am iubit nici-o data whatever e o alata poveste) Si urmatoarele 2 zile am vorbit non stip la telefon de seara pana dimineata.mi-a fost dor de el si intr-o seara am vorbit la telefon pana la 6 dimineata si eu la 7 trebuia sa imi fac poza de buletin (nu implinisem 14 ani atunci doar ca au fost niste chestii si nu mmi-am putut face buletin) va dati seama ca aartam groaznic dupa ce am facut poza am fost in parc si l-am sunat nu i-am spus unde sunt si nici eu nu stiam unde e el dupa 30 de min de vorbit la telefon ad in fata mea un baiat absolut superb care a ramas blocat in fata pea timp de cateva minute fara sa faca niciun est doar ma privea intens si eu la fel ne-am indragostit pe loc si mi-am dat seama ca e el a pai a cazut in genunchi (si nu exagerez) si mi-a spus ca vrea ca eu sa fiu cea pe care o striga "iubito" si m-a intrebat daca sieu vreau (eram si cu mama cae radea intruna) si i-am spus ca da in fine totul a fost foarte frumos am facut si sex dupa 2 luni a fost primul. Acum avem 9 luni impreuna de-a lungul timpului au fost multe certuri despre trecutul lui si multe impacari dulci dar el e perfect prea perfect stie totul Dumnezeu e raspunsul la orice un refugiu bun e meeu muzica si lucrurile materiale nu conteaza asta e cea mai scurta descriere a lui doar ca uneori nu ma intelege nu ma lasa sa fac anumite chestii incearca sa ma invete anumite lucruri dar nu ma lasa sa o simt pe pielea mea el deja a trecut prin asta deci pentru el sunt previzibila si imi spune mereu cum e cel mai bine ..cateodata as vrea sa o simt pe pieleea mea ca sa stiu ca nu e bine recunosc defiecare data cand l-am ascultat a fost bine.El nu greseste nici-o data ae intodeauna raspuns pentru orice are mereu dreptate stie intodeuna de are de facut e prea perfect si m-am plictisit deja de asta In ultimul timp ne-am indepartat adica vorbim zilnic la telefon ne intalnim in fiecare weekend facem dragoste mereu facem exact ce faceam si la inceput iesim mai rar in oras din cauza vremii, vara ieseam in fiecare zi in fine cu toate ca totul e la fel ca la inceput simt ca in ultimele 2 luni ceva s-a schimbat si ma face sa il iubesc din ce in ce mai putin dar el imi da tot felul de dovezi de iubire imi scrie poiezi a invatat pana sa si cante melodia noastra la chitara.Nu stiu ce se intampla cu mine de simt ca ma indepartez de el si ca nu il mai iubesc, si ca e rutina ce sa fac? Am vb cu el despre astea dar el imi spune mereu ca asta e doar in capul meu si ca peste 50 de ani vom fi exact ca acum pe muzica lui Doc fumand acceiasi iarba si razand de cum gandeam azi Are dreptate?

14 răspunsuri:
| RobiNBA a răspuns:

Oh god iar dau de tine laughing. Ti-am citit tot romanul happy.laughing si da-mi voie sa iti spun ca daca prietenul tau era asa perfect si expert puteai sa il inviti pe TPU sa isi faca cont, ca sigur primea admin laughing daca la 20 de ani are fantezii cu fumat iarba pe muzica lu doc il contrazic putin, daca vrea sa fumeze iarba sa o faca pe muzica lu haarp cord ca are un efect instant laughing si eu ascult cedry2k, doc, deliric, alan, kepa, three days grace, bmth, linkin parca etc in general Hip hop, rock, dubstep si drum'n'bass, reggae dar nu am avut fantezii din astea in viata mea laughing ok acum raspunsul in sine. Cateodata cand iubesti o persoana atat de mult, te plictisesti si trebuie sa te indragostesti si de alta persoana, la fel si cu melodiile, daca asculti o melodie non stop te plictisesti de ia si te pui sa cauti alta si tot asa. Va propun o pauza de 2 sau 3 saptamani si cred ca dupa aceea va reveni totu la normal :p Iti doresc mult noroc. happy

| MorphineGirl a răspuns (pentru RobiNBA):

