| CristiB93 a întrebat:

Sunt curios! Mai exista aici pe TPU fete sau femei care vreau sa se pastreze virgine pana la casatorie si fara sa doreasca macar sa faca sex pana in momentul casatoriei?

Răspuns Câştigător
| LittleShyDevil a răspuns:

Foarte bine punctat! Uite zic :Eu ma pastrez pentru o persoana care meritahappysi nu imi este rusine sa zic, cred ca este ceva cu care te poti mandri, dar na, dupa cum am zis multi au alte pareri...

47 răspunsuri:
| CristiB93 explică:

VRei sa ma impresionezi cu conostintele tale de matematica laughing

| CristiB93 explică:

Pai si eu ma cam plictisesc, dar fac ceva in legatura cu asta, pornesc discutii interesante aici big grin

| CristiB93 explică:

laughing AM 19 ani, acum nu prea am de invatat, dar tu ce varsta ai?

| CristiB93 explică:

Ai adaugat prea multi de zero la 10 laughing, serios cati ani ai?

| CristiB93 explică:

Pai nu stiu sa transform, nu sunt asa destept ca tine... ma ajuti tu?

| CristiB93 explică:

Hai nu fi rea :O3, eu ti-am spus cati ani am, drept ar fi sa imi spui si tu.

| CristiB93 explică:

Da in ce mod mi-ai spus, nu esti corecta, pareai o fata de treaba, sau m-am inselat?

| CristiB93 explică:

Ce e asa greu sa imi spui cati ani ai, eu ti-am spus frumos, nu am inventat to felul de forme ale varstei ca tine. A si un om de treaba se cunoaste de la prima propozitie pe care o scrie.

| CristiB93 explică:

laughing Arata-mi propozitia in care am zis ca esti naspa!

| CristiB93 explică:

laughing. Aha, ai 17 ani mandro,
binee mersii oricum kiss

| CristiB93 explică:

Nu m-am inselat happy, esti de treaba, de fapt ..esti ca o akadea kiss, ne mai auzim pe aici pe TPU, Bye bye happy

Apache
| Apache a răspuns:

Este o prostie sa faci asta.
Daca tot te avanti intr-o casnicie atunci trebuie sa ai niste experienta si sa te cunosti pe tine insuti inainte sa faci acest pas.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Asta ar trebui sa faca toata lumea.

| IateyourCookie a răspuns:

O sa o fac cand o sa simt asta. eu pesonal nu ma casatoresc mai devreme de 25-26 de ani. vreau sa calatoresc si sa devin independenta financiar. nu cred ca voi astepta pana la varsta aia. mai sunt 10 ani laughing))

| CristiB93 explică (pentru IateyourCookie):

Vrei. Si eu vreau multe, dar nu ai de unde sti viitorul si din cate am vazut, nimic nu este cum te astepti sa fie, eu am 19 ani acum, dar cand eram de varsta ta voiam ceva, insa acum vreau altceva, dar in fine e viata ta faci cum crezi...

| andreiuuutza a răspuns:

In epoca noastra? ce rost mai are? Remarc faptul ca esti baiat,probabil esti destul de tanar.Te asigur ca nu ai sta ani de zile cu o fata fara sa te atingi de ea doar de dragul de a fi virgina in noaptea nuntii,medicina din ziua de azi iti ofera posibilitatea sa iti"recapeti" virginitatea chirurgical, ce multumire sau de unde ai avea convingerea ca este cu adevarat virgina?

Din punctul de vedere al unei fete, care doreste sincer sa isi pastreze virginitatea pana la casatorie, iti zic ca va ramane necasatorita, pentru simplul fapt ca nu va reusi sa gaseasca barbatul care sa o tina in puf apoi sa o ia de nevasta.In plus,o adevarata relatie intre doi oameni trebuie sa fie bazata pe o legatura emotionala puternica, dar si una fizica, din asta se leaga iubirea, cea care te va duce la altar, nu mai suntem in secolele trecute sa ne casatorim in functie de pozitia sociala.Zic eu!

| relian a răspuns:

