| anonim_4396 a întrebat:

Sunt de 9 luni impreuna cu un baiat.totul a fost bine pana cuma o luna.cand a inceput sa ma certe din orice motiv, sa tipe la mine, sa dea mereu vina pe mine de la orice(mentionez ca nu gresesc cu nimic)...chiar in seara asta, am vrut sa ma prefac ca sunt suparata.insa el. a inceput sa tipe la mine f. f. f. tare.si a lovit si o sticla(nu stiu.cred ca de nervi)...acum stau si ma gandesc ce am facut? sunt eu de vina cu ceva.nu stiu cum sa reactionezcrying(.mereu plang seara

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Sigur e baiat?! raised eyebrows Ma gandeam mai mult la o specie de urangutan.
Ce-ar fi sa te combini cu un om?

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu meriti sa plangi ca nu merita lacrimile tale, un baiat daca te iubeste, te respecta si nu vb urat cu tine, fereste-te mai bine de el sa nu ajunga sa te agreseze fizic...

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu ai spus cat a durat relatia inainte de a va muta impreuna!, si ce varste si experienta aveti... Si motivele pentru care ati facut-o - fiecare! - conteaza, de asemenea! De aceea este util nu doar sexul premarital, cat si locuitul/convietuirea premaritala, pentru ca astfel ies la suprafata atat defectele/incompatibilitatile interpersonale, cat si calitatile! La voi, se pare ca "ceva" nu mai merge si el vrea sa scape de tine! Ai grija sa nu ajunga si la violente fizice! Ar fi foarte util sa mergi sa vorbesti cu o femeie ofiter de la Politie, ca sa stii exact ce poti face in acest caz! In orice caz, incearca sa ai o discutie serioasa cu el, cand e calm, si sa vezi ce e de facut! Daca cumva devine violent, sa te aperi, si sa ai setat in telefon 112, la ultima pozitie, ca doar apasand tasta verde-apel, sa poti cere ajutor! Si, deloc in ultimul rand, gandeste-te la despartirea de el! Daca ai s-o faci dupa evenimente nedorite, ai sa te refaci mult mai greu, pana la urmatoarea relatie! Success!

| CevaNormal a răspuns:

Hey calmeaza-te sad, lasa ca toul se va regla, el acum se simte ca cocosul in cotetul gainilor. Vorbeste cu el, dar nu apasa pe orgoliu sau, pur si simplu spune-i ca suferi mult din aceasta cauza, si ca nu meriti.

| liz23 a răspuns:

Nu-ti petrece timpul cu cineva care nu isi doreste sa si-l petreaca cu tine.Cat o sa plangi...pana cand va fi o alta cearta si iti va spune ca s-a saturat, dar tu nu vei sti exact de ce s-a saturat.Modalitatea de a te desparti cu cineva prin a-l face sa creada ca greseala ii apartine.dovedeste lasitate. Comunicarea este singura ta solutie, oricine greseste dar nu cred ca o face zilnic sau din 2 in 2 ore.

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Uite sa iti spun ceva.mai demult, eu faceam chestii de astea, adica sa ma enervez si sa gasesc orice motiv de cearta, pentru vroiam sa ma despart de persoana respectiva. Nu stiam cum sa ii spun si mereu gaseam ceva motive sa ne certam, dar pe urma au aparut si nervii.

Poate asa e si la el. Poarta o discutie serioasa cu el, fi deschisa si spune-i tot ce te apasa.

Bafta!

bafta!

| cioko19 a răspuns:

Foarte tare,@nonylaughing

| lora_9285 a răspuns:

Nu doresc sa-ti insir posibilitatiile cauzei pentru ca, nu vreau sa te influentez. Dar iti spun sa vorbesti cu el cand sunteti calmi amandoi si incearca sa afli, de ce se poarta asa cu tine? Analizati impreuna situatia voastra si poate ajungeti la o intalegere.

| barsan1986aditza a răspuns:

Nu cred ca esti de vina probabil ceva nu-mi mai convine ceva dar nu stie cum sa-ti spuna! Sincer cel mai bine este sa vorbesti cu el cand este calm si sai explici ca asa doar te ranaste. Daca tine la tine va intelege ca suferi si se va schimba. Dar daca nu inseamna ca relatia nu mai merge. Cea mai buna solutie este sa comunicati, plansul nu te ajuta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt de 9 luni impreuna cu un baiat

| 7777777 a răspuns:

Uital de urgent