Ma lasi? Ultima oara cand a fumat pe Haarp vroia sa se calugareascalaughing)
Nu isi face cont pentru ca uraste netul.
Si fumeaza pe multe melodi..in general pe melodii despre.,... iarbalaughing
Si eram sigura ca tot tu ai sa imi raspunzi la intrebarelaughing
Si da am vrut sa luam o pauza...dar dupa 2 zile nu am mai rezistat asa ca ne-am dat seama ca nu pauza este solutia.

| RobiNBA a răspuns (pentru MorphineGirl):

Mi se pare ca tu esti miezul in aceasta situatie. Pentru ca baietii sunt deseori incontrolabili si fetele trebuie sa le dea o lectie. Daca nu pauza este solutia, incearca sa mergeti aman2 la un psiholog si sa va examineze situatia pentru ca sunteti ca 2 copii siamezi care refuza sa se separa. happy

| On3St4r a răspuns:

Ce poveste frumoasa:X.Sunt convinsa că îl iubeşti.Problema este ca te-ai plictisit de el.Să vezi tu, dacă pleaca o lună undeva ce dor o să iti fie de el după. Mereu e aşa:cand avem nu ştim să preţuim, după ce nu mai avem tânjim.Din descrierea ta este genul de băiat pe care orice fată îl doreşte.Să nu renunţi la el! Şi da, are dreptate. kiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Serios acum,te-ai plictisit de un tip care asculta rap,e "perfectiunea intruchipata" si te iubeste?! Nu esti normala! laughing
Plus ca voi ati trecut prin multe,a fost primul baiat din viata ta (si ultimul cred si sper,ca va potriviti perfect,dupa parerea mea) si ati asteptat o gramada de timp pana sa fiti impreuna.
Daca esti nesigura de relatia voastra pentru faptul ca lui ii place sa faca pe seful,stai linistita,asa fac toti barbatii care vor ceva serios, vor sa detina controlul (atentie, asta nu inseamna ca poate intrece masura).Dar sa stii ca exista solutii si pentru asta, doar "in spatele unui barbat puternic, sta o femeie si mai puternica", deci...sunt convinsa ca esti o fata desteapta si stii ce ai de facut ca sa-ti mai potolesti barbatul.hee hee
Succes in dragoste, ramai cu "perfectiunea intruchipata".winking

| Hombre a răspuns:

Cartea nu-ti place, planuri de viitor nexam, vremea trece repede si uitea asa te trezesti pe la 20 de ani prinsa in propiile tale imaginatii cu iubiti perfecti care le stie pe toate, fumand iarba si asultand pe Bulea Spataru. Vezi ce dracu' faci cu corijentele alea si incearca sa-ti faci si proiectii de viitor, acum na-i nicio grije ca esti sub aripa lui mama dar o sa vine si timpul cand factorul decizional trebuie sa fii tu. Sule sa ti-o tragi sunt pe toate drumurile, la fel si tipi ca cel in cauza pe care la-i dumnezeit. Fă efort si iesi din pasivitate, ai 15 ani si viitorul in fata, dar depinde de tine.

| Veleno1 a răspuns:

Doamne ce minte are el, la 20 de ani sa stai cu una de 15 rolling on the floor

| Darkangelzn a răspuns:

Mi se pare ca tu esti miezul in aceasta situatie. Pentru ca baietii sunt deseori incontrolabili si fetele trebuie sa le dea o lectie. Daca nu pauza este solutia ce mai buna.

| valent1np a răspuns:

Tl; dr

| MorphineGirl a răspuns (pentru Hombre):

Shot yourself!happy

| Hombre a răspuns (pentru MorphineGirl):

O sa te bat cum nici mama ta nu a facut-o pana iti iese gărgăunii din cap, vezi ca ai potential, spor.winking

| RobiNBA a răspuns (pentru Veleno1):

Dragostea nu are vârstă. happy

| possessed12 a răspuns:

Deci lasa romanele, am o lene de citit!

| Sketch2 a răspuns:

Nu,pup