| anonim_4396 a întrebat:

Am un dubiu in legatura cu prietenul meu... tin sa mentionez suntem impreuna de 9 luni, el este mai mare decat mine cu 4 ani si mereu imi demonstreaza ca ma iubeste pana ...IERI! Era aproximativ ora 1, cand primesc un apel de la un numar necunoscut ( era o fata ) care-mi spunea sa-l las pe prietenul meu in pace pentru ca mai are o iubita. L-am sunat pe Andrei(prietenul meu) iar acesta mi-a spus ca nu este nimic adevarat pentru el pe mine ma iubeste ...in fine : eram la scoala si intr-o pauza am vorbit cu el la telefon ( intr-adevar am vorbit mai rece cu el ) si a inceput sa ma jigneasca, sa ma faca zdreanta ( sunt virgina), la o ora dupa cele intamplate m-a sunat si mi-a cerut sa ne intalnim, venise cu trandafiri si si-a cerut scuze spunandu-mi ca a fost o reactie negandita ( din cauza nervilor), eu l-am iertat dar acum nu stiu ce sa zic... oare ma iubeste? din moment ce m-a facut zdreanta asta e parerea lui despre mine? s-au a fost din cauza nervilor?

Răspuns Câştigător
| Analytical a răspuns:

E clar! te-a iubit, te-a asteptat (fiind virgina) s-a intamplat ceva in viata lui si faza cu telefoanele, si brusc ia o intorsatura, de ce?! pentru ca: 1. s-a saturat, motive el le stie si a pus ochii pe alta: sin cauza asta te-a jignit stiind oricum ca nu meritai. 2. de ce sa piarda ceva ce a asteptat 9 luni? :O helooouu! ar trebui sa fie extrem de prost(in gandirea lui) daca te-a asteptat pana acum, de ce sa nu duca pana la capat ce a inceput si s-a chinuit sa obtina? sex! oricum, daca si-a cerut scuze si a venit si cu un trandafir, ori ii pare extrem de rau si vrea sa ti-o demonstreze, manipulandu-te, ori ceea ce ti-am mentionat mai sus! acum eu nu stiu exact ce-i cu el, eu ti-am spus cam ce gandesc. dar uite, eu iti sugerez sa astepti sa vezi ce vrea si ce urmareste. impaca-te, poate, se schimba iar tu vei suferi daca te desparti brusc si motiv important dar in acelasi timp aiurea un pic. daca vezi ca el vrea sa-si atinga scopul, ce ti-am spus, atunci da, poti sa-i spui pa! nu te merita. dara cum vezi, asteapta, nu te schimba, si ai sa vezi lama rece a mintii lui si pe ce e mai mult axata! pentru tine sau pentru nevoile lui fiziologice! ai grija de tine, si sper ca te-am ajutat si ai sa ti cont! muah:*

9 răspunsuri:
| dydy22 a răspuns:

Daca te iubea nu te facaea zdreanta scuze cuv, eu zic ca asteapta sa s e culce cu tine, se va schimba si mai mult dupa va avea un contact sexual cu tine. eu nu mi-am facut niciodata iubita proasta nici nu am zicnito in 2ani de zile dar sa o fac zdreanta.

| DeeaMarry a răspuns:

Nimeni nu are voie sa te jigneasca! Cu atat mai putin prietenul tau, persoana care se presupune ca te iubeste enorm de mult. I-ai acordad o noua sansa, insa asigura-te ca e ultima. Daca se mai repeta, pune piciorul in prag si termina relatia! O persoana care nu te respecta nu te merita.

| Merry24 a răspuns:

Am citit ceea ce au scris ceilalti si ideea este ca spun numai prostii care te descurajeaza (cel putin unii). Daca esti virgina nu este o rusine, deoarece pasul il vei face la momentul potrivit, deci nu te grabi.Barbatii sunt toti la fel.te fac sa te indragostesti de ei, te cuceresc cu flori si nimicuri si dupa ce isi ating scopul iti dau papucii.Insa,ca sa nu te descurajez,in cazul tau,este absolut clar ca, el are pe alta persoana si acea fata isi cere drepturile asupra lui, dar in fata ei te afli tu care esti un zid ce trebuie doborat ca sa il tina langa ea.Probabil acea persoana ii ofera ceea ce tu refuzi sa-i oferi sau astepti momentul potrivit ca sa i te oferi insa cred ca e mai bine sa te gandesti de multe ori daca se merita sa faci pasul caci inapoi nu mai poti da.Eu am avut ocazia s-o fac de la 17 ani dar virgina fiind am luptat si m-am pastrat pentru cel care ma iubeste, asa ca am asteptat 21 de ani pana am facut pasul.Asa ca nu te grabi. pooop

| Merry24 a răspuns:

Iar daca te-a facut zdreanta inseamna ca nu te iubeste...am trecut prin asta si stiu cum e. sper ca raspunsul meu sa iti fie folositor si daca iti place poate dai o funda daca nu asta e.

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Daca a venit cu trandafiri la tine, doaaamne ce frumos :X nu vine si la mine al meu odata asa laughing

| 13paranoia13 a răspuns:

Și eu am o colegă care are un prieten, el fiind calm, afectuos, și foarte drăgut. Ea primește aproape mereu telefoane cum că ar însela-o, dar nu e adevărat. Eu ți-aș propune să nu mai fii cu el, nu mi se pare foarte normal să te facă zdreanță doar pentru că i-ai vorbit mai rece, nici o fată nu mertiă ce ai suportat tu. Oricum, îți doresc dragoste în această relație, dacă vă mai ține happy

| Prapacea a răspuns:

Aha, vrea să îți facă PHP (pi-zda harcea parcea)

| caol a răspuns:

Eu cred ca vrea doar sa se culce cu tine. De aceea face si toate gesturile astea frumoase. Pentru ca atunci te imbuneaza si te face pe tine sa i te dai pe tava, fara sa iti zica el, pentru a nu parea neserios. Altfel cum iti explici iesirile lui... si sa te faca zdreanta fara argumente, sigur din ciuda ca nu ii dai mai repede ceea ce vrea. Dupa ce o sa obtina, probabil va vorbii si mai urat cu tine. si cine stie daca va mai dura aceasta relatie.

| nokia5230 a răspuns:

big grin Singurul lucru care ti-a mai ramas de facut,este sa aflii daca,cuvantul care ti l-a spus il va regreta in continuare sau nu! Poti sa-i zici ca il ierti,si ca nu esti cum te-a facut el! Si daca a fost spus cuvantul din cauza nervilor,spune-i si u na,ca si u ai fost nervoasa,si fiindca formati un cuplu, inseamna ca trebuie sa va adresati cuvinte frumoase, ca de asta sunteti impreuna!:*