| lory1209 a întrebat:

Sunt curioasa de un lucru... daca prietenul meu cand facem dragoste (neproteat) înaite sa îi ejaculeze o afara si si-o sterge cu un tricou putin si reluam a doua partida e posibil sa raman însarcinata?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu posibil ci sigur. Offf!

| Violleta2022 a răspuns:

Daca tu esti in perioada fertila, da, poti ramane insarcinata imediat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca scoate penisul din vagin doar sa-l "linisteasca" fara sa urmeze ejacularea si sta/asteaptacateva minute timp suficient sa si-o bibileasca, stearga si pregateasca pentru un al doilea sex, atunci totul este OK. Dar daca scoate penisul din vagin numai cu scopul de a ejacula sperma in afara si dupa ce doar isi sterge penisul reintrat in erectie si reia imediat activitatea sexuala, in mod absolut sigur sperma ramasa in uretra (canalul din penis) se va scurge in vagin. Insa pentru a ramane insarcinata, in mod obligatoriu actul sexual trebuie sa se produca in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. Oare cand veti intelege ca o sarcina se poate forma doar daca sperma ajunge in vagin in cele 3-4 zile ale perioadei fertile. In restul celorlalte 23-25 de zile ale ciclului menstrual, formarea sarcinii este IMPOSIBILA. DOAR tu poti sti/afla precis/exact daca esti sau nu insarcinata calculandu-ti perioada fertila a actualului ciclu menstrual. Multa sanatate!

| kandaraki a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ai dreptate in ce ai zis, asa sunt copii mici, nu inteleg multe lucruri.

| mihai69 a răspuns:

Nu e posibil - e aproape sigur, mai ales dacă ești în perioada fertilă.
La fel de sigur este și faptul că te poate infecta cu orice boli cu transmitere sexuală poartă și el.

| Emilian65 a răspuns:

Daca esti in perioada fertila, in situatia prezentata de tine, poti sa ramai gravida.

| LoveSleep a răspuns:

Depinde cum o scuate.

| ywar a răspuns:

Imi pare rau ca mama natura te-a scuas in lumea larga. Esti o rusine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din nefericire pentru noi da.