| Andutsaa a întrebat:

Deci va rog sa ma ajutati cu un sfat, chiar nu mai stiu ce sa facsad. E vorba despre parintii meicrying, mereu gasesc cate ceva gresit in ceea ce fac, mai ales mama (tata vine seara si atunci gaseste cate un motiv sa ma certe)

Acum cand am venit de la scoala toate bune si frumoase pana am pus muzica (mamei mele nu ii place genu' de muzica pe care eu il ascult), si de la chestia asta a inceput sa tipe la mine, cand m-am dus sa ii spun ca imi este foame, mi-a spus sa imi pun singura si de obicei ea ma intreaba daca imi este foamesad. Deci chiar orice fac nu e bine, notele nu sunt bune (nu am note mai mici de 7), din cauza surori mele ma cearta aproape minut de minut, inteleg ca este mica dar totusi cand le spun ca de mine nu au timp si nu imi acorda atenite imi dau replica "da' ce tu mai esti de varsta ei?"... m-am saturat de toate astea, poate eu sunt de vina, poate gresesc cu ceva si am uitat sa mentionez imi reproseaza ca stau prea mult la calculator, dar daca eu stau aproape mereu in casa ce as putea sa fac cand merg la ea in camera imi zice "ai lasat'o pe sora ta singura?", pur si simplu nu mai suport sad. Va rog sa ma ajutati! Multumescsad:*:*!

Răspuns Câştigător
| tim a răspuns:

Deci tu mi-ai povestit aici ceea ce patesc eu (credeam ca sunt singurul care pateste din astea). ei bine eu nu mai fac nimic, orice as face sau nu as face, nu-i poate multumi.,, de ce nu mananci?" iar daca o faci,, de ce mananci iar?" pur si simplu nu ai cum iesi din situatia asta, eu am incercat vreo 10 ani, si nu am reusit. vorba romanului,, lasa-i in plata domnului". eu m-am adaptat situatiei,, vino fa aia", o fac, apoi mi-se multumeste,, du-te-n-----mea de aici" zambesc si cu asta basta, nu te apuca sa-ti faci dreptate, nu are rost. relaxeaza-te viata e frumoasa oricum, judecata o va face,, cel de sus" vorba romanului, tu doar inarmeaza-te cu multa rabdare si nu-ti pierde speranta. ai grija de tine, si nu face prostii.

6 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Pune-te in locul surioarei mai mici. Ti-ar placea ca sora ta mai mare sa stea sa se joace la computer in loc sa-ti acorde si tie putina atentie? Si pune-te in locul mamei. TI-ar convine ca fetele tale sa nu petreaca timpul impreuna? Tu preferi sa stai la discutii cu prietenii de pe TPU in loc sa stai cu ea. Si alta problema : ti se par chiar asa de bune notele tale?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar tu?

| Andutsaa explică:

Pai asta este... ea este foarte rasfatata, toate sunt ale ei, ea nu imparte nimic cu nimeni, poate asta m-a facut sa ma departez de ea, intr-un fel si da chiar imi este mult mai bine aici pe TPU, cel putin aici mai sunt unele persoane care chiar ma inteleg, iar daca notele mele sunt mici, am spus in mare poate te ajuta cu ceva sa iti spun ca am decat o nota de 7 sad si crede-ma ca nici mie nu imi plac sad.

| alinna_1696 a răspuns:

Cati ani are surioara ta?