Daca o persoana nu simte nevoia sa faca sex atunci mai bine ar sta nemaritata.Pe bune acum.O fata ce nu simte nevoia de sex pina la casatorie asa cum tu spui e de rau.Hai ca sa nu faci nu faci dar nici sa nu-ti doresti asta inseamna ca nici nu simti aceqasta nevoie.Si daca tu stai asa pina dupa ce te mariti ce crezi ca se va intimpla dupa, mai ales daca sotul este un sexsist? Tu ai asa idee ce o sa fie dupa? Pai te va lasa in secunda urmatoare.De aia este f bine ca partenerii inainte sa faca axcel pas sa aiba cel putin un an acolo de viata sexuala, timp in care ajung sa se cunoasca cit de cit.Ai vorbit cu oameni de toate categoriile sociale si de visrta sa vezi din ce cauza sint certuri acolo unde sint? Iti spun eu cauza principala este legata de sex.In general femeile sint cele care nu vor sex si de acolo pleaca toate certurile, scandalurile, divort etc.Bine am gasit si barbati de ex care fac sex odata la 3 luni sau la 6 luni. Exista si asa ceva.Cind faci pasul asta sa te casatoresti trebuie sa stii daca esti compatibil cu persoana cu care va urma sa stai si mai ales daca esti compatibil sexual.Asta e pe primul loc dupa care urmeaza si restul. Poate esti tinar si acum nu prea stii cu ce se maninca dar mai tirziu o sa afli singur. Fara sa faci sex cu cineva nu ai de unde sti ca te potrivesti sau nu cu acea persoana.Si te asigur ca un barbat nu isi atirna instrumentul in cui doar de dragul ca sa insurat cu o tipa frumoasa sau mai stiu eu doar asa ca a intrat si el in rindul lumii.

| CristiB93 explică (pentru relian):

Spune-mi, ce ar trebui sa fie compatibil la doua persoane atunci cand fac sex in afara ca unul vrea mai mult si altul mai putin?

| relian a răspuns (pentru CristiB93):

Ce ar trebuie sa fie compatibil? Multe as zice eu. Odata durata actului, cit poate el si cit poate ea. Daca el termina intr-un minut si ei ii trebuie 15 minute sa ajunga la orgasm ce faci mai esti cimpatibl? Si invers bineinteles.Sint femei care intr-un minut doua termina si dupa nu mai au nici un chef de nimic. Poate nu ai intilnit tu dar te asigur ca sint de toate pentru toti.Alta este marimea organelor sexuale.Asta este valabil in ambele cazuri.Singura chestie este ca pentru femei sint rezolvari, ceea ce nu e cazul la barbati. Apoi o alta chestie se refera la cit de des simti nevoia sa o faci. Daca tu vrei zilnic si tipa vrea odata la luna sau odata la saptamana ce crezi ca e sau se numeste? Incompatibilitate.Alta ar fi modul cum faci sex, Sexul nu e gata ai penis aia e tot ce trebuie.Fiecare are sau isi face aceast job in moduri diferite si poate lui sau ei nu-i place ce fel lucrezi tu sau ea.Mai sint si altele legate de pozitii si asa mai departe.Am intilnit cupluri la care tipa niciodata nu accepta sex in afara de pozitia misionarului sa zic.Venea sotul cu o idee hai sa o facem asa pe la spate la care ea zice ce ai inebunit.Nu te mira ca sint oamni si oameni. Apoi barbatii cu timpul cu experienta cu ce vede ce aude vrea si el un sex oral o amandina si asa mai departe.Si daca ea nu accepta asa ceva el va merge la alta sa primeasca ce simte ce doreste si atunci apar certuri scandal etc.Sint destule chestii ce trebuie sa le stii sau ce trebuie sa le aibe si parteneru; l tau ca totul sa fie ok.Dar astea in ziua de azi le poti vedea si ion mai putin de un an.Referitor la marime daca tipul are o scula de 12 cm si tipa dupa casatorie vede ceva ce nici nu se vede cum o sa fie? Ori daca el are un penis asa memdiu si ea are gorapa marianelor si el fara experienta fara cunostinte nu stie ce sa faca si iar probleme.Dar la femei se poate rezolva chestia asta cu marimea.Restu mai afla si tu

| CristiB93 explică (pentru relian):

