| pustoaika_9718 a întrebat:

sad aceasta intrebare este mai mult pentru fetelove struckcrying. am si eu nevoie de niste pareri[-o< am un prieten de vreo 2 zilesad e cu mine in scoala el e in clasa a 8-a si eu a 7-a am hotarat sa tinem "relatia" in secret ca sa nu afle nimeni din scoala insa noi nu vorbim deloc el nu ma intreaba de vorba nici cand sunt singura si nu e nimeni in preajma in schimb in pauze se uita la mine dar nu stiu daca sa mai continui noi in realitate nu am vorbit niciodata doar pe mess ce ma sfatuiti? sa mai continui? sa il intreb eu prima de vorba? ajutorcryingcrying

Răspuns Câştigător
| speranata a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa vb tu prima cu el. Poate ca el nu prea stie cum sa abodeze o fata, fa tu primul pas... dai inca o sansa... si nu mai tineti in secret, va cred ca nu vreti sa afle altii dar asa deja nu mai este o relatie, ma bine ati vorbi pana la urma nu este ceva rar sa ai un prieten.dar daca nici asa nu merge atunci va trebui sa va despartiti pentru ca inseamna ca el nu i-a relatia voastra in serios. Eu itit diresc succes draga mea si sper ca te-am ajutat

10 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Ar trebui sa faci publica relatia ta cu el.
Primul pas ar fi sa te ti de mana cu el in pauze, asa toata lumea isi va da seama ca sunteti impreuna.

Nu ar trebui sa te rusinezi. Adica el probabil e un baiat dragut, bun si simpatic.happy

Sper ca te-am ajutatsmugXx

| MissL a răspuns:

Ii spui ca tu nu mai rezisti asa, si mie mi s-a intamplatwinking si ii spui ca sunt baieti care abia ar astepta sa ii vada lumea prin scoala cu tine si nu esti obligata sa stai tu dupa el... ii spui ca ori e de acord sa tineti relatia fata de toata lumea ori pa si pusiwinking!

| dincolodevise a răspuns:

Nu cred ca o relatie in secret este cea mai buna metoda.Pana la urma adevarul o sa iasa la iveala .crede-ma.Asa am patit si eu.Intreaba-l de ce se comporta asa. Poate ca ceva l-a facut sa se schimbe.

| Squmppaaaa a răspuns:

Buna scumpasad nuah ce sa zic, depinde de sufletelu' tau.crying
Daca el nu iti vorbeste asa ''pe viu'' si nu te baga inseama poate ca nu te place mult, sau poate ii rusinestraight face
Dar daca u il placi, du-te u la el, vb si poate o sa se rezolve totul::X:XX:X::X:X

| B3belusha a răspuns:

Intreaba uh, pune uh *piciorul in prag* si dc sa fie secreta?
Sa fie de-a binelea daca e.

Succes!

| dan_2834 a răspuns:

Discuta cu el si o sa vezi ca o sa se clarifice situatia.Asa e cel imi bine!

| andda_2600 a răspuns:

In momentul in care el nu iti vorbeste, ceva nu este in regula. Ce ar fi sa il iei la o serie de intrebari? Daca vrea sa ramana cu tine, va incerca sa se schimbe. Daca nu, inseamna ca nu te merita

| majic a răspuns:

Nu`mi dau seama ce mai astepti?
fa cunostinta cu el fata in fata apoi ii zici sa vb la o plimbarica scurta si vezi si u ce iese... il intrebi ce mai face... cum e cu scoala si la final cand va mai vedeti dar sa nu vorbesti mai mult decat el

Sper sa fie de ajutor!
www.coolboys.ro

| Monster97 a răspuns:

Eu sunt baiat nu te mai chinui daca el nu te baga in seama si el a fost cu idea sa ascundeti relatia nu are nici un rost crede-ma termina relatia daca e asa cum am zis eu in schimb daca tu ai avut ideea sa tineti relatia ascunsa asteapta vreo 7 zile pe urma spune-i ca nu mai vrei sa tii relatia respectiva secreta si da intreaba-l de vorba u prima mai ales ca la el e ultimul an in scoala ta si nu stiu cat de mult o sa iti trebuiasca sa te acomodezi cu gandul"Cate fete in liceul ala vare nu se combina cu alta?"

| mony_1530 a răspuns:

Mai bine lass`o balta ...cu relatia mai bine fa-ti un prieten care sa te intr de vorba nu sa taca