| Stuff a întrebat:

Sunt destul de nervoasa ...adica sa incepem cu inceputul (va rog sa aveti rabdare sa cititi tot )
Imi place de un baiat care anul trecut ma placea dar eu atunci nu eram interesata (el este si unul dintre prietenii mei cei mai buni )vara asta nu prea am tinut legatura el a fost si plecat, m-am vazut cu el doar de 2 ori si am vb pe mess pe la sfarsitul lunii august si ii ziceam ca vreau sa ne vedem el zicea ca si el vrea numai ca momentan nu poate dupa care eu am fost in bucuresti o sap la o prietena si nu neam mai vazut. Cand m-am intors era deja septembrie si eu cum vorbeam pe mess odata cu el am inceput sa ma enervez si i-am zis ca mie foarte dor de el si l-am intrebat daca si lui ii ie dor de mine... el atunci a iesit (il cunosc si e mai timid de fel ) numai ca in urmatoarea zi cand am intrat pe mess mi-a zis da mi-e dor de tine, eu i-am zis ca vreau sa il vad si din astea dupa care l-am intrebat dc nu ne intalnim si a zis ca e pedepsit pentru ca sa certat cu sorasa mai mica care de abia intra clasa intai si ca nu stiu ce i-a zis si acum ie pedepsit, in fine eu am asteptat o saptamana dar m-am luat cu altele. A inceput sc si sincer am fost foarte indiferenta ceea ce nu imi sta in caracter nu i-am zambit nu l-am privit nici macar nu i-am zis buna pana ma mutat diriga cu o banca in fata lui si eu ma intorc de la banca din obicei ca eu in general fac asta cu oricine e in spate si de cate ori ma intorc observ ca el isi indreapta repede privirea in alta parte dar zambind si asa cu o privire gen sunt calm nu s-a intamplat nimic
stam de vorba in pauze, ore cat ne permitem si noi ca sa nu deranjam, si intr-o zi ma asezasem in banca si el avea o sticla de pepsi pe banca si l-am intrebat daca imi da si mie o gura si el a zis sa pastrez toata sticla si atunci o colega a zis hei mie nu mi-ai dat
acum ce sa mai cred?
stiu ca am scris foarte mult dar am scris in detaliu ca sa nu ma intelegeti gresit si scuze de greselile de scriere dar ma cam grabesc
cel mai bun raspuns primeste fundita! mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| bbyyyyyyyy a răspuns:

Dificila situatie. Daca lui i-a placut de tine in trecut sigur nu te- a uitat. Probabil inca te place, cel mai sigur te place. Alfel dc ar face faza cu sticla. Ma rog nu poti stii, poate nu a vrut sa-i dea acelei colege pentru ca nu ii este prietena sau cine stie. Cel mai bine e sa discuti cu baiatul si sa il intrebi daca mai simte ceva pentru tine.
Succes

5 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Sunt sanse sa mai tina la tine, dar oricum pentru el ramai diferita daca te-a placut cu adevarat. Incearca sa discuti cu el si sa ii spui ceea ce simti.

| AyU a răspuns:

Pai trebuie se vorbesti cu el fata in fata, si daca nu ai curajul, ei bine sunt si alte metode prin care iti poti da seama. Pune de exemplu o prietena sa il intrebe daca te place, eu asa am facut, iar ei i-a zis adevarul. Oricum trebuie sa flirtezi cu el, zabestei, fai cu ochiul, mai trimitei cate o bezea, daca tot sunteti asa buni prieteni intra-ti in obicei ca mine sa il pupi de fiecare data cand il vezi. Uite, sunt in aceeasi problema si pur si simpu mi-am pus cel mai bun prieten sa vorbeasca cu el. daca de fata cu tine neaga, e timid si nu stie ce sa faca, in spate poate fi cu totul altceva happy
Noroc :* fundita...

| Pinky06 a răspuns:

Nu prea ai cum sa intelegi mare lucru. Cel mai bine ar fi ca intr.o pauza cand il prinzi singur sa te duci la el sa il intrbi care e problema sau ce se intampla de fapt. Incearca sa ai o discutie cu el dar doar voi 2 sa nu mai fie nimeni. Cred ca asa ati lamuri orice problema exista happy

| CaleMercury14 a răspuns:

Ce poti sa crezi>>? sau nu i-a dat colegii celea pentru ca ii era greata sa bea dupa ea sau intr-adevar ii place de tine>>>mai bine ea si komunika cu el kait nu-i tirziu draga mea pentru ca daca iti pleaca trenu asta va fi iar daca tu acum aktionezi il vei avea>>>intoarcete la el scrie-i scrisorele la lectie fai oki dulci>>>dc cu adevarat il vrei vei face tot posibilul sa fie al tau indiferent de conditii>>de-ti iese ceva cu el imi scrii msj in privat>>ok?

| co0L a răspuns:

Mai simpu sal prinzi singur intr-o pauza si sal intrebi daca inca te mai iubeste