| anonim_4396 a întrebat:

Sunt de 3 ani si putin cu prietenul meu..ne iubim sau cel putin la inceput totul era perfect,pela mijlocul relatiei am intampinat niste probleme in fine am trecut peste,iar acum nu ne mai intelegem absolut deloc, ne certam tipam unu la celalalt, ne vorbim urat..si lui nu-i place sa fie jignit decat el sa jigneasca sa nu se ridice tonu si multe chesti, iar mie nu mi se pare normal ce face el trebuie sa fim la acelasi nivel zc eu nu unul este mai sus altul mai prejos..eu am 18 ani pana acum nu m-am culcat cu el,avem de gand, dar nu stiu ce se intampla credeti ca si asta are vreo legatura cu faptul ca ne certam? va rog nu radeti, vreau seriozitate si nu am facut-o pana acum ca am zis mai bine sa astept si.nu sa ma arunca ca.m-m saturat de cearta.a inceput sa ma minta face lucruri nici macar sa-mi spuna nu zic de altceva. uneori chiar simt ca nu mai pot si vreau cu adevarat despartire dar uneori nu ca il iubesc kiss

Răspuns Câştigător
| Mïcheline_Mia_1994 a răspuns:

Acelasi lucru am facut si eu ca tine si din cauza asta l-am pierdut!
Am rupt o relatie de 3 ani, care m-a durut mult timp!
am trecut printr-o depresie groaznica!
pur si simplu ne certam ..si nu ne mai intelegeam!
Pana cand nu l-am mai cautat 2 saptamani, nici el pe mine si s-a dus la alta!
Parintii lui au incercat sa ii zica sa ne impacam, sa=si revina insa in zadar!
Abia acum dupa 2 ani mi-a spus motivul pentru care ne-am despartit: l-am refuzat!
E o minune daca a asteptat atat dupa tine,si poate ca il vei indeparta cu timpul daca il mai tii asa,insa te sfatuiesc daca nu simti asta nu o face!
Vei ramane marcata. Daca iti place situatia lui,familia lui,si de el cum este,daca crezi ca poti avea viitorul cum iti doresti langa el FA=O! Daca ceva te retine, nu o face!
Tu stii mai bine cum este intre voi situatia, daca simti ca-l pierzi, chiar il vei pierde! si nu astepta ca e obisnuit cu tine si ii va fi greu sa te lase, pentru ca o va face intr-un final oricat de greu ii va fi! si te va uita incetul cu incetul.
Succes

| anastasia9 a răspuns (pentru Mïcheline_Mia_1994):

Eu nu vreau sa il pierd, si eu trec printr-o perioada proasta foarte proasta si uneori am impresia ca trebuie sa mai trec pe la psiholog pentru ca ma consum ma enervez ..si eu l-am lasat 1 saptamna nu a fugit inca la alta sper sa nu o faca..si da familia lui e ok ne intelegem foarte bine de el la fel..mersi pentru raspuns pentru sfat si am sa ma gandesc sa nu-l pierd desi eu am de gand sa facem. dragoste.:-))

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna e un lucru bun că incă nu ai făcut sex cu el, faptul că țipă si te igneste nu e un lucru bun, sfatul a r fii să termini cu el, dar acum tu stii m ai bine.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Scuze, jigneste voiam să spun

| anastasia9 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Buna cristi, da si eu zic ca este un lucru foarte bun ca nu am facut dragoste bla, bla poate nu am fost destul de pregatita si nici acum nu prea sunt, in fine nu stiu poate si asta e o problema ca pana acum nu s-a intamplat nimic dar..si eu cred ca chair daca faceam si nu mai mergea relatia puteam sa ne despartim ca na decat sa stai doar asa mai bine lipsa...voi incerca sa vorbesc cu el sa vad ce doreste pana la urma uremei, ca ma derutat total va pupiiikiss

| Cristiann25 a răspuns:

Wow te-a asteptat 3 ani?! Pai asta nu e o dovada clara ca te iubeste? S-a saturat cu siguranta dar cum sa-ti spuna?! Dupa ce o sa incepeti sa intretineti relatii sexuale o sa se schimbe o sa vezi! Ti-am zis si mai sus si te intreb pe tine:nu e o dovada clara asta ca te iubeste? Daca statea cu tine doar pentru sex in maxim 1 an iti spunea pa! Succes!

| anastasia9 a răspuns (pentru Cristiann25):

Buna Cristina,, da ma astepat 3 ani, el imi spune te-am crescut:-))desi multe putin ma cred, si eu m-am gandit, si el mi-a spus aveai impresia ca daca voiam sa ajungem doar in pat nu ajungeam in 3 ani? si eu cred de fapt sunt sigura ca se va schimba chestia asta dupa ce o sa facem dragoste...te pupii msy pentru raspuns

| 3udoareu a răspuns:

Poate ca da, incearca sa-l intrebi daca mai e ceva de salvat si vezi ce il nemultumeste..si eu cred ca 3 ani e deja prea mult. el cati ani are?!

| anastasia9 a răspuns (pentru 3udoareu):

El 23 are..asta vreau sa aflu se mai poate face ceva? de fiecare trebuie sa il iau cu japca,sa ma duc la el asa de capu, si imi spune gata e ultima data nu mai te supar,, el zice ca nu se poate desparti de mine, ma minte nu ii supoort pritenii, off..mersi kiss

| Ardeleanu_Razvan_1996 a răspuns:

Spune-i direct in fata cum sta treaba. Discutati mai mult. Spune-i ce nu iti convine. Fara a discuta unul cu celalat mai clar pe problema care o aveti nu o sa rezolvati nimic.