| aiurica a întrebat:

Sunt cu un baiat de un an de zile...si acesta imi spune ca sunt curva.pentru ce am fost inainte...Si acum sa va spun de ce crede el ca sunt curva... pentru ca mi-am inselat fostul prietenul, cu un alt fost prieten...Intr-un cuvant.pentru ca am inselat... Voi ce credeti ca inseamna curva? Pentru mine, cuvantul acesta are cu totul alta explicatie.decat ceea ce crede el.As vrea sa stiu si opinia voastra

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sincer, ai o morala cel putin labila. oamenii, femei sau barbati care isi inseala partenerii sunt priviti de societate cu o oarecare retinere. Dar nu inteleg ce l-a apucat pe prietenul tau. Presupun ca el stia ca tu esti infidela si ca ti-ai inselat un partener. Stia de asemenea ca foarte probabil il vei insela si pe el, presupun ca nu l-a deranjat la inceput, asa ca nu vad de ce l-ar deranja acum. Daca tu crezi ca acel cuvant desemneaza o femeie care face sex pe bani, iti spun ca o femeie care face sex pe bani se numeste prostitituata si majoriotatea lor nu au un partener stabil in momentul in care fac sex pe bani, asa ca nu se manjesc cu infidelitati. Sincer, o femeie care face sex pe bani nu e un exemplu de moralitate dar e de o mie de ori mai buna decat una care isi inseala partenerul.

| monyk a răspuns:

Buna, pai spune si el ca poate ii frica ca il vei insela si pe el... oricum nu inseamna nicidecum ca esti curva, daca s-a intamplat sa inseli, asta e, oricine mai greseste, nici el nu cred ca e usa de biserica...eu nu cred ca meriti sa fi umilita asa si sa te jigneasca, meriti respect si nu te lasa, deci vb cu el serios si daca va continua asa eu zic ca nu mai are rost sa continui relatia cu el, pai cum asa, adica e cu tine si te trateaza asa, pai cine se crede? Tu esti o fata care meriti respect si stai calma ca sunt multi baieti care stiu sa respecte fata de langa ei, daca nu ii convine de tine, sa te lase, ca nu asa se face, mai ales daca iubesti pe cineva nu cred ca spui astfel de vorbe, nu stie ce e respectul, pune-l la punct si nu ai de ce sa suporti asa vorbe murdare, meriti un baiat care sa te respecte si sa te iubeasca asa cum esti si cu rele si cu bune!

| Anca a răspuns:

DA eu nu pricep : De ce a trebuit tu sa-i spui ca ai inselat?

Da asta nu-s chestii de povestit viitorilor parteneri, pentru ca isi va forma o parere despre tine, inainte sa te cunoasca.

De ce trebuie sa va aduceti unele tot bagaju cu voi si sa-l desfaceti pe masa, in loc sa-l tineti doar pentru voi?

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Mai din punctul meu de vedere acest baiat nu te merita...si nu te iubeste...pentru ca un baiat care iubeste nu te jigneste in modul asta straight face
si a fost si greseala ta pentru ca nu trebuia sa-i spui ce ai facut...si acum poate se gandeste ca o sa-l inseli si pe el si poate nu are incredere in tine...
oricum poate e mai bine sa te desparti de el pentru ca nu te merita! nu te lasa jignita de el in halul asta! si pe viitor nu mai spune ce ai facutwinking

| Linda a răspuns:

De acord, Brigaela.

| julieta a răspuns:

E un nesimtit.nu stiu cum poti sa stai cu o asemenea persoana.fiecare cu parerile sale. data viitoare gandeste-te de 2 ori inainte sa iei o decizie pentru ca tu ai mai mult de suferit.esti jignita s. a

Răspuns utilizator avertizat
| s.m. a răspuns:

Da-i papuciiwinking

| Andra_5221 a răspuns:

Pentru ce atata umilinta? Eu oricat de mult as iubi o persoana, cel mai important lucru pentru mine este respectul. In primul rand daca nu il faci sa te respecte si sa inceteze odata cu asta... o sa ajungi sa crezi si tu aceleasi lucruri despre tine. Eu zic sa treci la treaba ...si sa ii dai eject cat mai repede...asta pana nu e prea tarziu. Si nu uita... cea mai importanta persoana pe lumea asta pe care trebuie sa o iubesti cel mai mult...esti TU.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De acord cu Julieta, dar... nici tu nu ești ușa de Biserică. Adică, să fim serioși, puștiu' cam are dreptate, tu cum crezi că se iubește o fată care înșeală? Sigur nu e fată cuminte, așa că stai tu liniștită.