| ada a întrebat:

Barbatii isi doresc, pentru casatorie, femei virgine?

Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Atata timp cat te uiti dupa ''sigiliu'' trebuie sa porti la randu-ti sigiliu.

25 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Anna, asta era... candva... dac te uiti la rata divorturilor, dar si la scurtimea "mariajului", te ingrozesti! Plus k, asa cum foatre corect a subliniat un coleg, e nu doar depasita, cat mai ales foarte riscanta, pentru ca, daca ai sa te uiti in Kama Sutra, acolo sunt descrise cel putin 9 tipuri de impreunari=(NE)potriviri" (daca nu ma inseala memoria!) asa ca judeca si singura... ce riscuri, si ce responsabilitate incumba o atare alegere/preferinta, etc...

Anna
| Anna a răspuns:

Puritatea, castitatea respectiv virginitatea este cel mai frumos dar pe care-l poti oferi partenerului de viata.

Anna
| Anna a răspuns:

Si, da cred ca orice barbat isi doreste o femeie virginahappy

Anna
| Anna a răspuns:

Ei, bine eu inca respect aceste valori.

mlm
| mlm a răspuns:

Buna, in ziua de azi barbatii nu mai tin cont de asa ceva, nu vezi ca traiesc inainte de casatorie, iar apoi se casatoresc.

assiris
| assiris a răspuns:

Unii da altii nu, depinde de fiecare ce pretentii au, unii se imbraca cu haine noi altii cu haine mai mult sau mai putin uzate. Casniciile tin tot asa, unele o viata altele 1-2 ani.

Bula
| Bula a răspuns:

Acest punct de vedere este deja complet depasit.
"Virginitatea" la casatorie a fost o "pretentie" pentru a culege "un trofeu".
Un barbat normal, cu gandire "logica", prefera o femeie cu experienta.

mira
| mira a răspuns:

Unii da, altii nu.Majoritatea apartine primei categorii fara s-o recunoasca totdeuna. Mira

| DenissaDeea a răspuns:

Cred ca da. Dar depinde si de barbat, unii au orgoliul de a fi fata virgina iar la unii nu mai conteaza virginitatea,, Cred ca depinde si de varsta care o are barbatul respectiv...

carla
| carla a răspuns:

Eu sper sa-si doreasca o casatorie de durata, cu o sotie care sa-l iubeasca. Virginitatea nu are legatura cu casatoria.

| cristi a răspuns:

Virginitatea, cel mai frumos lucru pentru un om, care poate fi oferit partenerului de viata.

| cami_6226 a răspuns:

Nu, in general barbati isi doresc femei cu experienta si pentru casatorie, in ziua d azi nu mai conteaza asta pentru ei

| gege a răspuns:

Pffff... m-a distrat asta cu cine mai e virgina?laughingmai sunt, crede-ma pe cuvantwinkingsi eu zic ca un barbat normal nu pune pret asa mult pe asta... dar sunt destui!

| petru a răspuns:

As raspunde prin o alta intrebare : Oare nu sunt cateva,, desigur putine ca numar, proprietati ale unui barbat sau al unei femei, care ar trebui acordate NUMAI cele iubite/celui iubit?
""Nu aruncati/dati margaritare porcilor!""

| mariusres a răspuns:

Nu. asta e un mit larg raspandit. cine naiba se risca sa mearga in noaptea nuntii acasa cu una si sa isi dea seama ca e frigida sau mai stiu eu ce probleme de incompatibilitate intre parteneri pot exista?

| ralukyn23 a răspuns:

Da cine naiba mai e virgina in ziua de azi?laughingrolling on the floorrolling on the floor

| anarhistor a răspuns:

Hmmmmm...cateodata ma gandesc unde or fii fetele alea virgine...ca nu le gasesc...sunt ca femeile gravide...nu le vede nimeni pe strada happy ...ideea e ca cine i-si doreste o virgina e putin in urma cu realitatea in care traieste...nu mai e secolul 17, aviz amatorilor! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfu cristian are dreptatehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uni mai tin cont si de aceste aspecte. dar 90% dintre barbati nu mai tin cont; asta e parerea mea depinde si de partea feminina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cred ca da desii nu recunosc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care are orgoliu si stie ce vrea de la viata, isi doreste o mireasa pura, curata la suflet si virgina, pntru linistea lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, orice barbat adevarat isi doreste sa aiba o virgina...este scris in orgoliul masculin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu ma consider un barbat adevarat dar tot mi-as dori o femeie virgina pentru casatorie; orgoliu sau nu, nu mi-ar place ca vreun "fluturel" sa isi fi bagat "trompa" in sotia mea

| ela30 a răspuns:

Normal, ei isi doresc o fata virgina cu multa experienta, o curva numai a lor, care sa nu-i insele, dar care se lasa inselata.Asta am observat discutand pe net cu mii de barbati de toate varstele.Barbatii au nevoie de o papusa care sa se lase folosita de cate ori au chef fara sa emita pretentii. Fetelor face-ti ce simti-ti si cand simti-ti, indiferent daca sunteti sau nu virgine barbatii nu va apreciaza decat 5%, asa ca nu va ganditi la ce isi doresc ei, ci la binele vostru.Cu multa dragoste pentru toata partea feminina, Mihaela din dofteana.bacau