Daa ai dreptate, dar asta numai in cazul cand te casatoresti numai pentru sex, daca doua persoane se iubesc pentru ce sunt ci nu pentru sex, eu zic ca nu s-ar confrunta cu probleme din astea.

| relian a răspuns (pentru CristiB93):

Am vazut ca ai spus ca ai 19 ani.Ce pot sa iti spun asa mai pe scurt este ca nu exista iubire fara sex.Nu stiu cit intelegi din asta dar asa stau lucrurile. Iubirea aia fara sex este iubirea fata de frati si copii si parinti.Restu cum spui tu ca se kiubesc aia e poveste. Iubire fara sex nu exista.Aia nu mai este iubire intre soti si iubire frateasca.Si crede-ma ca barbat fiind si cum este astazi cu toate astea cu net cu Tv si ce mai e stii cum se spune astea iti tgrezeste in tine tot ce tu ai ascuns sau tu suprimi, sau incerci sa lasia colo la fund.Si intr-o zi or sa rabufneasca.Sexul este ca si mincarea. Daca tie foame maninci daca nu nu. Daca tie foame si nu maninci mori.Nici fara sex nu poti sta.Esti inca tinar, dar mai tirziu o sa vezi cume.ASsta daca nu cumva nici tu nu te prea omori asa cu sexul sau sa simti nevoia sa faci acest job.Dar cum spuneam te poti potrivi cu o tipa ca si tine cu aceleasi nevoi si atunci totul este normal, si iubirea ce zici tu o sa mearga struna.Problema apare atunci cind nu te potrivesti.Si de unde stii tu de te potrivesti sau nu daca nu faci sex inainte de casatorie? Despre ata discutam pe aici.Si daca ai pus intrebarea doar ca te plictisesti atunci te las sa te plictisesti in continuare.Am ceva treburi in oras de rezolvat.Bafta cu tipa cu matematica, vezi poate iese ceva, sa te ajute la matematica, intelegi tu.

| Azµre a răspuns:

Sunt, abia aștept să văd răspunsurile!

| Pricked a răspuns:

Sunt curioasa. Mai exista useri pe TPU care sa scrie corect?

| CristiB93 explică (pentru Pricked):

Nu am cerut sa fiu corectat domnisoara perfectiune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Eu am 20 de ani si sincer vreau sa raman virgina pana ma marit.De ce sa o fac cu cineva acum si dupa aceea sa regret.Virginitatea unei fete este o comoara. Aceasta e parerea meahappy

| CristiB93 explică (pentru anonim_4396):

Nu pot decat sa te felicit happy bravo, ma bucur ca mai sunt fete ca tine, dar vreau sa te intreb despre baieti ce crezi, ar fi bine sa se pastreze si ei sau nu are importanta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristiB93):

Ar fi frumos sa se pastreze si ei, dar sunt rare cazuri. Spre exemplu pentru mine nu are importanta asta la un baiat.Tot ceea ce conteaza este sa ne intelegem si la bine, dar si la rau.Sa ne respectam reciproc.Asta e opinia mea.Iti doresc o zi buna!happy

| CristiB93 explică (pentru anonim_4396):

Frumos spus, esti o draguta de fata happy ma bucur ca gandesti asa.Iti doresc sa ai multe zile bune de acum inainte kiss Bye

| supradozadenebunie5 a răspuns:

Nu cred ca mai exista asa ceva dar sunt foarte curioasa sa vad ce raspunsuri primesti

| LittleShyDevil a răspuns:

Ai curaj, sincer si ai deschis un subiect interesant chiar daca multi zic ca nu conteaza(vorbesc multlaughing RevenimhappyDin fericire inca sunt fete care vor sa fie virgine pana la casatorie, chiar daca multi nu cred.

| CristiB93 explică (pentru LittleShyDevil):

happy Interesant este ca pana acum nu a raspuns nici o fata care sa spuna : eu ma pastrez...

| CristiB93 explică (pentru LittleShyDevil):

Te felicit happy Bravo! Ma bucur ca recunosti, altele nu pot face asta, dar se pacalesc, rusine nu este sa te pastrezi virgina ci invers, sa o pierzi de la o varsta mica, dar in ziua de azi, anormalul este vazut ca normal. Uite un pupic ca ai recunoscut kiss.

| CristiB93 explică (pentru LittleShyDevil):

happy Nu trebuie sa-mi multumesti, de fapt acesta era si scopul intrebarii, ma asteptam sa nu fie nimeni sa recunoasca, esti singura care merita funda pentru-ca ai recunoscut si pentru-ca te pastrezi...

| LittleShyDevil a răspuns (pentru CristiB93):

Foarte bine punctat! Uite zic :Eu ma pastrez pentru o persoana care meritahappysi nu imi este rusine sa zic, cred ca este ceva cu care te poti mandri, dar na, dupa cum am zis multi au alte pareri...

| LittleShyDevil a răspuns:

Wow,serios nu cred ca merit funda numai pentru atat.Altii au avut raspunsuri mai interesante.Ce pot sa zic acum decat Multumeschappy

| GeorgyGirl a răspuns:

Eu una nu cred pentru ca in ziua de azi nu mai e ca inainte sexul mai nou la 13 ani e cel mai la modalaughing doamne ferete si mai nou tu faci un copil cand esti deja un copil ca dupa ce ca iti incepi viata sexuala asa repede nici nu te mai protejezi...asta e, accepti realitatea! poate mai sunt cateva dar cred ca le poti numara

| JulietteJokes a răspuns:

Intrebarea asta merita un premiu! Da-mi o funda sa il si primesc!laughing

| CristiB93 explică (pentru JulietteJokes):

laughing Ti-as da, dar trebuie sa o meriti, fa ceva in legatura cu asta.

| akadeaa a răspuns:

Eu is curioasa daca mai exista baieti din astiathinking

| CristiB93 explică (pentru akadeaa):

Eu zic ca sunt, dar tu de care parte esti?

| Peachy a răspuns:

Sunt curioasa, oare cand vor renunta unii din tara asta sa mai aiba idei preconcepute despre sex, oare cand ne vom dezgheta si noi la minte?

| CristiB93 explică (pentru Peachy):

Ce vrei sa spui?

| simo102 a răspuns:

Astept o persoana potrivita sa o cunosc, nu un porc dar uni se casatoresc si la 30 de ani ca pana atunci nu sunt siguri, deci sa astepti pana atunci?

| CristiB93 explică (pentru simo102):

Aaa inca o fata care se pastreaza, eh uite ca mai sunteti big grin dar greu mai sunteti de gasit laughing In ziua de azi va numarati pe degete cele ca voi, apoi cum naiba sa astepti pana la 30 de ani, mai sunt care vor sa se casatoreasca mai devreme. Eu am 20 si pana la 24, 25 as vrea sa fiu casatorit,dar cine stie cand voi gasi fata potrivita, de preferat sa fie una dintre voi, dar nu tin neaparat, important e sa ne iubim, restul nu mai conteaza :p

| izuca333 a răspuns:

NU!

| MartinelFrumuselul a răspuns:

Eu am 22 de ani si m-am casatorit de cateva luni...si cand m-am casatorit am fost virgina
Eu din punctul meu de vedere e bine sa te pastrezi pentru persoana care te iubeste cu adevarat dar daca altele simt nevoia sa o faca mai devreme e problema lor dar la un moment dat o sa le para rau. oricum multe pareri s-au scris dar eu asta cred.

| marius990 a răspuns:

Bai baiete, sa nu faci sex pana la casatorie, inseamna sa nu stii nimic! Inseamna ca daca esti foarte norocos, barbat fiind dai peste o tipa cu care te potrivesti in pat! Daca nu, ai ghinionu sa te trezesti alaturi de o femeia careia sexul i se pare ceva "murdar" si care ar trebui facut doar pentru a procreea! Nu stiu despre tine, dar eu prefer sa incerc inainte sa "cumpar" daca pot pune problema asa!
Sper ca intelegi cevreu sa spun, cu toate ca nick-ul tau spune ca tu ai fi un fel de incetinel la minte!

| CristiB93 explică (pentru marius990):

Adica toti cei cu numele de Cristian sunt incetinei la minte? Ia mai gandeste-te odata cine e cel incet le minte...